Syndróm PCO - prosím všetky ženy, ktoré to majú/mali, reagujte!

Príspevok v téme: Syndróm PCO - prosím všetky ženy, ktoré to majú/mali, reagujte!
DzanaFX

Dnes mi doktor povedal, že táto diagnóza nie je liečiteľná liekmi, čo som nevedela, keďže mi druhý doktor predpísal Dine 35, nevedela som, že to potláča len príznaky....Okolo vaječníku mám "hrubú" škrupinu, cez ktorú sa moje vajíčka nevedia dostať von...Vysvetľoval a kreslil, vraj sa to zvyklo zoperovať a z vaječníka sa urobil výsek, ktorý povolil vajíčkam cestu von...Tak mi ženy povedzte, to všetky ste sa vyliečili len operáciou? Partnera nemám, deti ešte nechcem, je priskoro, mám 21...To mi ostáva len oeprácia? Vyliečila sa z Vás niektorá nejako inak, :-( Riadne ma posrašil, chcem detičky, ale nechcem do seba pchať lieky....Operácie sa nebojím, rada na ňu pôjdem, iba teraz idem do zahraničia a beriem tú HAK, ktorú mám dobrať...Len čo potom? :-(

Betonarka

Operacia len odstrani jeden zo symptomov PCO a to je neplodnost, avsak jej ucinok je len cca pol roka, a pri neuspesnom snazeni sa opakuje. Nevyriesi to problem s tvojimi hormonami...

netopier

Dzana, ano, budes. Mozes priznaky potlacat tou antikoncepciou a pripadne uzivat metformin. Metformin sa pouziva pri liecbe cukrovky, avsak mnoho gynekologov ho pouziva v liecbe syndromu PCO.

DzanaFX

netopier a to celý život budem bojovaťs touto chorobou a vysokým androgénom,padaním vlasov a všetkým okolo toho? :-(

DzanaFX

skúšala som aj to a nepomohlo, nejde o to, že liekom neverím, totiž som len proti HAK, ale tak vyskúšam to...aj keď je to svinstvo...ale určite skôr pôjdem na zákrok, ako brať za týmto ďalšie nejaké bludy...:-/ chudák moja pečeň...

DzanaFX

netopier a to mám nechať, nech mi vypadajú všetky vlasy a nech sa mi to zhoršuje všetko? Nech mám zapálenú tvár?? Vieš ono to má ďalších tisíc nepekných príznakov...pozri si o tom niečo na nete...Ja to nechcem brať, ale nechcem ani aby moje zdravie úplne šlo dole vodou :-(

DzanaFX

odpovedam, duphaston som brala, absolútne mi nepomohol...:-(

betonarka a dovtedy nech beriem lieky na hormóny??? V 21 rokoch?? Nie je to trošku odveci? Radšej ten zákrok chcem absolvovať hneď...Však už mi polka vlasov vypadala...A večne zapálená pleť a hrozba cukrovky...Tak ako dik a dieťa chcem najskôr v 25-30 to je 5-10 rokov preboha....:-/