Masáž hrádze

Príspevok v téme: Masáž hrádze
masasko

Teoreticky to zhruba mám naštudované, ale chcela by som sa skôr spýtať na názory a osobne skúsenosti s masážou hrádze. Pomohlo vám to pri pôrode, bolo to ľahšie, rýchlejšie, prípadne aj z pohľadu pôrodníka atď... A aké olejčeky ste používali, našla som asi 4 špeciálne na to určené (Weleda, Motherlove, Saloos, Labael), ale vraj sa môžu používať aj kvalitné rastlinné olej. Ktoré sú na to najlepšie a najvhodnejšie? vďaka za všetky odpovede a názory :)

3nttt

hlavne si treba dat zistit ze nemas streptokoka.ja som sa na tu masaz uz tiez pripravovala ale dnes som mala vysledky a moja dr ma hned zrusila...

miska999

ďakujem, som o čosi múdrejšia :-) prosím Vás a naozaj je pôrod taký strašný? ako dlho po tom cítiť bolesť? ja sa bojím že to asi neprežijem :-)

Serapentium

Nastrih sa robi najma pre to, lebo porod by mal original trvat velmi vela hodin, ale nastrihom, tlacenym brucha a pomocnymi injekciami sa vsetko urychli a je to pre porodnika pohodlnejsie a aj mamicka je spokojna, no v konecnom dosledku to nie je vhodne pre dieta ani pre matku a vytvorenie vztahu medzi oboma....

Nela41

Zase jeden tupý slovenský gynekológ :) Bez nástrihu rodí nespočetne veľa prvorodičiek a doktori aj pôrodné asistentky sú učené, že nástrih má byť použitý len vo výnimočných prípadoch. Slovenskí gynekológovia ale na to nemajú čas tak nastrihnú a decko je von a nič netušiace mamičky, ktoré nečítajú si myslia, že to je správne :)

miska999

prepáčte, môžem sa opýtať, čo sa myslí pod tým "masáž hrádze"? ja teda zatiaľ tehotná nie som, no určite v budúcnosti plánujem a s týmto termínom som sa teda ešte nestretla. zo samotného pôrodu mám tiež miernu paniku, bojím sa nastrihovania, zašívania, bolesti a všetkého okolo toho.. ešte aj amanda to tu tak hrôzostrašne opísala, že ma až striaslo.. :-) ďakujem

amanda23

ano aj ja som pouzivala kvalitny Weleda, masirovala...Moj gynekokolog sa len posmial, povedal, ze masirovat si mozete, to vam neuskodi, ale nastrihu sa ziadna prvorodicka nevyhne a mal pravdu a myslim, ze keby mi pri porode nepomahali asistentky tlacit na brucho a lekar nenastrihol, nemala by som sancu malu vytlacit alebo by ma roztrhlo, lebo este sla aj rucickou hore a zasekla sa...Radsej si masiruj brusko, bradavky kvalitnym olejcekom, aby zmakli a nepraskali ti pri kojeni..