Porcelánové zuby

Príspevok v téme: Porcelánové zuby
Rimmel789

Dobrý deň, mám taký problém, že sa mi zlomila polka jedného zubu, 5ka predná a polka druhého zubu, predná 4ka. Sú to zuby pomerne v predu a ja sa bojím, že keby mi chcú spraviť mostík, budú museť obrúsiť aj prednú 3ku a kým mi budú vyrábať porcelánové zuby, nebudem sa môcť usmievať, mám z toho traumu, už sa mi o tom aj sníva. Tie zuby sú tak zlomené, že v nich boli plomby, ktoré vypadli a ja som si to nedala spraviť lebo sa bojím zubárov a doplatila som na to. Prosím vás nemoralizujte tu, len mi povedzte, či máte s niečím podobným skúsenosti. No a moje otázky sú: 1.Keďže mi chýba z oboch zubov len polka, tú druhú polku by nevedel zubár len obrúsiť a na to nasadiť porcelánový zub, v mojom prípade dva? akože aby nemusel robiť mostík... a 2.Keby mi náhodou musel obrúsiť aj tú zdravú 3ku, kým by som čakala na zuby, je povinný poskytnúť mi náhradné zuby zatial čo čakám na porcelánové, alebo je možné, že v niektorých ambulanciách to neposkytnú? (samozrejme za príplatok, to mi je jasné) a 3. Aj keby mi obrúsi len tie 2 polky, aj tak mi môže poskytnúť zubnú náhradu kým čakám na porcelánové?

Vopred ďakujem za odpoveď