Dostal čo chcel, teraz je v šoku.

Príspevok v téme: Dostal čo chcel, teraz je v šoku.
Odplata

Počas 17 rokov manželstva ma manžel stále provokoval aby som žiarlila. Vždy mal niečo so ženami, síce stále tvrdil, že so žiadnou z nich nespí, že sú to len priateľky, ale robil všetko tak, aby som si v skutočnosti myslela, že je v tom aj sex. Priznám sa, že niekedy som si to aj naozaj myslela a dosť som sa trápila. Vždy bola nejaká taká priateľka na jeden - dva roky, s ktorou chodil športovať, trávil s ňou víkendy v prírode a tak. Vyhováral sa na to, že on rád športuje a ja o to nemám záujem. Takže spolu plávali, bicyklovali, chodili na turistiku. Občas ma to riadne štvalo.
No a pred mesiacom som si povedala že dosť a urobila som to, čo som asi mala urobiť už dávno. Už dlhšie som sa úplne nevinne priatelila s rozvedeným kolegom. Pred mesiacom som s ním začala intímne žiť. Manžel sa to teraz dozvedel a zosypal sa. Je úplne nepríčetný. Môjmu bratovi, ktorý je jeho kamarát stále vyplakáva, že on mi nebol nikdy neverný, že ma len dráždil, že to boli všetko iba kamarátky a on má rád iba mňa. Vôbec mu nedošlo, že som za tie roky trpela, lebo mi nebolo jedno, že sa venuje iným ženám a nie mne. Teraz to všetko ľutuje a bije si hlavu o múr. Možno ma odsúdite, ale ja nemám vôbec výčitky svedomia. Mám pocit, že si to zaslúžil, že tie moje prebdené a preplakané noci, ktorých mu nebolo ľúto, mi k tomu dávajú nejaké právo. Ja viem, že manželstvo nemá vyzerať takto, ani som to nikdy takto neplánovala. Sama neviem, čo je to v mojom mužovi, prečo tak veľmi provokuje, či má komplexy alebo čo. Toto isté robil aj svojej priateľke s ktorou chodil tri roky ešte predo mnou. Tiež ju provokoval tým, že sa mu páči iná a že s ňou sa dobre cíti atď. A že je to len priateľka. Nie raz mi o tom hovorila už počas nášho manželstva, lebo sme sa spriatelili. On skrátka potrebuje na seba upozorňovať a robiť zo seba chlapa, o ktorého sa všetky trhajú. Nestačí mu normálny harmonický vzťah, vždy musí vyrábať nejaké umelé vzrúšo.
Tak teraz má vzrúšo aké asi nečakal, ale myslím, že nič iné si nezaslúžil.

jajaja295

odplata pisem ti opat, dobre si spravila..ten tvoj paretard si o to koledoval..nech ho teraz utesia tie jeho supis kamosky..ako sa hovori, ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva :D

ciernovlasa1

Odplata

Oslapredlvnujem sa,precitala som si uz aj prispevky ,kde si popisala aj viac te problem,takze odvolavam co som napisala,nemala som v tom jasno, z toho co si napisala ako najdolezitejsie.

Tak prepac, znie to blbo teraz,ale stojim na Tvojej strane. A prajem Ti vela stastia.

:)

kafe

Odplata, mne sa to dobre čítalo. Fandím ti a dúfam, že teraz si už zariadiš život po svojom. To čo si urobila, je len v praxi známa múdrosť - to čo rozdávaš sa ti raz vráti. Keď manžel roky ubližoval, zanedbával rodinu, či možno podvádzal (ja si myslím, že podvádzal určite), tak teraz sa mu to vrátilo a on si musí niečo pretrpieť. Neurobila si nič strašné, skôr si bola len nástrojom na uplatnenie zákona, ktorým sa život riadi. Dúfam, že ťa to niečomu naučilo, že trochu pozbieraš sebavedomie a začneš žiť tak, aby si bola aj šťastná a spokojná.
A prepáč, že som zvedavá :) ale s tým kolegom to vyzerá aj na nejaký vzťah?

pluska

odplata:

tvoj príbeh je mi veľmi blízky, priam až rovnaký/podobný. Ako cez kopirák. Presne to isté správanie partnera, presne to isté moje trápenie a plač niekde v kúte o ktorom on nič nevie. Neustále, ustavičné ťahanie sa s kamarátkami (z jeho strany) po vonku a pod. Sex rovnako len v zmysle uspokojenia jeho potrieb. Takisto som len ako živá figurína, do ktorej sem-tam pichne, ak už to naozaj musí mať (potreba). Žiadne dotyky, láskanie, len chladne, odosobnene a narýchlo. Následne pocit menejcennosti, nízke sebavedomie, žiadna energia, proste upadám :( a cítim sa rovnako ako ty - ako sivá myška, o ktorú niet záujem zo strany môjho partnera. Akurát z vonku reflektujem pár chlapov, ktorým ako žena imponujem. No ako verná žena tomu nejako nechcem podľahnúť a povoliť. Zatiaľ. A asi aj to len preto, že ja som v porovnaní s tebou ešte relat. mladá, takéto trápenie neprežívam 17 rokov ale o polovicu menej.. Možno ešte som nenabrala odvahy, alebo čo. každopádne mi tvoj príbeh trošku otvoril oči. Mám ešte život pred sebou a ten závisí od môjho rozhodnutia....

asitak

a este nieco: ja ked zistim, ze niektori chlap co mi nadbieha je zenaty, tak sa otacam okamzite o 180 stupnov. takze by ma zaujimali aj tie zenske, kde nechali moralku ked sa s nim tahali.

asitak

veru, aj taky pako ako mišo tu moze napisat svoj nazor. tomu sa hovori demokracia, aj ked niekedy by niektori ludia mali mat zakazane otvorit hubu. aby nas tym svojim smradom nedusili.
ja sice nie som vydata a nemam skusenosti s detmi ani manzelmi, ale ako napisala zuzi74, tak s tym absolutne suhlasim: keby isiel do bordelu, narobil by rodine menej skody ako ked sa vlacil s inymi zenami. ci s nimi uz spal alebo nie, ale bol zenaty a mal vediet kde je jeho miesto.
dufam, ze ho okasles,lebo takeho chlapa by som si uz nemohla polozit ani na hajzel ako dekel.

mišo

POVEDALA BY SOM, ŽE TY SI MU BOLA NEVERNÁ A ON TEBE NIE, TAKŽE BYŤ NA JEHO MIESTE ROZIŠIEL BY SOM SA S TEBOU A V ŽIVOTE ŤA UŽ NECHCEL VIDIEŤ, A MÔŽEŠ SI HLAVU O MÚR BÚCHAŤ AKURÁT TAK TY, PODVIEDLA SI HO, A ČO SI ČAKALA, ŽE TI POVIE, ŽE GRATULUJEM? ALEBO ČO?!!!

zuzi74

Odplata a ano...predpokladam, ze mnohi ta tu odsudili hlavne na zaklade tejto vety, pretoze tu sa casto cita iba medzi riadkami:
"Možno ma odsúdite, ale ja nemám vôbec výčitky svedomia".

zuzi74

ciernovlasa, ona mala deti, asi si nemohla dovolit sa velmi flakat po nociach a pravdepodobne ani nechcela...zrejme tie roky dufala, ze sa to raz skonci a manzel si ju konecne vsimne a prestane sa zaoberat kamaratkami...je absolutne jedno ci ju podvadzal alebo nie...nevenoval sa svojej rodine a jej to psychicky ublizovalo...
Ano, mohla sa spamatat uz pred rokmi a odist od neho, ale kolke z nas vieme velmi dobre aka je laska silna...aj chceme aj je to tazke.

Napisat, ze podviedla svojho manzela mi pride fakt smiesne...ako keby jej on uz dost zla nenarobil...a budem sa opakovat aj keby ju manzel nepodviedol, chodil sa vyvencit s inymi damami a to mi chces povedat, ze je v manzelstve normalne? Takto sa sprava zenaty muz k svojej manzelke?

Ja nadovsetko neznasam tieto moralisticke dristy a najmenej u zien, ktore v zivote zazili velke hov... alebo mudre reci tu sypu ako z rukava.