Zlé vzťahy s matkou priateľa

Príspevok v téme: Zlé vzťahy s matkou priateľa
Veve2211

Dobrý deň, chodíme spolu s priateľom už vyše roka a pol, ale jeho matka ma nenávidí. Najprv sa so mnou len nerozprávala, oslovovala ma prostredníctvom priateľa napr.: "Ona bude.." a pritom stála priamo oproti mne... Neskôr si začala vymýšlať rôzne práce pre priateľa aby sme sa tak často nemohli stretávať, ked som raz k nim nečakane prišla našla som ju ako sa snaží zoznámiť priateľa s inou babou a skončilo to tak že ju raz pozvala na chatu opili sa tam a tá žena chodila za mojím priateľom s tým že ho chce a pod. Aj ked môj priateľ je verný, vždy sa za to so svojou matkou háda a to dievča odmietol, neviem čo mám už robiť. Ja som sa s jeho matku snažila mať normálny vzťah ale toto už psychicky nezvládam a je mi lúto že musím priateľovi hovoriť aká je jeho mama ehm... Prosím o radu

00Lenka00

No to máš svätú pravdu, len vieš ako ma mrzí,že nemôžeme sa stretávať aj unho,ale len u nás a ten stereotyp? .. stále to iste dookola :D Rada by som bola, keby bola ku mne normálna ..

nicolette

00Lenka00
No tak potom sa na to vykašli, dá sa žiť aj s pocitom, že ťa niekto nemusí. Aj napriek tomu ľudia dokážu byť spolu šťastní, aj keď im druhí neprajú... Aspoň budeš mať pocit, že si preto, aby si s mamou svojho priateľa vychádzala v pohode, urobila maximum, ak sa nič nenapraví, tak potom aspoň vieš, že chyba nie je asi v tebe, ale v niekom inom :) treba mať pochopenie pre každého, ľudia sme všelijakí :)))

nicolette

No chápem, že to asi nie je príjemné, ale určite to robí len preto, lebo sa bojí, že o svojho synáčika príde. Riešila by som to nejakým rozhovorom, otvorene by som sa opýtala, že prečo sa tak ku mne správa a či má nejaký pádny dôvod na to, aby bola ku mne taká odmeraná a taktiež by som spomenula to, že prečo sa svojmu synovi snažila dohodiť inú ženskú. Samozrejme v rámci slušnosti by som to si to s ňou vykecala, aby nedošlo k nejakému otvorenému slovnému konfliktu, ak je prudká povaha :) A ak sa už inak nedá, resp. si to nebudeš mať príležitosť s ňou vydiskutovať ty, tak popros priateľa, aby sa jej na to opýtal priamo :) Viem, že žiť s ňou zrejme nebudeš, ale dobré rodinné vzťahy sú na nezaplatenie :)

00Lenka00

Ale ved bude žiť raz s nou, nie so svojou matkou predsa .., Bude to síce babka ich detí aj matka jej manžela, ale pokiaľ s nou neplánujú bývať, tak v tom problém nevidím.
SARDINIA, máš nejaké skusenosti s tým ? ... Da sa povedať,že mám to isté čo Veve2211 :D

sardinia

Noo, ignoruj ju...ale ber do úvahy, že ak sa náhodou vezmete a budete mať deti, bude to tvoja svokra a babka tvojich deti. Čo bude asi dosť peklo. Navyše, je jedna vec, ktoru si človek neuvedomí kým to nezazije - kým pre teba je to cudzí, nepríjemný človek, pre neho je to stale jeho mama, ktoru ma rád, a ak sa medzi vami vyskytnú problémy, on sa za teba nepostaví proti svojej mame, vždy sa bude na situáciu dívať iným pohľadom ako ty. Teraz ťa silno ľúbi, možno sa ťa aj zastane, ale láska postupne vyprchava ...vies....

00Lenka00

Nič si z toho nerob, mám podobný problém, aj som za nou bola,ale nepomohlo to, nadáva, nenavidí, nestojí to zato,aby si sa trápila,tiež ma to štvalo,ale už ma to prešlo, vzhľadom nato,že vidím,že nemá zmysel byť k nej milá a neviem aká dobrá, ked ona je pravý opak. Nechce aby sme spolu boli,ale vydržali sme to 2 roky, vydržíme ešte dalšie :) Pevné nervy, viem o čom hovoríš :)

slnecnica

Ignoruj ju. Ja som tiež bojovala, aj hádkami a ostrými slovami, chvíľu bol pokoj a potom sa všetko vrátilo do starých kolaji. Takže teraz si ju nevšímam

Veve2211

No aj moja mama bola taká ale som si s nou sadla a vysvetlila že ma nestráca len dospievam... Vravievala bud ja alebo on, a teraz ma už chápe a to je to čo nechcem aby si musel vyberať alebo aby sa s nimi rozhádal, ona má dvoch synov mojho priatela a ešte jednoho mladšieho no on je rozmaznaný a našiel si bohatú priateľku ku ktorej sa nasťahoval a priatel žije ešte s rodičmi a upratuje im, vari, umyva riady, perie... Podla mňa chce ona pre svojho syna tiež nejakú bohatú ženu