Cím nahradit chlieb?

Príspevok v téme: Cím nahradit chlieb?
gucciok85

Ahojte.
Chcela by som s niecim nahradit chceba. Chcem to uplne vylucit z jedalnicka z viacerych dovodov. Nema niekto typ s cim to nahradit?
-do roboty teraz beriem len chleby-celozrnne,tam na obedy nechodim,maju stale maso, nechcem ani polystirenove chleby ,ani maces,ani knackebrot,do roboty co by som navarila nemozem nosit lebo sa to pokazi- robim na 12-ky.
A prosim Vas mi nepiste, preco chcem nahradit chleba ved je to zdrave bla bla.
Chcem nejaky dobry typ

AdamKrt

A aky je dovod, ze chces vylucit chleba ?

Psenica ? Kvasnice ?

Daju sa piect domace chlebiky. Dnes kupis bezne aj raznu, ovsennu, jacmennu, spaldovu, amaratovu, pohankovu, ryzovu, hrachovu, fazulovu atd atd...

Ak vadia kvasnice, tak mozes robit bez kvasnic - napr. kvaskovy chlieb z razneho kvasku.
----
Nenahradzal by som chlieb, ak mi nieco vadi. Skor by som nahradzal ingrediencie.

Ak vadi chleba bez ohladu na zlozenie, tak mas bohatu paletu:

- cestoviny /rozne druhy, plus tarhona, slovenska ryza/, ryza dlha ci gulata, zemiaky, kuskus, bulgur, ci len zeleninove oblohy.

A ak neni v praci nic na zohriatie - kup si termomisku - termosku v tvare misky s poklopom. Rano tam dam zohriate teple jedlo a kym ho budes jest, stale bude teple. Nemas problem kdekolvek sa najest.

GoFruit

Ja nejem chleba vôbec, dá sa to, je to zvyk. Ak ale chceš niečo v duchu chleba, tak možno by sa tí páčili surové dehydratované krekry. Robia sa najcastejsie z orechov a semien a rôznej zeleniny, alebo z pohanky či naklicenych bezglutenových zŕn. Ak sa ti táto možnosť nepáči tak si upeč pohankovo kukuricovy chlieb.

lost

Tak si mozes skusit pomoct s prenosnou chladnuckou :)
Na noc zamrazit tu "napln" a ono to sice neuchladi na 4-6C ale tak 15C ti tam udrzi, mozno aj menej, ak das viac naplne ako ja.. A vydrzi to prakticky cely den :)
Alebo su aj take, ktore maju maly motor a idu na elektrinu..
Nie je to super riesenie, no osobne to pouzivam na nakup masa a vyrobkov z nich, kedze najblizsi obchod mam 70km od bydliska..

gucciok85

lost- ved prave to co pises, preto chcem to s niecim nahradit v robote. Ked som nosila do roboty zeleninu tiez sa mi to pokazilo ked tam nebola chladnicka

lost

No alergika by aj celozrnny chlieb zabil :)
Je zdravsi, ale nikdy nebude zdravy :D
Tak ci tak je tam LEPOK, ktory nie je najvodnejsi ani pre "zdraveho" cloveka..