Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot

Príspevok v téme: Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot
Magy

Zakladam tuto temu kvoli tomu, aby ste sa TU mohli vyjadrit so svojim nazorom na danu vec.

Poprosim pouzit vlastny rozum a zmysluplne argumenty, nie vyguglene citacie, prip. nazory inych ludi, znamych, rodicov, politikov, cirkvi...

Diskutujte slusne a bez napadania ostatnych za ich nazory.
--
A aby som to zacal a postavil sa na niektoru stranu, tak uvadzam svoj nazor: Kazdy z nas (s vynimkou svojpravnosti zbavenych ludi) ma vylucne pravo rozhodovat o svojom zivote, svojom tele A VSETKYCH JEHO SUCASTIACH.
Ako legislativne, tak aj fyzicky.
A teda v pripade zeny aj o plode vnutri nej, kedze je priamo zavisle na jej existencii.

lost

Leela333

no mojou pracou nie je hladat "ak osexovat" ale kritizovat to co niekto pokasle :P

tak potom ano, zakaz sexu az do veku, ked nebudu splnat minimalne poziadavky:

tj. nebudu mat skolske/pracovne zavazky a nebudu mat na ucte 5 eur.

staci? ;)

Leela333

Tí kresťania to majú dobre vymyslené - krstiť malé deti, čo ani nevedia, čo sa deje a nemôžu protirečiť :)

lost, vštepiť zodpovednosť do ľudí? Kedy to pochopíš? Vynosiť dieťa len preto, lebo zlyhala ochrana NIE JE nevyhnutne zodpovedné. Zodpovedné je rozhodnúť, či sa dokážem skutočne o to dieťa postarať, či som schopná mu prispôsobiť život a vzdať sa určitých vecí, či ho budem skutočne milovať a bude vyrastať v dobrom prostredí a nie že ho vynosím a viac sa nestarám alebo mu dám pocítiť, že bolo nechcené. Toto je skutočná zodpovednosť, dokázať spraviť takéto dôležité rozhodnutie.

A ako si predstavuješ ľudí, čo vedia sexovať? Sú to tí, čo nepoužívajú ochranu, lebo je to "zbytočné a nepohodlné", ale mali šťastie, že sa nič nestalo? Alebo tí, čo ju používajú správne no stala sa nehoda? Čo z týchto dvoch prípadov je zodpovednejšie (bez ohľadu na následky)?

Sejla

pán dé to máš tak... že čím zodpovednejší, tým zodpovednejší a čím nezodpovednejší, tým nezodpovednejší... :)

rubikovakock

Povyberane a pospajane, right?:) len tak pre info lebo je to taky zvláštny mix. Ja mam tiež dobre namiesany koktail :)

Sejla

mali by to spraviť ako v číne: len jedno decko aj to len vydatej žene po 20tke. Inak mastná pokuta. U nás by hlavne mali sterilizovať cigáňov