Potláčanie emócií po rozchode

Príspevok v téme: Potláčanie emócií po rozchode
smutok

Dnes je tomu týždeň čo som sa rozišla s priateľom. V piatok večer som strašne plakala ale len pol hodinu. Odvtedy len sem tam ked som sama, tak si poplačem ale mám pocit, že to najhoršie ešte len príde :(. Ja ho ešte milujem, on mna nie. Zatiaľ si asi neuvedomujem, že je naozaj koniec. Stalo sa to aj vam? Viete poradiť ako najrýchlejšie zabudnúť? hodí sa v tomto prípade prislovie klin sa klinom vybíja? dakujem za rozumne rady

Meretseger

V žiadnom prípade nepotláčaj, pretože, ako píše Maoam, môže sa ti to vypomstiť skrz depresie a podobné veci. A prosím ťa, uľavuj si plačom, športom, presviedčaním sa, že príde lepší, atď., pokiaľ ti takéto metódy vyhovujú, ale nie sebadeštrukčne, lebo skončíš ako dorezaná prežierajúca sa troska na antidepresívach ako ja:)
Držím ti palce!

Mrska Silvuska

...nadviazat nove kontakty myslis kontakty s muzmi? to neee, na to je skoro. a nie, klin sa klinom nevybija...jedine ak sa chces zhnusit sama sebe...
uz ti tu viac kociek napisalo, ze to chce cas. nic ine, len cas. a niekedy bohuzial vela vela casu...

smutok

stretavala som sa s priatelom v piatok a v sobotu a kamošky cez týžden neboli doma, su na intrakoch a pod. Aj teraz su rozlietané po svete :(

Maoam

skus si najst pre seba viac casu, viac momentov, kedy si sama, kludne chod aj do prirody, niekam, kde budes sama a vyplac sa, ak nemas moznost doma...

nie je dobre to potlacat, plac cerstvo po rozchode ma svoju vyznamnu funkciu, je to normalne spracovavanie smutku, zialu a faktu oddelenia sa od niekoho, koho si mala rada, nie je dobre umelo potlacat to, co je prirodzene a co ti koniec-koncov pomoze vyrovnat sa s tym skor...

je to NORMALNE A PRIRODZENE

takisto je normalne, ze teraz nemas ziadnu c hut na ine aktivity

nenut sa do nicoho, rob to, na co sa prave citis...

smutok

najhoršie je, že prave vtedy som bola aj posledny krat v praci a odvtedy som skoro stale doma :(, lenže ja neplačem snažím sa to potláčať, ani nie pred sebou skor pred ostatnými. Kamaratky som akosi postrácala počas tohto vzťahu. a ako nadvziazať nové kontakty?

momentummusi

Prečo si myslíš že to najhoršie príde? Myslíš osamelost a tak? Rozmyslaj a planuj si voľný čas, priateľov , koníčky, zábavu, nové kontakty. Nech sa nemusíš a nemáš čas rozmýšľat nad minulosťou.

Magy

tyzden je prilis malo, ono chvilu potrva, kym sa aj podvedomie zmieri s tym, ze "on" uz nie je sucastou tvojho zivota. chce to len cas. a rozhodne sa nevrhaj ucelovo do dalsieho vztahu len preto, aby si si poriesila problemy suvisiace s tymto prave ukoncenym. nebolo by to fer voci tomu partnerovi a myslim, ze skor ci neskor by taky "trucvztah" krachol.

Maoam

nepotlacaj

daj to von, hlavne tie prve dni a tyzdne, ked to budes nasilne potlacas, vyjde to na inom mieste na povrch alebo dostanes depresie, ci ine psychicke problemy...

a CAS...nic ine sa neda poradit