Natrhanie koze v oblasti konecnika po stolici

Príspevok v téme: Natrhanie koze v oblasti konecnika po stolici
Problemiik

Dobry den. Par rokov som zila v tom, ze mam hemoroidy, indikovane enterologom po kolonoskopii. Neskor som sa dopocula o ligature a chcela som si ju dat urobit. Na pocudovanie ziadne hemoroidy tam neboli. Potvrdili to dvaja nezavisli lekari. Potom som zistila pozorovanim, ze sa mi koza v okoli zvieraca natrhava po stolici na par miestach a to skoro stale, hoci stolica nie je nejaka tvrda, mozno skor objemna, no to nezmenim.. Ma/ mal niekto podobny problem? Neviem co robit, na koznom mi dali akesi antibiotika, ktore nijak nepomohli. Skratka neexistuje lekar, co riesi problem ako mam ja. Vdaka

Magy

TO, ci ide o problem koze alebo svalstva, z tvojho prispevku nedokazem posudit. ale plati to, ze ak uvolnis(roztiahnes) svalstvo, teda tkaniva celkovo okolo konecnika, koza sa tiez natiahne.

napadla ma este dalsia vec - laxativa. teda vo velmi malom mnozstve, aby "zmakcili" stolicu. ucelom nie je dostat s prepacenim "sracku", ale laxativum sposobi podstatne rychlejsi pohyb criev a tym stolica na konci pri vylucovani nebude tak tvrda a jej objem bude irelevantny.
tiez bude vhodne upravit jedalnicek - vlakniny a potraviny, nevytvarajuce zapchu. a tiez dostatocny telesny pohyb, podporujuci peristaltiku criev.

Problemiik

Uz davnejsie ma napadlo, ze ide o nedostatocnu elasticitu. Skor som si myslela, ze nejaky krem dodavajuci latky pre pruznost by mohol pomoct. Zatial skusam kokosovy olej extra panensky natierat si parkrat denne. Ciastocne pomaha, len nesmiem nabudat na pravidelnost. Ktovie, ci ide aj o problem svalstva alebo len koze. Skusim sa este poradit dalej, ak a ako sa bude dat. Dakujem pekne za ucelenu reakciu a starostlivost.

Magy

Problemiik, opriem sa o jadro problemu:
"koza sa mi v okoli zvieraca natrhava po stolici na par miestach a to skoro stale, hoci stolica nie je nejaka tvrda, mozno skor objemna"

pokial je to kvoli velkemu objemu (obvodu) stolice a privelka stolica ti pravidelne poskodzuje kozu/tkanivo v okoli zvieraca a krvacas z tych raniek, napadla ma jedna moznost, ako tomu zabranit.
velkost stolice neovplyvnis, ale ovplyvnit a prisposobit mozes elasticitu koze, svalstva a podkozneho tkaniva na inkriminovanom mieste. pravidelny analny sex, ci uz s partnerom, alebo s vibratorom, ktorym si svalstvo a pokozku na tejto partii tela uvolnis a natiahnes a potom nebude mat problem zniest taky napor.