Ako zabudnúť na strašnú minulosť??

Príspevok v téme: Ako zabudnúť na strašnú minulosť??
klarila

Ahojte..mám 18 rokov, a už som v živote urobila veci, ktoré strašne ľutujem a nedajú sa vrátiť :(
Ide o to, že som trpela anorexiou a odniesla som si fatálne zdravotné dosledky...ktoré má obmedzujú v ďalšom živote..
Poraďte ako sa zmieriť s osudom, zabudnúť na zlé spomienky a začať ŽIŤ, aj keď to už nebude ako predtým.
A u psychiatra som bola..predpisal mi ďalšie AD...ale ja už ďalšie tabletky nechcem brať...chcem všetko odhodiť za hlavu a žiť v prítomnosti a nie byť uzavretá v kruhu spomienok :((
Decká..anorexia je sviňa..kašlite na to, nedajte sa strhnúť davom...ja som bola šikanovaná a rodina mi nepomohla. a stačila už len 1 poznámka od človeka, ktorého si vážite a už to išlo dolu vodou...

papaja

nic nelutuj,kazda chyba ta pouci a moze posunut vopred
nic nechci vratit, keby si neprezila to,co si prezila,nie si tam,kde si
zatvor dvere za minulostou
nevracaj sa
nespominaj
kracaj vpred
a tes sa na vsetko dobre,co ta stretne

klarila

Ahojte :-)
ďakujem že ste mi povedali veľmi pekné slová a povzbudili ma.
Nad tou prácou v zahraničí som premýšľala, ale vzhĺadom na to, že som odkázaná na zdravotný dohľad, lebo nie som zdravá...ale od novembra idem do Prahy, tak dúfam, že tá zmena prostredia urobí dobre :-)
stále robím činnosti, ktoré mám rada, chodím medzi ľudí, snažím sa nemyslieť na minulosť..
ale je to strašne strašne ťažké, keď to mám stále na očiach tie dosledky..stale..keby som..keby ... ale nejde to dalej...musim bojovať !! keby som mala aspon normálnu rodinu...

Carie

To je pravda vsetci robime chyby. Mudry clovek sa z nich aspon pouci. Ber to tak, ze mas 18 a aspon si sa tej choroby uz zbavila, nie kazdemu sa to podari tak skoro a niekomu dokonca nikdy.

hviezda01

klarila-vies kolko hluposti som sa v zivote narobila ja?..ked si na to pomeniem,chyta depka aj mna,ale snazim sa zit sucastnosotu,a nie minulosotu,ktoru uz nikdy nezmenis,ale buducnost hej..drzim ti palce

Carie

Keby taketo pribehy boli aspon poucenim pre mlade baby... ale stale je to to iste dokola. Mam tiez znamu, ktora sa anorexiou takto znicila. Ma trvale nasledky a je na ciastocnom invalidnom. Co sa stalo uz sa neda vratit spat, tak sa s tym musis zmierit a prestat sa obvinovat. Hlavne zacni zit tak, aby si sama so sebou uz bola spokojna a na tie neprijemnosti zabudnes casom.

Aisha5

Odid z toho prostredia a statu, kde zijes. Si mlada, Eu je otvorena, takze mozes si zacat tvarovat svoj zivot po svojom. Ak mas niekoho blizkeho, priatelku, sesternicu, hocikoho, s kym by ste sa mohli pustit do sveta. Vyber si stat, kde by si chcela zit, napriklad Taliansko a dobavte si tam ubytovanie a pracu. Je tam pekne , pri mori a pocasie je krasne,takze depresii by si sa zbavila nadobro, lebo slnko depky lieci, je to dokazane. Spal stare mosty, opust rodinu a prostredie, ktore ta zabija a vezmi svoj osud a stastie do svojich ruk. Ano da sa to, kazdy ma taku moc zmenit svoj zivot, len to chce zatnut zuby a pretrpiet tazke zaciatky. Moja kamoska sla do Talianska pred 5.rokmi, zamestnala sa v pizzerke v restike, lebo vedela aspon ako tak anglicky a teraz je vydata za Taliana, perfektne hovori po taliansky a anglicky a ma super pracu na recepcii. Stale je to tak: zacinas od nuly a ked mas vydrz koncis na velmi dobrej pozicii v zivote. Len treba mat odvahu a nebat sa odist od rodiny. Ved ty s nimi v kontakte mozes byt, len si budes zit svoj zivot, medzi svojimi ludmi. Inaksie riesenie tu nevidim. Ked si sa stala anorektickou, urcite to nebolo len tak a nieco ta k tomu dohnat muselo, zrejme prostredie, v ktorom zijes je nezdrave. Preto, ak chces byt v zivote stastna, osamostatni sa, utec od toho vsetkeho a zacni odznova. je to jedine riesenie. Uvidis, ze depky same odidu a vsetko, co ta teraz trapi zmizne a ty zistis, ze si uplne normalna, len si zila v nespravnom prostredi. Ak ostanes doma, tak si zrejme len znicis zivot a budes zit v prazdnote a nestasti, zatial co inde by si si mohla najst priatela a zacat novy zivot. Drzim palce a vela odvahy a odhodlanosti ist si za svojim... Kto chce zmenit svoj zivot, hlada sposob, kto nechce, hlada dovod...

TinaM

Pises, ze mas 18 rokov, caka ta maturita? Mozno treba zmenit prostredie, ludi, najst (alebo zachovat) si blizku priatelku, zacat nieco robit, co by ta bavilo.