DM1 a šport

Príspevok v téme: DM1 a šport
kamari

Chcem sa spýtať, či má niekto rovnakú skúsenosť ako ja: Snažím sa takmer každý deň (aspoň 5x do týždňa) odbehnúť 6 - 7 km. Asi pred týždňom sa mi stalo, že som pred behom mala glykémiu 12,1 - čo považujem za bezpečnú pred športovaním. Ale hodinu po behaní som bola veľmi nemilo prekvapená, keď mi glukomer ukázal 17,8! Zvyčajne mávam potom glykémie okolo 6. Čo to mohlo spôsobiť?
Myslíte, že hypo pri behu? Necítila som nič a hypo zvyčajne cítim dostatočne včas - už keď mi klesne hladina cukru pod 4, tak to cítim... Ani som nejedla nič také ako vločky, že by mi zvihlo glykémiu neskoro po jedení... Tak neviem čoho sa mám vystríhať.

kamari

Vydržalo mi to asi 3 roky - bolo to super, ale potom sa to postupne pokazilo a dnes si musím pichnúť inzulín aj keď si dám mlieko do kávy...
Trvalo mi možno rok ak nie viac, kým som si nastavila dúfam, že správne dávky... Množstvo lanusu bolo privysoké keď som musela začať pichať aj rýchly a pri behaní som potom stále mala hypo, poobede hyper atd. Ale dúfam, že už je to ok. O týždeň idem na HbA1C, tak som zvedavá ako to zvládam... Naposledy bolo 7... čo sa mi veľmi nepáči, chcela by som dať pod 6,5...

pampeliška

kamari, prosím ťa, ako dlho si vydržala na jednej dávke dlhodobého inzulínu denne?
myslím že si v minulosti písala, že picháš iba lantus.
to je rovnako môj prípad, viem že je to individuálne, ale aj tak ma to celkom zaujíma.
som aktívna, veľa športujem, mám znížený príjem sacharidov, jem viac zeleniny, bielkovín, zatiaľ sa držím dobre.

kamari

Jedávam väčšinou 2-3 ks knackebroat so zeleninou, syrom, šunkou a pod. Alebo si dám ovocie. To mám tak akurát,keď sA meriam po behaní, mám okolo 6-7. Väčšinou.
A behám odkedy sa mi po chrípke prestal tvoriť inzulín a musela som ho začať pichať... t.j. od r. 2007.

Meretseger

Vidím to fakt na hypo, v skutočnosti sú dosť často prehliadnuteľné a "prehodí" ťa, ani nevieš ako. Čo jedávaš pred športom?
Jo, a ešte by som rada vedela, ako dlho takto športuješ a aký mávaš hemoglobín, dík:) Tiež som diabetička, ale hýbať sa moc nehýbem :-/