Triedna samospráva - predseda triedy

Príspevok v téme: Triedna samospráva - predseda triedy
Jessi1111

Dobrý deň.

Ak si ešte niekto zo školských čias pamätáte, poprípade študenti, tak mi poraďte. Dnes ma zvolili za predsedu triedy a ja neviem presne, akú úlohu má táto ,,postava". Mám stáť na čele triedy, nič iné o tejto funkcii zatiaľ neviem a nechcem niečo zanedbať. Bude správne, ak sa bude niekto biť (chlapci akože sa hrajú), mám to ísť nahlásiť? Je mi jedno že budem bonzáčka, jednodnoducho chcem si svoju prácu robiť dobre, kto má skúsenosti, ozvite sa mi sem, prosím, ďakujem.

Dovidenia.

m131.1386

Točo povedal delete2 že je to príšerná zodpovednosť a fuška.Ke to síce fuška ale nejaká príšerná zodpovednosť to neni.Iba ak by ti dal niekto nejakú veľkú akciu a nejaký blbec proste nepríde a celí program sa pokazí tak si to odsere hlavne predseda.Alebo keď ti učitel zverý správanie triedy na nejakej akcii a noekto si bude roboť čo chce a noečo sa nebodaj pokaźí tak si to odsereš ty

m131.1386

Predseda ktorý bol v našej triede predtým priveľa rozkazoval a preto ho žiaci nezačali rešpektovať.Nevideli v ňom kamaráta ktorému sa môžu zdôveriť ale iba nejakého generála a to by sa stať nemalo.Z kamarátmi sme sa už dohodli že ma budú voliť.Ja som kamarátsky typ kamarátim sa s každým a pri komfliktoch dohováram aby sa jeden druhému ospravedlnili.2 ľudia sa mi zdôverili so všetkým hlavne so svojim milostným životom ale doteraz som to nikomu nepovedal sú to tajomstvá ktoré nevizradí človek každému

m131.1386

Predseda ktorý bol v našej triede predtým priveľa rozkazoval a preto ho žiaci nezačali rešpektovať.Nevideli v ňom kamaráta ktorému sa môžu zdôveriť ale iba nejakého generála a to by sa stať nemalo.Z kamarátmi sme sa už dohodli že ma budú voliť.Ja som kamarátsky typ kamarátim sa s každým a pri komfliktoch dohováram aby sa jeden druhému ospravedlnili.2 ľudia sa mi zdôverili so všetkým hlavne so svojim milostným životom ale doteraz som to nikomu nepovedal sú to tajomstvá ktoré nevizradí človek každému

m131.1386

Presne ako povedala delete2 je to fuška naša trieda je najnevichovanejšia trieda na škole aspoň podľa mňa a to v triede nemáme žiadnych rómskych žiakov a to svečí o tom že bieli ktorí sa sami nevedia chovať nadávajú rómskym žiakom len za to že im raz protirečia a keď rómskych žiakov bijú za to že sú iný tak to musí byť v poriadku.Našu triedu chcem zmeniť bývalého predsedu nerešpektovali tak nechával všetko na mňa ako podpredsedu.Ale ja zavediem všetky tieto pravidlá ktoré som povedal.Aj mne sa žiaci z našej triedy vysmievajú lebo som na telesnej úplné drevo.A učitel ma nepodporí ale mi ešte povie dobehni ty jelyto ,minule na telesnej som skoro odpadol ako predseda triedy budem konzultovať z učiteľom

Delete 2

Ak sa ti podarí to, čo ti píšu nižšie a vytvoríš v triede pohodu, kolektív tak to nebude len trieda ale môže ti byť trieda a spolužiaci rodinou. Miestom kde sa rada vraciaš.

Predseda som nechcem byť nikdy, lebo je to neuveriteľná zodpovednosť, no aj napriek tomu som niečo z jeho povinností vykonával.
Je to dosť fuška

m131.1386

Nie určite nebuď bonzáčka ,konzultuj s učiteľmi o zlepšený vyučovania ,zaveď tabuľku na čierne body a zalené body kto ich bude mať poviem príklad 20 čiernych bodov tak dostane poznámku samozrejme od teba a kto bude mať 20 zelených bodov tak os teba dostane pochvalu.Pri opakovaných komfliktov v triede zaveď hodiny slušného správania,choď im príkladom.Navrhuj koncoročné výlety a organizuj.Buď hlavne pokojná a asertívna .Pôsob na žiakov a učiteľov ako spoľahlivý človek pripadaj ako sčítaná a vybuduj si autoritu hlavne na nich nepôsob ako sebecká,povíšenecká a nebivolávaj komflikty práve naopak rieš ich a snaž sa aby vôbec žiadne neboli .Ver mi som 4 roky podpredseda a budúci rok budem predseda.Náš predseda väčšinou nechával všetko na mňa.Mám 5 ročné skúsenosti

pipidlha

Jessie, kto iný by to mohol byt:) podľa mňa na bonzovanie sú v triede iní ľudia. Predseda skôr organizuje a tak.