Bolesti chrbta, tazke dychanie

Príspevok v téme: Bolesti chrbta, tazke dychanie
cajka

ahojte
mam 35 rokov a uz asi 6 rokov mam tazkosti s chrbtom. Hlavne medzi lopatkamia v krku ma boli. Staci mensia zataz a musim si lahnut . nemozem si koli tomu najst pracu. ked rano vstanem tazko sa mi dycha ako by mi tlacilo nieoc na srdce . bolest mi vystreluje zo zadu chrbta az do hrudnika a ruky. bola osm aj u ortopeda aj na MRI krcnej ale vraj su to len degenerativne zmeny. beriem lieky od bolesti ale nepomahaju. Viete mi poradit niekto nejakeho odbornika, ktory sa neuchyli k trapnym radam typu... zvyknite si zit s bolestou:)????? som uz zufala niekedy pomyslam na to ze to nevydrzim a zabijem sa .

zia

tiez mam problemy s hrudnou chrbticou a zle sa mi dycha
co vlastne urobi fyzioterapeut? aj skontroluje stavce a napravi ich?

ahjajjaj

Rasťo, okrem tetanie tam spolupracuje aj problém hrudnej chrbtice. Bol by potrebný RTG chrbtice, CT chrbtice, alebo aj MRI hrudnej chrbtice.
Okrem toho rehabilitácia. Tam by Ti dali na tú časť chrbtice obklady, elektroliečbu, prípadne, laser, ultrazvuk, masáž.
Okrem neurologického liečenia by som však skôr siahla po alternatívnej medicíne: konkrétne v tomto prípade býva akupunktúra veľmi vhodná.
Inak si myslím, že tie psychické problémy, ktoré sa s chorobou spájajú, sú výsledkom bolestí. Pri problémoch s hrudnou chrbticou môžeš mať trochu pritlačené nervy, ktoré sa spájajú s dýchaním, a keď sa niekomu ťažšie dýcha, človek trpí úzkosťou, ktorá prináša ďalšie javy. Mohol by si cvičiť napr. dýchacie cvičenia. Nádych, obe paže hore, výdych, dolu, krúženie pažami apod. Pomalé pohyby, spočiatku radšej menej, aby si si neublížil a nerv nebol ešte viac dráždený, ale aby sa uvoľnilo a neskôr upevnilo svalstvo medzi a pod lopatkami.

Magdalenka25

ahoj čajka, ja mám tiež degeratívne zmeny a mám rovnaké problémy. Nikdy som neverila že mi niečo dokáže pomôcť ale zaplatila som si súkromnú fyzioterapeutku. Jedno sedenie stojí cca 20€, ak ťa to bolí moc tak to investuješ. Neverila by si ako dokážu pomôcť len sa ťa chytia a je to lepšie. Odstránia ti problém dotykom behom pár minut. Samozrejme potom musíš denne cvičiť ale je to jediná záchrana

Rasto tetanic

Ahojte.. Ja mám tiež také problémi.. Už 3 mesiace nechodím do prace lebo každý deň mam také stavy... Začne ma bolieť medzi lopatkami prejde to do hrudníka začne sa mi zle dýchať obleje ma pot, niekedy ma začnú bolieť aj hlava
celá šia ktomu sa celý spotim musím si lahnut, mam to aj 3x cez deň už som zúfalý.zacalo to vlani lezal som týždeň na internom a nič nezistili. Teraz chodím k neurologovy diagnostikovali mi Tetániu, že vraj to je zo stresu beriem na to Xanax a jednu ráno a jednu večer a ešte Magnosolv. Len nechápem ved teraz som som doma v kľude v pohode a stále mam také stavy.

Nana1403

Ahoj mám už 2m problém vraj krcna chrbtica závraty,bolesť hlavy od temenadole ku krku,sťahovanie krku ako by ma niekto dusil,pocit cudzieho telesa v hrdle ,nespavosť máte niekto takéto stavy?Dakujem

Tomas12345

Skus chodit dakej kvalitnej masarke ta by ti vedela masazou uvolnit to a do toho pridaj plavanie a popýtaj sa maserky na rady.

NewYorker35

ja mam presne to iste uz 5 rokov.....tiez lava strana .....pochodila som uz strasne vela vysetreni, vsetko bolo dobrel Navyse vzdy kaslem, tazko sa mi dycha. Mam bolesti chrbta a hrudnika. Pred 5timi rokmi som mala strasne migreny a na tie mi pomohla elektro akupunktura. Bola som iba raz na akupunkturu a odvtedy migrenu uz nemam. Teda len raz som ju mala a boli to neopisatelne bolesti hlavy, tlak v nose, tlak v sanke, no proste ukrutna bolest. Kvoli som nebola v praci 3 mesiace, Lieky mi nezaberali. Krutilo sa mi v hlave cely cas, kvoli tomu som nemohla ani chodit. S lekarmi som to vzdala a vyhladala som si cloveka, ktory sa venuje cinskej medicine, ktory robi akupikturu. Taxikom som k nemu isla a naspat som si uz odkracala domov peso. Este stale sa mi krutilo v hlave a bolela ma lava, ale to uz bolo nic oproti tomu, co bolo predtym. Casom to uplne pominulo ....2 tyzdne a bolest boli prec. Neviem si pomoct s chrbtom a dychanim. Myslim, ze asi to zacnem riesit s electro akupunkturou a masazou. Vákuová masáž – bankovanie je vyborne tiez.

cajka

ahojte, hej uz v detstve som mala skoliozu ale nie v takom rozsahu. mam osteoporozu takze mna boli chrbat stale a analgetika nepomahaju. neviem kam sa obratit. doktori nic nerobia, vraj to tak musim vydrzat s tym zit. Ale ako sa to da vydrzat ? obmedzuje ma to moc a nemozem ani chodit do prace. neviem co mam robit.
natierat si chrbat natieram aj parkrat denne, pomoze to na chvilku a co dalej? zas len bolest.. uz sa niekedy idem z toho zblaznit. teraz som si este zlomila rebro ako bysom toho nemala dost. asi to vzdam