Len chcem počuť názor ...

Príspevok v téme: Len chcem počuť názor ...
Anonymná128

Po prvé - ospravedlňujem sa za dlžku ..

Pred mesiacom a pol som začala chodiť s jedným chlapcom .Ja mám 17 a on 24 ... Ľúbim ho , no často sa v ňom strácam a neviem ako sa mám zachovať , pretože ...
Má veľmi ťažký život . Jeho rodičia sa rozviedli , on žije s matkou , ktorá ho ponižuje , dáva mu všetko za vinu , denne ho psychicky nervuje ...Jeden týždeň , keď býval sám doma ,som k nim chodila a keď na to prišla jeho matka vyhľadala si moju rodinu a odkázala mi ,nech sa držím ďalej a viac k nim nejdem ... Nemá možnosť ísť bývať sám a otec chce zostať sám ..
Prešiel si snáď už všetkým .. Drogy , alkohol , výtržnosti ... proste všetkým .. Toto mi rozpráva len málokedy , vtedy ho len počúvam a dávam si všetko dokopy .. Povedala som mu , že on nie je jeho matka či rodina ( s bratom sa nebaví,lebo je to pako a predáva drogy , otec bil mamu atď ... :( ) a že kašlem na to akú má zlú minulosť ... Teraz má za mesiac 24 rokov , má dobrú prácu , chce sa uči´t nové , zarobiť si a mať normálny život ...
Je nám spolu fajn , náš vz´tah je založený na porozumení a láske ... Povedal mi ,že počká so sexom , i keď viem , že on by neváhal , ja sa však necítim pripravená ..
Háčik je však v tom , že je dosť poznačený situáciou doma , občas sa mi pár dní neozve a povie ,že sa opil ,lebo už nevládze , že nechce ,aby som ho videla na dne ... atď ... Je to veľmi zložitá povaha , sám mi povedal na začiatku ( keď sme ešte neboli pár ) , že nech radšej odídem , pretože má príliš pokazený život a nechce do toho namočiť aj mňa ....

V týchto dňoch sa mi opať neozýva a mňa to strašne štve , mám strach či je všetko v poriadku ... Neviem však ako mám občas reagovať , pretože si myslím ,že toto sa vo vzťahu nerobí ,aj keď to má ťažké ... Stačila by jedna sms , že zlatko , som ok , potrebujem byť sám ... a chápala by som ho ...
Len takto neviem , ako dlho vydržím ,že sa len tak odmlčí , vybuchne ,alebo sa nebudeme mocť stretnúť , pretože sa opije , zhúli .. atď .

Možno si niekto povie ,že som hlúpa , že nech si fakt držím odstup od takej rodiny ... no viem ,že on je iný , že chce mať dobrý život , len ho to pohlcuje ...
Ďakujem za príspevky ...

Anonymná128

Ja ? .. Hmm , chodím na gymnázium a potom chcem ísť určite na výšku ( asi psychologia , dlho ma to láka ) ... Chcem toho v živote veľa a jediné ,čo ma neskutočne trápi je ,že mám zdr. problémy a nemožem robiť to ,čo najviac milujem - tancovať - Toľko o mne .

A rodičia ? Vedia veľa vecí o jeho živote , zatiaľ sa však priamo s ním nestretli , no vždy dám info , kde som atď .
Mamina mi povedala ,že sa jej to príliš nepáči , že je taký zamotaný , no že mám vlastnú hlavu a sama sa viem rozhodnúť ... Mám s ňou veĽmi blízky vzťah , doveruje mi ..

lost

No na to staci silna ignoracia :)
Fakt, ved ked s nim budes, skuste si to nasimulovat, skus do neho nadavat nahlas extremne veci, 10x horsie ako jeho matka a sleduj ako to znesie..
fakt by si mala kricat, intenzivne, co najrealnejsie..

a on by mal pocuvat

par minut staci..

stavim sa, ze to s nim pohne, ale to je dobre, lebo takto by sa naucil ich ignorovat podla mna :)

(ked to funguje v armade, tak to moze aj tu :D )

Carie

Si este velmi mlada, naivna a moc dobra. Preco ta zatazuje svojou minulostou? Ja si tiez myslim, ze sa len lutuje a ze od teba caka, ze ho budes lutovat tiez a vsetko mu odpustit. Aj to, ze pije, droguje, ze sa ti dlhy cas neozve ked na teba nema naladu. V 24 rokoch by sa mohol chovat uz trocha zodpovedne. To, ze mal tazke detsvto a ze si nerozumie s mamou nie je ospravedlnenie. Ja som mala tiez tazke detstvo, nechcem sa tu o nom rozpisovat, a vlastne o nom nikdy nikomu nehovorim. Prave preto, ze nemam zaujem aby ma druhi lutovali a ze snazim sa zit, ako najlepsie viem. Nerobim blbosti, neublizujem druhym ludom, plnim sluby a neskryvam sa za to - ja za to nemozem, ja som mala tazke detstvo, vsetci ma musite chapat a lutovat! Pises, ze ma dobru pracu, preco teda od matky neodide? Vsak nemusi si hned prenajimat cely byt pre seba ak nezaraba nejak uzasne, staci, ked si prenajme jednu izbu v nejakom podnajme, to take drahe nie je. Ale kto by sa o neho staral, varil mu, zehlil, pral a pod. ze. Viem, ze ty so mnou nebudes suhlasit lebo ho vidis cez ruzove okuliare a nepripustas si ziadne jeho chyby, vidis ho tak, ako on sam seba prezentuje - ako obet ktoremu vsetci na svete ublizuju. Ale raz sa ti otvoria oci - snad. Nepride ti divne, ze si nerozumie s nikym zo svojej rodiny, vsetci maju podla neho vady a su zli?

Anonymná128

Chce sa zmeniť ... v tom mu verím , sám mi už veľa krát povedal , že nechce mať blbý život ... že chce normálny vzťah , prácu , žiť si svoj vlastný život a snaži´t sa zlepšiť ...
Ako som povedala , má prácu , maká na sebe ( učí sa , cvičí atď ) ... chce si kúpiť auto , časom byt atď ...
Len to je zložité ... a proste keď príde domov z práce a matka do neho začne husti´t a robiť mu nervy , že je ako jeho foter , že je na nič , vymkne ho a podobne ... Sú v jednoizbáku - on , jeho trhlá matka a jeho hlúpy brat , ktorý sa s ním nebaví , aj keď priateĽ to skúša ..

thatsall

Dufam že sa ti rozjasni v hlave cim skôr, ešte že máš len 17 a nie si v tom vzťahu dlho namocena. Ako ide škola, čo na frajera vravia rodičia?

Anonymná128

Bee -

Snažím sa byť silná , povedala som mu ,že som tu kedykoľvek pre neho , že mi može všetko povedať , že mi je jedno akú má rodinu či minulosť , že viem aký je teraz a podobne ... Len tieto odmlčania sa trápia aj mňa ...

Thatsall -

Ďakujem , že si mi napísala . Príjmem každý názor ... Áno , ľúbim ho a máš pravdu , nepočúvnem ťa ... no sama viem ,že to bude ve´mi komplikovaný vzťah a že budem trpieť aj ja , ak sa niečo nezmení ...

lost

Otazne je, ci sa chce zmenit, alebo ci sa chce naozaj zmenit :-)

Ono bez ohladu ako "blbo" je na tom teraz, podla mna by sa mohol zmenit, nic by mu v tom nepranilo, okrem teda psychickeho stavu.. ale to by nemal byt problem ovladnut..

Tazko povedat :) ale drzim palce..

Anonymná128

Lost -

On nepije , že by pil stále ,alebo to potreboval ... Počas celého vzťahu ( mesiac a pol ) bol opitý jeden víkend , za čo sa mi ospravedlnil , povedal ,že proste musel vypnúť a zabudnúť ...
Fajčí už strašne dlho , na to som mu povedala ,že sa mi to nepáči , no je to jeho zdravie a život , ale že nech nikdy nefajčí v mojej prítomnosti a pod .
A čo sa drog týka ... Takmer do toho spadol , povedal ,že skúsil veľa aj z hlúposti atď ( keď bol mladší ) , ale že od toho si drží odstup ... jedine občas húli s kamarátom trávu , na odreagovanie a zábavu ... Ja mu to zakázať nemožem , no taktiež vie ,že ja som proti tomu ... a že do toho nech ma neťahá ...

Ja som totiž totálne proti alkoholu , fajčeniu atď ... Príde mi hlúpe kaziť si zdravie úplnou blbosťou ...

thatsall

Teraz si silná a lubis ho. Časom ta tie jeho problémy stiahnu na dno. On ma problémy sám so sebou, ty sa ho nesnaz spasit. Aj tak viem že nepocuvnes ale musela som ti to povedať. Myslím že to vies aj ty, ale nechceš si to pripustiť lebo si to este nezažila a nevieš aké to je, ani že to za to nestojí. Good luck.

lost

"Pije, lebo nevladze"

Ano, toto sa da celkom aj chapat.. Clovek je uz taky tvor, ze nie je stroj.. A tak je niekedy pohodlne "vypnut" a "oddycnut si"

Lenze problem je, ze "Ak to neboli, tak nejdem dalej" resp tak nejak sa to hovori..

Iste bude narocne sa rozhybat, lebo najnarocnejsi je zaciatok..

Nemusi napr zostat doma, staci ak si najde 1 kamosa s ktorym by zdielal domacnost a najom by bol 1/2 ... Ak si teda najde pracu, ma to vyhodnesie, alebo kludne aj na 1/3..

Pointa je, ze ak mu doma robia hentak zle, podla mna je lepsie seknut s rodinou a vztahom k nej, nech idu do prdele, ak su kotvou v zivote cloveka..

Pointa je hladat riesenie, akekolvek :)