Lexaurin na stresovú situáciu?

macopuf

Ďakujem Vám všetkým za odpovede :) RNG ST John´s Wort som si už objednal z iherb.com, len to mi príde asi až budúci týžden..Dufam, že pomôže. Aj L-theanine som si objednal, tak uvidím ako sa po tom budem cítiť. V každom prípade ďakujem za radu :) Radšej budem brať lieky na prírodnej báze ako nejakú chémiu. Tak uvidím podla situácie či si dám tento víkend lexaurin, snád nebude potreba..teda bodaj by :)

Matyo

Radšej by som sa tú úzkosť pokúsil prekonať bez liekov, ale keď už nevydržíš, tak iba malé dávky, lebo lexaurin je návykový. Šoférovať môžeš, ale musíš dávať 2x bacha ako zvyčajne, lebo ten liek ťa trocha otupí...

house

Radsej si nezvykajte na tieto lieky hlavne Lexaurin , Diazepam vznika zavislost, ktora po nahlom vysadeni lieku dokaze vyvolat velmi silne abstinencne priznaky ako napr.heroin.
Sam som to okusil s rudotelom.Vo vseobecnosti benzodiazepiny by sa mali uzivat jednorazovo napr.v krizovej stuacii (autohavaria, nahla smrt blizkeho atd.)Na denne uzivanie mne vyhovuje Sedatif PC, je na prirodnej baze.ucinkuje dobre.a nevznika dramaticka zavislost.

RNG

Lexaurin neposobi okamzite, trva nejaky cas kym zaberie, a je navykovy,s plno skodlivymi postrannymi ucinkami, tj neda sa brat jeden den a druhy nie.
Na to radsej skus vytazok zo St John's Wort,moja zena ho obcas pouziva, kde narazova davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Vacsina vytazkov z lubovnika, co nema tento obsah je zialbohu velmi malo ucinna.
Na ukludnenie je dobra aj aminokyselina zo zeleneho caju, L-theanine, davka 2 x 200 az 400 mg.

drobeeec

Ahoj,
Lexaurin mam predpisany vramci mojej diagnostikovanej Zmiesanej uzkostno - depresivnej poruche. Ale len na vecer, v pripade zleho citenia sa. Rano beriem antidepresiva. Aj mne vela ludi sposobovalo uzkosti. Lexaurin na mna posobi velmi utlmujuco a spim po nom velmi tuho. Liecis si nejak ty tie uzkosti? Lebo na dlhodobu liecbu su lepsie antidepresiva, lexaurin je dost silny na deň a hlavne šoferovanie by som neodporucala.