Náš sexuálny život a psík.

Príspevok v téme: Náš sexuálny život a psík.
psík

Zdravím,
som zvedavá či má niekto podobný problém ako ja. Už dva mesiace máme psíka a náš sexuálny život je na 0, pretože psík musí byť všade a stále pri mne aj v postely. Partnera ku mne nepustí. A keď zavrieme dvere tak skučí, šteká, škriabe a dobíja sa do izby ako by ho tam niekto vraždil. "A to je atmosféra na sex" Nepomože ani keď mu tam nechám dobrotu. Má len 5 mesiacov máme ho moc radi,ale aj sebe sa chceme venovať. Priatel ten by na neho nakričal,ale ja to takto nechcem riešiť.

Veronika_27

PS: ako tu bolo spomenuté, krik nepomôže :) má to úplne opačný efekt na psíka ako chceme, treba mu to trpezlivo ukázať, vysvetliť, zaviesť na mesto maškrtkou :) Ešte sa len učí porozumieť ľuďom...

Veronika_27

Základ je psovi (hoci je malinký, rozkošný, neviem čo ) absolútne zakázať vstup na posteľ, ani raz nepovoliť, naučiť ho povel dole a najlepšie mimo postele/izby mu spraviť miesto a naučiť ho povel miesto. Aby si pes zapamätal, čo má v danej situácii spraviť je, nenásilne mu ukázať čo má pri danom povele spraviť a potom už len docieliť vykonanie tohto povelu dobrovoľne. To že ho z postele strčíte vy nemá efekt, zliezť musí dobrovoľne :) Stačí, že mu raz dovolíte v dobrej chvíli vyliezť k vám, môžte začínať odznova

zuzi74

jahodka123, psa nie je treba capnut, pes sa musi riadit hlasom pana, povelmi...ten nas odcupita pekne vedla do izby.

Mia68

Jednoznačne keď je ešte taký mladý tak ho neuč skákať k tebe na posteľ.
Ja som mala ten istý problém, psíka si ku mne ľahne len keď mu to dovolím, keď chcem byť s priatelom sama tak ho len nechám v druhej izbe kde ma pelech, hracky a jedlo. Poviem mu príkaz zostan a uz len sa uvelebí a ide spinkať. Je to len o cviku, skus sa mu kus viac povenovať a uvidis vysledok a nebude potreba ani na neho kričať :) vela stastia

xxy

spavanie so psom v posteli, aky vynikajuci napad. ako bolo povedane, pes sa ma cvicit, je to zviera a nema co v posteli hladat.

Magy

"lebo ja som na neho až príliš dobrá a všetko mu dovolím."

omg, preco si taki ludia kupuju psov a potom sa stazuju???

pes je povahovo oddany cloveku a lahko ovladatelny. staci trochu chciet a bude nielen vas priatel, ale zaroven nebude na pritaz. lenze to si musite spravnou vychovou vyriesit sami. pes to sam od seba robit nebude. rozhodne doporucujem najst nejakeho kynologa vo vasom okoli a poradit sa, prip. chodit na cvicisko a zacat ho trenovat. co ho nenaucis na zaciatku, to ho uz onedlho neodnaucis do konca jeho zivota, pes si tie najzakladnejsie zvyky vytvara uplne na zaciatku zivota. mas najvyssi cas nieco s tym spravit, kym sa este da.