Invalidný - rozhodnutie

Príspevok v téme: Invalidný - rozhodnutie
invalid210

Dobrý deň, prišlo mi rozhodnutie a v ňom dosť šokujúce údaje pre mňa. Dôchodok mi bol priznaný čiastočný, na 45%. Chcem sa spýtať, ako je možné, že v rozhnodnutí mi prišlo, že budem dostávať vyše 500 eur?? Omyl alebo čo?? Neviem si to vysvetliť, ked ludiami vraveli, že dostanem možno 80 eur. Je to omyl soc. poisťovne??

Maoam

Lulita este k tym dg., ak mas bakterialne zapaly, tak sa dlhodobou ATB-liecbou da vela urobit, len neviem aku mas teraz obl. funkciu a v akom su teraz stave, ked si rok nebola u nefrologa, mozno budes prijemne prekvapena, treba krv, 24h moc, sono, celu paletu proste

prednison da dava na autoimunitne zapalove procesy, chron. nefritid je viacero typov, ak mas bakterialne zapaly a to je pricinou zapalu oblickoveho tkaniva, tak sa to lieci zasa uplne inak...

no najskor dostanes % na psych. ochorenia, ale tam tiez potrebujes presne dg. a hlavne sa musi dokazat, ze sa liecis, az ked sa to nebude lepsit, dlhodobo, mozes dat ziadost, to ti tu uz vcera niekto pisal

na nefroochorenie sa ti to oplati asi, ked by si chodila na dialyzu, co nie je tvoj pripad

Maoam

Lulita: ak mas bakterialne zapaly obliciek, mas hnis, leukocyty v moci, vysvetli mi ako toto ide zvladat bez lek. kontrol rok, uprimne vazne, lebo ja viem, co to znamena mat zapal obliciek, ja to nechapem, ako sa to da, ved to by si uz bola mrtva, bez ATB pri skutocnom zapale obliciek by si skoncila so sepsou, kebyze je to neliecene, ak mas chron. zapal obliciek bakterialneho povodu, tak neliecit je to totalna nezodpovednost a vies sama, ze to bez liecby vedie k jazveniu tkaniva a mozes o oblicky postupne prist

depresie a PP (panicka porucha alebo porucha prijimania potravy, lebo spominas WC v praci) - tak to je vec pre neurologa/psychiatra a to tiez neviem, ako zvladas bez liecby

nechapem ta vobec, preco?

invalid210

Tak teda bol som sa dnes pýtať na sociálnej. Vraj, že to je v poriadku, že oni sa pomýliť nemohli, výpočty si ani nepozrela. Spomínal som jej ešte aj kamaráta, ktorí má plný a poberá 330 e, ale nič také na to, vraj mne to proste takto vyšlo, údajne budem mať viac ako ona. Tak ja už neviem, pýtať som sa bol, tak už to potom moja chyba naozaj nebude. Ak to aj zle je.

justiceee

lulita, za tu dobu , co si na materskej, si si neplatila odvody, vsak? to sa da aj spatne doplatit.
teda nie som si ista, ako je to s prihlasenim do poistenia, ci je to povinne alebo nie...ale ak si bola a neplatila si, tak sa to da doplatit aj spatne. ak by ta uznali invalidnou a mala by si malo rokov.

justiceee

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.
(2) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok sa zisťuje z obdobia pred vznikom invalidity.

Lulita

justice - aha, ja som myslela, ze sa nezaratava, no nic, nieco uz so sebou musim poriesit...aj ked neviem, co mi vyjde, ked som uz nerobila 6 rokov, mam odpracovane nejake 3 roky necele