Epidural - áno či nie?

inga2

odrodila som dve deti,2x ma nastrihli a možem povedať,že fakt kedy ma nastrihli ani nemam ponatia.v tych bolestiach porodnych taketo veci ani neicitiš,toho sa teda obavat naozaj nemusite baby.
a keby som mohla, tak si dam určite pichnut epiduralku.
problem s nastrihnutim je len po porode,trochu blbo si sadaš a pod.ale naozaj to neni nič hrozneho,nemusite sa ničoho bat,skuste si vybrat porodnicu,ktoru odporučaju baby aj ked bude dalej od vasho bydliska.alebo na internete hodnotenia.ja nemam zle skusenosti aj ked som mala obidva porody ťažke a dlhe ,ta radost z babatka to uplne všetko rozplynie!

jupiik

Baby prosim vas a viete povedat ze kolko taka epiduralka teraz stoji? A plati sa hned este pred porodom alebo ako? Ktora mate skusenosti prosim napiste, dakujem :)

nefinka

:dada..a ty si rodila a bola si nastrihnuta ked to tak farbisto opisujes?
ja som rodila bez epi /zo zdr.dovodov som epi nemohla mat/, no dalo sa to zniest..ved co ine mi ostavalo:)ale pravda, to nastrihnutie podla mna vôbec neboli, ako citit ze ta nastrihli, ale bolest ziadna

3nttt

zvladnut to zvladnes urcite aj bez nej.ale naco? nevidim ziadny zmysel toho trapit sa ked nemusis.a nepocuvaj tie reci ze nase mamky a babky a bla bla to zvladli aj bez toho.tie by za epiduralku tiez dali hocico :) mna to caka o dva-tri tyzdne a ked sa bude dat tak ju velmi ochotne a s radostou privitam :)

vebe

Ono, skusenosti su asi rozne, ale nastrihavanie sa robi presne v urcitom momente a vtedy to fakt clovek neciti. je to neuveritelne, ale neciti. Vtedy porod bezi naplno a toto je len kratky moment. Ani to zasivanie nebola nejaka hroza, skor tych niekolko dni po porode. Ale nejak mi to nepokazilo radost z dietatka. Clovek je vtedy v takom zvlastnom stave, ze bolest a ine veci vnima inak, ako keby menej. Ale asi to bude rozne u kazdej zeny. Ja som nemala epidruralku a nemam zle spomienky. Ked sa narodilo 2. dieta, prve co mi prislo na um, ze takto by som mohla mat este 10 dalsich deti. Prve islo dlhsie, ale slo to.

deniki

Dada,

nastrihnutie cítiš minimálne, neviem čo tu tak všetky blbnú a stresujú...

Oproti pôrodným bolestiam je to malina :-) A takisto to zašitie.

Dada777

To nastrihavenie ak niekto nema epiduralku je vlastne bez umrtvenia? Nepichnu tam aspon znecitlivejucu injekciu pred nastrihnutim? Ved to nemožu iba tak, ved to musi bolieť... to je ako v tých priblblych krajinach kde robia obriezku malym dievčatam bez umtvenia.