Darovanie domu

Príspevok v téme: Darovanie domu
stancik

Dobrý deň,

Mám takýto problém: Synovcom som daroval rod.dom. Bolo to mnoho rokov do zadu. Podmienka, že v prípade mojej pomoci mi budú k dispozícii.
Som starý, pomoc potrebujem, oni sa vôbec mesiace neozivaju.

Moje rozhodnutie je zrušiť dar.zmluvu a dom predať a odísť do opatrovateľskej budovy, lebo môj dôchodok by nestačil na pobyt v ústave. Oni, synovcovia tvrdia, že o žiadnej darovacej zmluve nevedia, čo je lož a ja dom nemôžem predať, preto, že momentálne neni môj.

Prosím vedel by mi niekto poradiť ako zrušiť túto zmluvu ?
Ak niekto sa ozve, vopred mu Velmi pekne ďakujem.

muc

nieco take ako "opatrovatelska budova" neexistuje...

... a dalsia vec- zapotrosit tak dolezity dokument o dome, v ktorom byvas???? to namyslis vazne, vsak? cim sa preukazes, ze si vecnym bremenom a v dome mas pravo dozit?

viac veci tu nesedi a zakladatel nie je ten, za koho sa vydava. skor synovec hlada infosky o tom ako moze o darovany dom prist...

mate59

pri darovaní sa dával jeden exemplár zmluvy pri zápise do katastra na kataster,skúste v archíve katastra nehnuteľností,aby vám vystavili rovnopis darovacej zmluvy.

orlopierko

Podla mna by ste urcite mali navstivit pravnika, tu vam asi nikto konkretne a zodpovedne neporadi. Synovci asi chcu darovaciu zmluvu vytiahnut az po vasej pripadnej smrti a dovtedy ju zatajit. Urcite chodte k pravnikovi, podla mna by sa to malo dat pravne osetrit, ale sam to asi bez pravnika nezvladnete vyriesit.
Pokuste sa pohladat tu zmluvu medzi svojimi dokladmi, mozno sa najde. Pripadne, ak sa platila dan z darovania, mozno by sa to dalo niekde dohladat, aj ked je to strasne dlha doba.