Ma 23. Stava sa z neho alkoholik. Milujem ho

Príspevok v téme: Ma 23. Stava sa z neho alkoholik. Milujem ho
jankabalokova

Ahojte.
Chodím s nim 5 rokov.Ked sme spolu začali chodiť, tak sme chodievali na diskoteky a s partiou sme toho stále co to popili.Bola sranda, boli sme puberťaci a vyvádzali sme ako každý. Pil veľa, ale nevadilo mi to, pretože som si myslela že ho to prejde , ked dospeje , tak ako to prešlo mna. Ale mýlila som sa.Sme dospelý ľudia. Vadi mi ze na kazdej akcii alebo na navsteve alebo len tak ked ideme do baru bezdovodne sa opije.
Milujem ho, a planujem si s nim buducnosť. Jednoducho nechcem aby pil, pretože vystraja somariny, nevšima si ma a raz na chate pil 5 dní v kuse,ignoroval ma,hned prvý den sa so mnou rozišiel.No dva dni po chate, ked bol triezvy prisiel sa mi ospravedlnit,ze bol opitý.Ze ma chce .Vravela som mu že mi to vadi, ale stale si najde nejaku vyhovorku typu: ved sme na chate, ved kamarat prisiel z Talianska, ved uz som sa dlho neopil, potrebujem sa vyventilovat, ved oslavujeme....
Myslite si, že mu mám dať na výber bud ja alebo alkohol? Alebo ako mám pomoct sebe, nasmu vztahu, jemu??? ...

Iba Katka

Tak ti poviem, nie je nič horšie ako mať v rodine alkoholika, či už je to manžel/ka alebo rodič. Nedá sa s tým bojovať keď ten človek sám nechce a z toho čo píšeš mi je jasné, že on je najradšej v krčme a nechce s tým nič robiť. Ozaj si s ním chceš zakladať rodinu? Mať s ním spoločnú budúcnosť? Ja by som teda nechcela

kvetinac

Preboha, nehraj sa na Matku Terezu, zober nohy na plecia a utekaj-jedine tak si zachranis stastie. Alebo snad chces, aby sa vase deti pozerali na ozrate prasa a hanbili sa chodit medzi kamaratov? Aby boli bud sikanovane, alebo sikanujuce, ale hlavne nestastne? Chces alkoholu obetovat svoje osobne stastie-to je tvoja volba, tvoj zivot, ak ta utrpenie tesi, tak trp. Ale nezatahuj do toho buduce deti, nic horsie im nemozes urobit.
Pretoze on je alkoholik a aj dopadne ako alkoholik.

Dadula56

Janka, iba jedno sa ti da povedat. Sadni si a porozmyslaj objektivne. Prides k jednemu nevyhnutnemu rieseniu. Ty ho lubis, ale on lubi alkohol. Pomoct mu nemozes, pretoze aby sa cloveku dalo pomoct, musi on sam dovolit a chciet, aby mu ini pomohli. Neplanuj s nim nic, uz vobec nie rodinu. Jediny vysledok bude, ze namiesto toho, ze sa zanho hanbis teraz len ty sa zanho budete o par rokov hanbit 2-3, podla poctu deti. Taky muz si ani pracu dlhodobo neudrzi, skonci to tak, ze sa ti bude valat spity na gauci cele dni. Ani vo sne nech ti nenapada, ze mu "zakazujes"a niekto ta odsudi. To je jednoducho nemyslitelne, aby sa dospely clovek takto spraval. Je velka chyba, ze dufas a veris, ze sa bude menit. Nebude sa menit. Ani kvoli tebe. Uvazuj racionalne. A rozid sa snim co najskor. Ta laska vyprcha a pohned sa dalej. Nie si vinna za jeho stav, nie si povinna mu pomahat. Najma ak on ani pomoc nechce.

vitali

On s alkoholom skončí až vtedy, ked si uvedomí, že má skutočný problém. Že je alkoholik. Pokiaľ nie, bude piť. A to môže trvať ešte veeeľmi dlho. A ak by si vybral teba, čo je povedať veľmi ľahké, ale piť môže naďalej, ani o tom nebudeš vedieť. Potrebuje odbornú pomoc a tú tiež prijme len vtedy, ked si prizná, že má problém! Dovtedy budeš zlá len ty, to si dobre pamätaj. Možno ťa druhí odsúdia, možno nie, ale aj oni po čase prídu na to, že ich syn a kamarát má veľký problém. Podľa mňa už dávnejšie si sa mala na neho vykašľať! A áno, samozrejme, že podľa neho je normálne, čo robí. Alkoholikovi sa zdá byť všetko normálne a dobré, čo robí on. A že má problém, to trvá veľmi dlho. Sama vidíš, že to pokračuje už dlho. Naštuduj si informácie o alkoholizme, nájdeš tam veľa bodov, ktoré spĺňa priateľ. Pomôcť by mu mala jeho rodina v prvom rade a vôbec vedieť, čo sa stalo s ich synom.

Carie

No to je hnus, divim sa, ze ho vobec lubis. Na vyber mu mozes dat, ale pocitaj s tym, ze si vyberie alkohol. Miluje ho viac ako teba, to ti dokazuje stale.

jankabalokova

Chodi do prace autom , ..Ked pride z prace domov, naje sa a ide do krcmi. Vraj na jedno pivo, no stale to skonci minimalne pri 4... pracovne dni od pondelka do piatku.... Pride vykend, kedy by som chcela ostat doma alebo len tak pozerat telku...ale to sa proste neda, musime ist do krčmi, lebo jednoducho si najde vyhovorku, prečo tam musi ist...zacne to pri pive, pridu kamaratia pije sa , ... neraz som z krčmi musela nadranom odist,pretoze zaspal za stolom,alebo si ani nevsimol ze tam som..A ked ideme na chatu tak tam pije den a noc , 5 dni v kuse...vadi mi ze kazdy jeho kamarat pride s frajerkou, trochu vypiju a ked vidia ze maju dost , tak dalej nepiju.... no ten moj musi pit vkuse... kym nezaspi, alebo nezvracia...

Teresita

Muzi su svine. Mala by si ho opustit. Teraz nemozesa hladiet na lasku. Pije, mozno raz to bude tak moc, že ta zbije. Potom budes zit s tyranom. Bez neho nemusis mat ziadnu dilemu. Je to najrozumnejsie riesaenie. Zamysli sa, ake by to bolo s nim v buducnosti... To ti otvori oci...