Nechce sa oženiť ? Žiť somnou?

Príspevok v téme: Nechce sa oženiť ? Žiť somnou?
Ember

Ahojte. So svojím partnerom chodím 8 rokov. /od 15-tich/ on mal 25. /teraz 33/ krásny, nádherny vzťah aj s hádkami, s rozchodmi, ale milujeme sa, aspon ja milujem jeho, nadovšetko a nevedela by som bez neho existovať. Čas plynul, ja som skončila strednu, tohto roku bakalára, on je z mesta , ja z dediny vzdialenej len 10km, nikdy sme sa od seba nejak nadlho neodlučili, on je podnikateľ , čiže je v meste, ma byt, žije len s mamou a mladším bratom. Moji rodičia teraz dokončili dom, urobili poschodie, dufajúc že sa tam ,,niekedy" nasťahujeme, ALE jedno veľke ALE, chcem sa usadiť, mat rodinu, proste byť s ním, chcem sa vydať, no neviem čo mám od neho čakať, rozpravali sme sa o tom, síce nechcem na nho tlačiť, ale ja nechcem takto žiť, naznačila som mu to, o svadbe nechcel ani počuť, a o spolužití povedal že nech necham voľný priebeh, stíchol a viac sa o tom nechcel baviť. Čo si mám o tom myslieť ja ? Nerozumiem mu, rok-dva dozadu mi šepkal do uška o veľkolepej svadbe, o našom bývaní, dokonca sme sa bavili o tom ako si zariadíme hore spálňu, kuchyňu atď... až mi je do plaču keď si na to spomeniem :( možno si poviete, že len mal ,,svoj deň", ale skusila som to aj včera, boli sme na večeri, taktiež som mu to naznačila, on reagoval že je to skoro.... /???/ ja mu vôbec nerozumiem... Čo si o tom myslíte Vy ??? Už viac sa ho na to pýtať nebudem, ale tiež nemožem žiť s pocitom, že ma chce nechať, lebo to si myslím.

Maoam

moji dvaja kamarati napriklad, jeden podlahol priatelkinmu natlaku, tak dlho ho s tym otravovala, az nakoniec pristupil, no a uz riesia rozvod a dalsi podobne, ale ta jeho ho 'dotlacila' tym, ze otehotnela, no tak si ju potom uz vzal, lebo bol tak vedeny k tomu, ze ked je babo na ceste, tak treba svadbu, zeby ale bol nejak stastny sa neda povedat

Maoam

mne by bolo trapne sa s muzom rozpravat na ten styl, ze kedy si ma uz konecne vezme alebo kedy uz konecne so mnou bude zit

tak proste bud chce alebo nie a to sa da velmi dobre vycitit aj odcitat na jeho spravani...

nastastie som sa nikdy muzovi doprosovat nemusela

doubledog

pravidlo je v podstate jednoduche:
ak muz chce, tak si zenu zoberie, alebo sa k nej aspon sprava tak, ze ona vie, na com je.
ak nechce, tak vypusta hlasky typu: "nechajme tomu volny priebeh."

ale v oboch pripadoch chlap neznasa natlak zo strany zeny.

Maoam

dadadagg: presne a nema problem ani s takym, ako prestahovat sa do inej krajiny, alebo zmenit mesto, pracu a pod :D, proste ked zenu chce, tak ju chce a urobi vsetko preto, aby ju mal a aby mu ju neuchmatol niekto iny, kedze si je vedomy jej kvality

dadadaggg

Maoam neda sa nic viac len suhlasit s tvojim poslednym prispevkom. Ak je zena pre muza skutocne vynimocna, tak si ju oznackuje prstenom co najskor, aby o nu neprisiel...

doubledog

tu ide o ine ako o "prechodenie".
chalan po 8 rokoch vztahu ma uz dost, ma chut na nieco nove, a urcite nechce zit manzelsky zivot.