Norsky jazyk

norskskype

Ahojte, zijem a pracujem v Norsku uz roky, mam Bergensky certifikat, co je ekvivalent C1, ziskany pred asi rokom.
S norskym jazykom som v kontakte denne.Ucim norstinu cez skype. Som flexibilna casovo, poskytnem vsetky materialy,poradim a hodiny prisposobim podla vasej potreby.
Kontakt: norskskype@gmail.com

juchuu

bibba ak ste mali danske obcianstvo (a nie len nejake viza umoznujuce pracu a trvaly pobyt na neobmedzenu dobu) tak ho urcite mate aj nadalej, pretoze ziadna krajina nemoze nikomu len tak vziat obcianstvo.
a ano ja som tiez rozmyslal o anglicku, pretoze viem anglicky:). tiez o australii a kanade, ale tam je tazke sa dostat a cesta k obcianstvu velmi tazka a dlha. aj ked to asi plati vsade, ja ani neviem. tiez viem trochu nemcinu, nebolo by velky problem sa v tom zdokonalovat a pacia sa mi aj nemecky hovoriace krajiny.. neviem ako sa to vlastne robi, keby som chcel natrvalo zit v nejakej inej krajine. vy ste sa tam ako dostali na taku dlhu dobu? lebo nemam nejake spickove vzdelanie, zeby som bol nejaky ziadany "skilled immigrant" apod. aj skandinavske krajiny su urcite pekne (nevadilo by mi ani pocasie:)) ale neviem o nich nic, z jazyka vobec nic. jedine co viem je ze stadialto sa musim zbalit lebo tu mam strach o svoju existenciu:D

bibbba

na Slovensko som prisla kvoli rodinnym dovodom, to je asi najvystiznejsie vysvetlenie. okrem toho, mama odchadzala spät na Slovensko a my surodenci sme isli s mamou...

juchuu

Bibba a preco si sa po 12 rokoch vratila do SR? Ma to zauijima pretoze tiez zvazujem odchod z republiky a nerozumiem preco by sa sem niekto znova vracal na stalo a po tak dlhom case

sirin

mila Bibba, mam zaujem o hodiny Danstiny, nieco uz viem, aj ked som aj dost zabudol. Moj mail je viribusunitis@sol.dk , ak je Vasa ponuka este aktualna, dajte mi prosim vediet. Dakujem a vsetkym aj za priestor))

arktid

bibbba: tak laka ma zatial asi najviac norsky jazyk, ale zvazujem aj ostatne..
hoc Danstina medzi nimi zatial nefiguruje, a ak sa mozem spytat po Dansky si sa naucila priamo v Dansku, albo si najprv absolvovala aj nejake kurzy doma?

Sejla: tiez sa bojim ,ze to budu zbytocne vyhodene peniaze, ale predsa len je lepsie ist do danej krajiny uz aspon s nejakymi zakladmi, a vrja je to velmi dobre najmä pri hladani prace..

bibbba

aha.. pytala som sa preto, lebo si mi pripadal tak, ze nevies sam, ktory seversky jazyk sa chces ucit najradsej, spominal si norsky, svedsky, finsky. ja ucim danstinu, keby si chcel, ale byvam v BA...

Sejla

tak fínština je ako maďarčina, totálne mimo. Mňa ťahal vtedajší priatel do jeho Nórska, vraj tam hovoria po anglicky aj dôchodci, takže neni problém s angličtinou. No a ich jazyk sa potom najlepšie naučíš za pochodu tam a to oveľa rýchlejšie a hlavne zadarmo. Vyhadzovať 250 eur za výuku na slovensku... neviem, nedala by som:/