Neznášam svojich rodičov...

Príspevok v téme: Neznášam svojich rodičov...
hellenie

Ahojte,
ako by ste postupovali, keby ste boli v mojej koži?
Mám 18 rokov, od 15 som trpela anorexiou. Mám odvtedy veľké zdravotné problémy. Stačila 1 hlúpa poznámka od človeka, ktorého som si veľmi vážila. Našťastie,som sa z nej už vyliečila.
Sama. Nikto mi nepomohol.
Hľadala som príčinu, prečo som si tak neverila, prečo som mala pocity menejcennosti a nízke sebavedomie.
Príčinou bola moja rodina-otec si ma odmalička nevšímal, moje názory ho nikdy nezaujímali...vždy som bola tá malá Helenka, ktorú netreba počúvať. Mama mi vždy vsugerúvala jej názory, a ak som kládla odpor, hneď som bola ja tá zlá..nemohla som si myslieť niečo iné, ako ona...chcela aby som bola ako ona.Dokonalá.
Mám ešte 2 starších bratov. Nikdy ma nepochválili, nikdy mi nepovedali nič povzbudivé. Jeden berie drogy a druhý má ťažkú depresiu. Ja som pokope držala celú rodinu. Snažila som sa, aby sme trochu fungovali,ale o veciach, ktoré nás trápili najviac sme sa rozprávali najmenej...trápila som sa so všetkým sama...a pritom som nerobila nikomu nič zlé, ja som bolá tá, čo všetkých utešovala, ale mňa každý odkopol, ked som to potrebovala, hlavne spolužiaci na strednej.
Teraz mám 18 a gympel za sebou. Dostala som sa na prestížnu vysokú školu. Konečne budem mať pokoj...ale naši mi to platia, ale ja ich nechcem ani vidieť. Mala som hrozné detstvo bez štipky porozumenia.
ja som sa na tú školu tešila, ale keď viem, že ma budú 5 rokov živiť a že mi to budú hádzať na oči, radšej by som išla do pokladne do tesca a mala svatý pokoj. Už som sa z toho tlaku zrútila, beriem AD...neviem, čo ďalej..najradšej by som skapala na mieste...

Leela333

Aja02: "pan d., rodič si tiež musí lásku od dieťaťa zaslúžiť."

Úplne súhlasím a je to veľmi dobre zhrnuté. Rodičia si často neuvedomujú, že tie deti sú rovnocenné ľudské bytosti ako oni sami a že si s nimi nemôžu robiť čo chcú. Deti majú poslúchať, ale príliš sa to už preháňa a rodičia si často dieťa ani nevypočujú, presadia si svoje a tým sa to končí. Alebo na ne nahučia len preto, že mali v práci stresový deň, a pod.

Keď dieťa vyrastá v takomto zlom prostredí, spraví to veľa s ich psychikou. A potom tak aj vyzerá táto spoločnosť, plná zakomlexovaných ľudí.

Tiež som vyrastala v podobnej rodine. A hoci viem, že rodičia sa snažili a nikdy mi nič nechýbalo, možno sa mali menej starať po materiálnej stránke a viac po tej citovej. Lebo dosť často po mne kričali úplne bez dôvodu, len preto, že boli vystresovaní, vylievali si zlosť. Chápem to, ale nie je to ospravedlnenie.

Mimulus

orol dokonca aj s týmto súhlasím a myslím, že všetci, ktorí sme sem prispeli sme vyjadrili len svoje názory a to čo považujeme za správne :)

hellenie je len na Tebe či Ti to niečo bude hovoriť alebo nie no podľa mňa neexistuje medzi týmito príspevkami ani jeden, ktorý by Ti mohol nejako ublížiť. A všetky to dokonale vystihujú - no očividne tu nejde o rodičov, bratov a ani o anorexiu, ktorú si ako sama tvrdíš prekonala ale ide tu o to, že sa trápiš a nevieš si s tým poradiť a popravde je mi to ľúto :( Dúfam, že sme Ti aspoň trošku pomohli :)

chicco mio

No, ešte niečo tí poviem. Načo chces tlačiť svoje názory otcovi a matke? Nechceš ich aj poucovat? Mama ma predsa vždy pravdu, to by si mala vedieť, a ak máš rozum, tak cusis a myslíš si svoje. A že ta nepočúva otec, no prečo by mal. Si uvedom, že ty si dieťa, a máš poslúchať. Uz máš 18, ak sa tí nepáči, môžeš odísť. Tak si rozmyslí, či budeš frflat na rodcov, alebo budeš rada, že máš či máš.

orol

-Toto je verejné fórum o debate, názoroch, pomoci, nie súd, ako to tu niektorí „predkladajú".
-ak prispievateľ založí verejne téme, čo je to prejavom jeho vôle, musí strpieť verejne názory ostatných prispievateľov, pokiaľ tieto nie sú v rozpore so zákonmi SR a ostatnými právnymi úpravami.
-naviac, konštruktívna kritika nie je súdenie, ale platný demokratický nástroj s cieľom pomôcť odstrániť chyby...

Aja02

slnecnica, povedať si, že ak by som svojich rodičov neznášala, tak by som pri prvej príležitosti vypadla je ľahké, ale iné je to zrealizovať. ;)
pan d., rodič si tiež musí lásku od dieťaťa zaslúžiť. Prečo by napr. týrané dieťa malo mať rado svojich rodičov? To je nelogické.

Mimulus

slnecnica :) Súhlasím s Tebou no súhlasím aj s Aja02 - Ajou. Pravdu máte obe no naozaj neviete čo prežila - ak sem napíše niekto kto sám prekonal anorexiu a mal problémy tak to bude ten pravý príspevok. Len ten, čo niečo také prežil vie...