Neznášam svojich rodičov...

Príspevok v téme: Neznášam svojich rodičov...
hellenie

Ahojte,
ako by ste postupovali, keby ste boli v mojej koži?
Mám 18 rokov, od 15 som trpela anorexiou. Mám odvtedy veľké zdravotné problémy. Stačila 1 hlúpa poznámka od človeka, ktorého som si veľmi vážila. Našťastie,som sa z nej už vyliečila.
Sama. Nikto mi nepomohol.
Hľadala som príčinu, prečo som si tak neverila, prečo som mala pocity menejcennosti a nízke sebavedomie.
Príčinou bola moja rodina-otec si ma odmalička nevšímal, moje názory ho nikdy nezaujímali...vždy som bola tá malá Helenka, ktorú netreba počúvať. Mama mi vždy vsugerúvala jej názory, a ak som kládla odpor, hneď som bola ja tá zlá..nemohla som si myslieť niečo iné, ako ona...chcela aby som bola ako ona.Dokonalá.
Mám ešte 2 starších bratov. Nikdy ma nepochválili, nikdy mi nepovedali nič povzbudivé. Jeden berie drogy a druhý má ťažkú depresiu. Ja som pokope držala celú rodinu. Snažila som sa, aby sme trochu fungovali,ale o veciach, ktoré nás trápili najviac sme sa rozprávali najmenej...trápila som sa so všetkým sama...a pritom som nerobila nikomu nič zlé, ja som bolá tá, čo všetkých utešovala, ale mňa každý odkopol, ked som to potrebovala, hlavne spolužiaci na strednej.
Teraz mám 18 a gympel za sebou. Dostala som sa na prestížnu vysokú školu. Konečne budem mať pokoj...ale naši mi to platia, ale ja ich nechcem ani vidieť. Mala som hrozné detstvo bez štipky porozumenia.
ja som sa na tú školu tešila, ale keď viem, že ma budú 5 rokov živiť a že mi to budú hádzať na oči, radšej by som išla do pokladne do tesca a mala svatý pokoj. Už som sa z toho tlaku zrútila, beriem AD...neviem, čo ďalej..najradšej by som skapala na mieste...

hopeful

ze nicili rodicia...kriste...kolko ludi je na tom 100x horsie, nie len ze si ich nevsimaju a nechvalia, ale naopak tyranizuju, biju, sikanuju. a nelutuju sa tak.

Aja02

Áno, babu 18 rokov ničili rodičia, nemá u nikoho podporu, nemôže mať deti a vy tu ešte do nej kopte a píšte jej ako sa ľutuje a pod. žvásty. Veď keď je príležitosť kopnúť si do niekoho a doraziť ho, prečo to nevyužiť, že?

Mimulus

jééééééj slnecnica Ťa zdravím :D Dúfa, že si to ty, tak ak áno chcem sa spýtať ako dopadli skúšky a celkovo čo teraz robíš. Ináč chcel som sa Ťa spýtať či môžem použiť tému ktorú si vtedy založila do mojej knihy? tak zatiaľ :D

hellenie čo sa tejto Tvojej témy nemôžem Ťa súdiť, a presne tak aj ostatní by ste sa mali nad tým čo píšete zamyslieť. Viem, že názov témy je ... ale očividne v tej rodine nie je niečo v poriadku, keď sú tam drogy a depresie či??? Ja tiež nie som dokonalý a tiež som neprišiel na žiadnu chybu, a neviem čo zlé som v živote spravil. Opustilo ma už veľa priateľov ale ani jeden mi nikdy nevysvetlil prečo!

píšťalka máš pravdu ale vieš čo skutočne to dievča prežíva? Ja viem, že možno to tam napísala sebecky a aj téma sa volá zle ale niečo je tam asi celé zle ak je na takomto fóre a potrebuje radu od úplne neznámych ľudí!

soffa ty si to napísala trošku lepšie a aj s Tebou súhlasím. No napriek tomu ako viete, že sa ľutuje. Ak by bola sebecká a dokonalá tak by sem asi nepísala nie. Ja som prežil niečo úplne iné tak mi odpustite - možno tomu úplne nerozumiem.

hellenie - musíš jednoducho začať na Sebe pracovať a to doslova!!! Pomáhať ľuďom? Neviem, veď sa najprv skús postaviť na vlastné nohy, dokonči školu, skús pomôcť rodičom aj bratom. Ver mi ak Ťa aj teraz nepotrebujú máš ich určite rada a ak by si sa od nich dištancovala bude Ti to neskôr ľúto. Neviem posúdiť ako sa cítiš ale toto nie je o nenávisti. Obviňuješ zbytočne samú Seba a nedokážeš si odpustiť!? Toto je ale psychický problém!!! Ak si zvládla sama anorexiu tak dokážeš všetko len sa musíš pozerať vpred a nie spomínať. Viem niekedy to je veľmi ťažké a možno nedokážeš na všetku bolesť zabudnúť nikdy ale si podľa všetkého inteligentná a máš najväčšie úspechy z rodiny. Tak to využi!!! Prečo Tesco ak si na vysokej? Veď skús popri tom pracovať v odbore, ktorý študuješ. Svoj život má každý človek vo Svojich rukách. Aj ja som sa voľakedy musel rozhodnúť a napriek tomu, že sa mi teraz až tak nedarí - nikdy toto rozhodnutie nebudem ľutovať.

píšťalka

no hrozné to aj prečítať tento príspevok. samá sebaľútosť, nadávanie na okolie. všetci sú zlí okrem teba, ty jediná si neurobila žiadnu chybu, ty si každému iba pomáhala. tebe všetci iba ubližovali. naozaj je taký život na skapanie, máš úplnú pravdu. toľko pesimizmu pohromade v tak málo riadkoch.
a čo si myslíš, kto je zodpovedný za tvoj život? tvoji rodičia? veru nie, moja milá. si to ty sama. keď ťa trápi, že ti budú 5 rokov platiť školu, prečo do toho Tesca nejdeš? veď skús študovať popri zamestnaní, mnohí tak musia preto, lebo ich rodičia peniaze nemajú.
inak - je to od tvojich rodičov strašne hnusné, že ti chcú tú školu platiť. čo nemajú štipku citu? prečo sa na teba radšej nevykašlú?

slnecnica

Sama sebe nevieš pomôcť, psychicky aj fyzicky sa vyrovnať, skončiť so sebaľútosťou a chceš pomáhať druhým?

hellenie

Ahojte,
viem, celý život som to tak brala, že ja som tá zlá, asi to tak má byť. Po rokoch som sa naučila, že jediné, ako na tomto svete prežiť, je myslieť sám na seba.
A PRETO som teraz sebavedomá žena, žiadna socka, ktorá nič nevie.
Naučila som sa, že nikto za vás nič nespraví. NIČ.
Možno som vnútri stále to ubíjané decko, ktoré kope okolo seba, lebo má strach.
Ja deti mať nemožem(dosledok anorexie), ale aj keby som mohla, tak by som nemala...lebo by som nevedela,ako ich vychovať, aby boli šťastné.
Dostala som sa na záchranára prvej pomoci v č. Budějovicích. Chcela by som aspoň niečo urobiť v živote dobre.
Ale najradšej by som sa domov už nevrátila a naozaj začala pracovať.
Ale niečo mi hovorí, že to nie je správne sa vykašlať na domov, aj keď je hrozný. Inak bratia sú o 7 rokov starší,o mňa nestoja, majú dosť svojich problémov. Ja som sa snažila preklenúť bariéru medzi nami, ale už nevládzem...

soffa

nehnevaj sa ale nie za vsetko mozu tvoji rodicia;-(vies kolko ludi ma podobne problemy ako ty a riesia to inak?nestaci druhych obvinovat ale ist tvrdo za svojim cielom.cely prispevok bol len ze rodicia,tvoji bratia boli zli,kym ti si vsade dobra,nehnevaj sa ale treba zacat od seba,.ak sa ti nepaci,tak chod do toho teska,a nekontaktuj sa so svojou rodinou.neber to v zlom,je to len moj pohlad na vec;-)

vlad

Nehnevaj sa, ale dosť sa lutujes. Prestaň s tým a buď rada že máš kde bývať a že tí rodičia financujú školu, ktora ta bavi, aby si raz mohla byť úspešná a nezávislá.

orol

Zákon o rodine č.36/2005 čl. 4 –
-Všetci členovia rodiny majú povinnosť vzájomne si pomáhať a podľa svojich schopností a možností zabezpečovať zvyšovanie hmotnej a kultúrnej úrovne rodiny.
-Rodičia majú právo vychovávať deti v zhode s vlastným náboženským a filozofickým presvedčením a povinnosť zabezpečiť rodine pokojné a bezpečné prostredie.
§43-2) Dieťa je povinné svojim rodičom prejavovať primeranú úctu a rešpektovať ich. Ak dieťa žije v domácnosti s rodičmi, je povinné podieľať sa osobnou pomocou na spoločných potrebách rodiny a prispievať na úhradu potrieb rodiny podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.
P.s- kvetinac cit: "rodičovstvo nie je obchod" ... akurát s tým s tým súhlasím...