Nadbytok jódu

tana888

dobry den prajem,rada by som sa dozvedela ako vyliecit netoxicku difuznu strumu.Uz mam len polovicku stitnej zlazy a rada by som si ju zachranila.V detstve sa mi urobila vela struma,ktora pomaly rastla ,neviem ako bolo predtym,ale dostala sa do sa do hyperthyreozy..Mam predpisany thyrozol ale je mi po nom strasne zle a stitna zlaza mi po nom zacala rast rychlejsie ako predtym..vie niekto poradit ako sa z hypertyreozy vyliecit?dakujem tana

tana888

dobry den prajem,rada by som sa dozvedela ako vyliecit netoxicku difuznu strumu.Uz mam len polovicku stitnej zlazy a rada by som si ju zachranila.V detstve sa mi urobila vela struma,ktora pomaly rastla ,neviem ako bolo predtym,ale dostala sa do sa do hyperthyreozy..Mam predpisany thyrozol ale je mi po nom strasne zle a stitna zlaza mi po nom zacala rast rychlejsie ako predtym..vie niekto poradit ako sa z hypertyreozy vyliecit?dakujem tana

RNG

Lekari bezne tvrdia, ze to nastane, ale sa velmi mylia, lebo napr pri pokusoch v cine a indonezii prave masivnymi davkami jodu liecili uspesne strumu, samozrejme za pritomnosti dostatku selenu, co v minulosti lekari nerobili, preto dospeli k mylnym uzaverom.
Kedze ovela vacsiu Cinsku studiu nemam v originali(co by vam asi velmi nepomohlo, lebo je pisana cinsky...) uvediem aspon studiu z Indonezie v originali, kde davky boli od 480 do 1200 mg jodu vo forme jodidovaneho makoveho oleja(Andre Guerbet Laboratories, Paris France)
211.76.170.15
Davky boli az 30 nasobok jodu, co sa v tele normalne nachadza a predsa boli ucinne na zmensenie hrvola(goitre).
A to este nespominaju doplnok selenu, co v Cine na ovela vacsej vzorke ludi previedli, s ovela vyssim uspechom.
Takze hovorit o predavkovani jodom pri niekolkych miligramoch denne, co je ovela menej nez priemerna spotreba Japonca je rozsirovanie lzi. Zialbohu, lekarska komunita, cest vynimkam, sa na tom dodnes podiela ,aktivne.