Kam zapadám?

Príspevok v téme: Kam zapadám?
Žužova

ahojte,chcela by som počuť váš názor,lebo ja sama sa v sebe nevyznám a niesom si istá aký mám vlastne problém.. Ale ! ..pár rokov mam problém s chudnutím ..mám 20r. asi pred 5timy rokmi som začala riešiť jedlo,postavu a váhu..schudla som , potom zas pribrala nas5 tu istu váhu (60kg) a teraz sa snažím zase schudnúť aspoň pod tých 55 :) Lenže teraz neviem ako to definovať ..je to bulímia či anorexia ?? dám príklad že... ked je deň kedy čosi mám, mám ísť niekam preč ,tak dokážem nejesť celý deň. pokial som preč 3 dni tak to vydržím aj tie celé 3 dni..nejesť nič.. Ale tie dni ked nič nemám a som len doma,vtedy jem..jem potom vraciam (z výčitiek alebo z ,,nechutného" pocitu plného žalúdka) a zase jem.. (nie žeby som sa prežierala ,tie bulimické záchvaty ked ani neviem čo dávam do úst,to nieje môj prípad)..ja si to jedlo pekne vždy pripravím a zjem normálne,potom dostanem chuť na iné tak zjem to.. a tak dalej až potom vraciam a ptm mam pauzu a zase čosi zjem..(takto dokážem vraciať aj 3-4x).. potom další deň zase držím hladovku lebo som preč... ja neviem najradšej by som nikdy nebola doma lebo potom ma ovláda jedlo :(.. ale zase ked už dlho nejem strašne sa teším ako prídem domov a najem sa .. čo to znamená ,čo mi je ? mne to nepríde ani ako bulímia ani anorexia...jediné čo viem je že celý môj život je o odpore a túžbe po jedle..

Maoam

nemas zac, treba psychologicku pomoc, ohladne kliniky, to uz musi posudit odbornik, ci musis ist na lozkove odd aj, alebo sa to zvladne ambulantnou formou

podstatna vec je psychoterapia, odhalenie povodcu problemu, dovody preco si ochorela na PPP a ich odstranenie/liecba

no a ostatne to je uz potom vyzivova otazka, musis sa naucit zdravo a normalne jest, vyzivovat telo, aby si nemala zachvaty hladu a zravky na sladke a pod., tam zvyknu velmi dobre pomoct vyzivovi poradcovia, ktori maju zaber aj na PPP a vedia, co robia a co telu treba, aby sa to zvladlo aj po tej fyzickej a biochemickej stranke

Žužova

Až tak daleko by som hádam nezašla až ..to by mi muselo sakra začať záležať na schudnutí,ale ja som poväčšinou skôr taká flegma :)

Maoam

kym to nebude horsie, kym nebudes mat masivne psychicke problemy, hlboke depresie, stavy nenavisti, kym nebudes mat take stavy, ze uz budes do seba pchat hlava nehlava bez toho, aby si si to jedlo pekne pripravila apod.

cim skor sa zacnes liecit, tym lepsie pre teba

Maoam

co to ma s chudostou? PPP maju mnohe baby, ktore maju uplne normalne BMI a mnohe maju dokonca aj nadvahu

drviva väcsina bulimiciek ma normalnu hmotnost