Nechcem byt slaba zena

Príspevok v téme: Nechcem byt slaba zena
dievcca

Ahojte.
Nechapte ma zle, nie som feministka, pacia sa mi rozdiely medzi pohlaviami.
Ale... muzska povaha je predurcenejsia k uspechu, kym zeny vzdy, VZDY budu len tie, co rodia deti. Nech je to akokolvek, nech maju karieru aku chcu, su naprogramovane TUZIT po tom, aby jednoducho rodili a vsetko ostatne pre ne bolo bezvyznamnejsie. Studujem umenie, chcem byt umelkyna a mam z toho radsot, ale niekedy je mi tak neskutocne smutno z toho, ze som predurcena k slabosti. Ano, pre mna je rodenie deti slabost- nebranim sa tomu, niekto to robit musi, ale ja chcem byt slobodna. Od zeny sa ocakava, musi sa vzdat svojho doterajsieho zivota, prace a konickov, koli detom, muz pokracuje ako predtym, nic to prenho nemeni, cely zivot si buduje sam a nema ho poznaceny rodenim. A viem, ze nemusim mat deti- ale, haha, ale, moj mozog mi urobi muky, pretoze chemia chce, aby som mala deti a nedovoli mi byt ,,naplnena\" bez nich. Muzi su schopnejsi, nemam rada vsetky tie feministicke vypocty toho, ze sme ,,rovnake a lepsie!\". Su vybusnejsi, temperamentnejsi, individualnejsi, uvolnenejsi. Ma to vobec vyznam, pokracovat v tomto zivote a byt vecne slabsi, vecne nejaky prikvovac- nie dobrovolne, ale geneticky! S tym sa neda nic urobit! Tak casto vidim vsetky tie odtiene, kde je skratka jasne, ze muzi v tomto svete su viac. A to ani nezacinam o tom, co citim, ked vidim pomery v arabii, indii... Ale ved len tu, nizsie platy za rovnaku pracu... Muzi su predurcenejsi na uspesny zivot. Ja viem ze teraz zniem ako nazatrpknutejsia cat-lady pod slnkom, ale toto su take moje najsmutnejsie, najnahnevanejsie a najnespravodlivejsie predstavy a velmi by som potrebovala ine nazory, alebo hociaku spatnu vazbu.

dievcca

Precitajte si gento clanok, tu je doslova napisane, ze zena ma byt ta, co podporuje, ovplyvnuje muza, a muz ten, co tvori, jedna, zije. Akokeby muz bol nejaka modla, panovnik, ktoreho zena, dobrovolne a s radostou obskakuje a dovoluje mu ,,naplno vykvitnut", aby mohol ist menit svet zatial co ona svoju ulohu splnila.
Je mi z toho tak smutno :(

www.2012rok.sk

sob rudolf

Podľa mňa je to len o prioritách. Ľudský život je (zdá sa) príliš krátky na to, aby žena budovala kariéru súčasne s tým, ako bude mať dieťa (deti). Poznám ženy, ktoré nikdy nechceli mať deti, študovali a venovali sa práci a tiež ženy, ktorým záležalo viac na tom vydať sa a mať deti. Údajne sa to dá voľne kombinovať, no ja osobne zo svojho okolia nepoznám žiadny optimistický príklad:(.

RNG

Odvazim sa strcit ruku do tohoto osieho hniezda, lebo som dost stary, uz hormonalne nepostihnuty a dosiahol som v zivote dost na to, aby som mal dostatrcne uspokojenie a vyrovnanost.
Tj ma mozete povazovat za dostatrocne nestranneho, hoci som muz.
Zeny maju inaksi a ovela plnsi citovy zivot, co im mozu chlapi len zavidiet.
Doziju sa dlhsie, lebo maju pomalsi metabolizmus. Malokedy sa od nich pozaduje, aby brali plnu a finalnu zodpovednost za rodinu, tj na muzoch je psychologicky vyssi stress.
Je pravda ze zamestnana zena robi dlhsie ako muz, lebo ma na starosti aj deti a domacnost a muzi este stale v tom adekvatne nepomahaju.
Ale napriek tomu zije v priemere dlhsie az o 5 rokov, tj ma lepsiu fyzicku dispoziciu na to.
V manzelstve, dobrom, sa ma kazdy snazit urobit maximum co vie, a nie porovnavat sa, lebo kazdy ma inu schopnost a moznost prispiet.
Zmysel rovnocennosti a rovnopravnosti este neznamena, za kazdy bude robit v zivote to iste, prave naopak by sa mal sustredit na to, v com je lepsi, v com ho priroda viac nadelila.
A v tomto zmysle sa zeny nemozu na nic stazovat, ked si uvedomis o co plnsi citovy zivott maju, co my chlapi zialbohu casto vobec nepozname.

Zialbohu v poslednom case sa extremne propaguje individualizmus a rovnakost, tj zena moze mat rovnaku pracu ako muz, moze sa na nu sustredit rovnako ako muz a podobne. To vsak nie je vobec pravda, lebo muzi su podstatne menej ovplyvnovani citami, od prirody, rozmyslaju len prakticky priamociaro a len jednou polovicou mozgu. Zeny naprpti tomu maju ovela komplexnejsie myslenie, oboma polovicami mozgu, su schopne prevadzat viacero myslienkovych procesov odrazu(multitasking), co muzi vobec nie su schopni, ale ma to za nevyhodu stratu priamociarosti rozmyslania a istoty rozhodnuti, co je pre urcite roboty potrebne.
Zaverom, kazdy si mame vazit a cenit co nam priroda dala a vyuzivat to a nie snazit sa prerobit na ine pohlavie, co je neprirodzene a casto uplne nerealisticke.
Aj ked je to dnes propagovane, najma feministkami, ktore patria do najmenej spokojnych a vyrovnanych ludi, aj ked hned dosiahnu svoje vytycene ciele.

"Za plotom je vzdy zelensia trava" hovori stare Slovenske porekadlo

dievcca

ale zena je vzdy v pozadi.. ,,stoji za uspechom muza"- ale muz je ten, co ma uspech, nie ona. ,,muz sa o nu ma starat a zabezpecit"- ale znova je to ten muz, co ma akciu. On by bez nej mohol existovat, ale ona bez neho nie.
Nie, nesttati po porode mozgove bunky :P, ale jej cela existencia s v to momente upne na dieta a nikdy sa uz z jej hlavy nedostane.
A stojim si za tym ze zeny potrebuju mat dieta aby sa citili naplnene, lebo to je biologicky ucel zivita, rozmnozovat sa.

looft

Ja nemam nic proti zenam v domocnosti (ak narazas na mna), skor sa domnievam,ze dievcca by tak nechcela zit. Zena/muz v domacnosti to je jedno...ide o to kto zaraba, kto ma peniaze a teda ma moc.
Vzdy si bude jednotlivec kaukulovat s tym co do vztahu/domacnosti/ priniesol, hoci i nematerialne.

Myslis, ze ona sa nebude tesit, ak jej manzel bude uspesny v praci, urcite ano, ale bude to JEHO uspech. To sa neda, podla mna, zahrnut do timovej prace.Asi uz pisem mimo, ale tak ruzovo to nefunguje ako pises.

A co sa tyka toho uspesneho singla muza, tak za nim tiez stala zena-jeho matka. (aby si nerypal, tak pripustam, existuje este jedna extremna vynimka, ze sa vypracoval sam ako sirota :D )

lost

arman

a co ak je muz single ale uspesny? :P
statisticka vychylka? :D

ALE zakladatelka na to ide dobre, aspon ma na seba NIE TAK JEDNODUCHO DOSIAHNUTELNE (pozor, nemyslit si to s NEDOSIAHNUTELNYMI) ciele !!!

a to je perfektne, lebo ked je clovek na seba dost tvrdy, ale zase nie tak aby to nezvladol, tak to je - preklusa zivot najvacsimi krokmi a dojde najdalej, resp nemusi daleko, ale dojde tam SKOREJ :D

ako plebs, ktoremu staci presexovat a prechlastat teenage, byt zaveseny na rodicoch do (radsej nepisem) a potom "what da fak is wrong?"

"power of compounding" je kluc.. k uspechu samozrejme.. (to plati hlavne o investicii nasho casu, viac hintov nemozem dat :D)

lost

co mate sakra proti zenam v domacnosti ?

ako 100,00% single muz (nikto mi prakticky nepomaha, okrem casnikov a ak idem k babke napr..) musim povedat, ze domaci servis je na nezaplatenie :D rep BOL BY :D (ale nebude, lebo)

take nieco ako nakup do chladnicky, aby som mal rano co do seba nahadzat, alebo obed, vecera..

alebo pranie :D upratovanie :D

IMHO ( www.google.com ) zena v domacnosti ma hodnotu niekde okolo 400-700 eur v zavislosti od okolnosti.. niektore extremnejsie odchylky menej, alebo viac..

nechapem preco kazda zena (alebo takmer kazda, nooo) chce byt "JA JA JA JAAAAAAAAAAAAAAA na jaaaaaaaaaaaaaaaaa jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" a nie "My" ... naco bojovat prakticky "single" stylom vo vztahu?

to iste si myslim o tych retardovanych hadkach o priezviskach..

tak naco sa trepu take individua do vztahu?

1. chcu vlastne meno
2. chcu vlastnu karieru
3. pomaly aj vlastnu postel a rovno aj vlastny byt
4. ale chcu vyhodu vztahu... lbo fyzika nepusti (ze?)

ved :D to je o timovej praci, vo vztahu sa sakra uz nikdy nehovori "dokazal som to a hento a teraz som nadrzany z toho" ... ale "dokazali sme to a to" bez ohladu na to, kto tam dal 60% usilia a kto 40% ...

to iste delenie vydavkov v domacnosti :D

a myslim ze toto by malo platit nie len vo vztahu typu manzelia (resp muz zena z takeho hladiska), ale aj vseobecne, nikdy to nebude 50:50 ani v pracovnych vztahoch..

ale zase offtopic :D

(jedol som 6 samroli dnes, takze mam vysoky cukor :D )

no.. asi sa ludia neucia zase, a zabudaju na svoju minulost :D pred 2 generaciami by dreli na vlastnom pozemku a boli by happy..

dnes chce byt kazdy tip top super ultra manazer a byt na titulke dva krat denne :D

tak ak chce niekto nieco rychlo dosiahnut, kupte si X6 a chodte na dialnice.. alebo ja neviem.. ozerte sa pred palacom napr :D

defacto to iste co nase celevritky robia.. a budete mat "uspech" "overnight" (ceznoc)

arman

dievcca - za kazdym uspesnym muzom stoji zena. To ked pochopis, budes stastna, s nejakym... budete zdielat vsetko spolu, uspechy.

Ty sa pozeras na tych najuspesnejsich, a prehliadas, ze polovica ich uspechu je zena (ktoru uz nevidis).