Prečo ma smrť zvierat dojíme viac ako smrť ľudí?

lost

Iba Katka

druheee, nie tretie, druhe miesto :P :) :)

prve ma tusim border kolia :)

tretie ma nemecky ovciak :)

i ked ono su asi +- na tom rovnako, zalezi od okolnosti.. netusim ako zostavili tento rebricek :)

orol
-rys priam neznáša "konkurenciu"

vidis, takze to robi pre konkurenciu a nie zabavu :)

orol

lost, ešte keď sme u toho rysa
-sú zaznamenané prípady, že rys "zabil" vo svojom revíri ( teritóriu ) viac líšok
-našli ich s "prehryznutým" hrdlom
-rys sa ich ďalej ani nedotkol, teda nežral ich mäso
-rys priam neznáša "konkurenciu"
-a líška nie je až tak škodlivá, teda pre poľovníctvo "spravidla" je, no poľnoh. a spol. nie ( chytá myši, hraboše, požiera kadávere zdochlín, čiže z tohto pohľadu plní významnú sanitárnu úlohu atď )

Sejla

nj, zvieratká sú nevinné a dobré, zatial čo ľudia sú zlí a zákerní. Takýto spôsob rezignácie je na úrovni 12 ročného decka a vy, čo trvdíte, že človek, ktorí nemá rád domáce zvieratá, nemôže mať rád ľudí, zobudte sa z toho tvdrého spánku. Sami sebe seriete do pusy.

Iba Katka

lost pudle sú dokonca jedne z najinteligentnejších plemie, tuším sú na treťom mieste :) sama mám pudlíka, zobrali sme si ho ako dospelého a aj keď nebol cvičený (pred tým ho mala dôchodkyňa) sa dokázal dosť naučiť

orol

Aj mačka sa rada pochváli pred človekom, aký je lovec - zabijak
-predvádza sa pred ním s niekoľkými ulovenými myšami
-to by bolo v poriadku, len horšie je, keď takto robí bežne aj s vtáčikmi a to mnohokrát zákonom chránenými...
-človek o tom mnohokrát ani nevie,alebo nechce vedieť...

orol

1)Pes ( záleží od plemena atď !! ) bez majiteľa zahrdúsi mačku, resp. potkana, tchora, kunu, zajačika a ... nezožerie to.
2)Sú prípady, že Rys v prírode môže uloviť za jeden deň aj viac kusov srnčej zveri a pritom zožerie možno 2-5kg mäsa- to isté pri medveďovi – môže naraz strhnúť aj niekoľko oviec, to isté pri kune či tchorovi v kurínoch – zadrhne naraz aj sedem sliepok, alebo zajačikov atď atď atď...
3)Mnohé odborné literatúry uvádzajú, že to tieto šelmy robia mimo iného zrejme aj pre radosť z lovu
4)Uvedené prípady sú preukázateĺné a dokázateľné

lost

Cize sa snazis povedat, ze pes bude vynakladat energiu na ulovenie ineho zvierata a potom ho zahodi ?
Hovorim tu o zvierati ktore je 100% sebestacne v prirode a nekrmi ho clovek v domacom prostredi zadarmo..

orol

Nedal mu to do krvi. Niektoré plemená poľovníckych psov to totiž majú v génoch (najmä brloháre a duriče ). P.s- áno, bez výcviku by to robil pre radosť, ten pes!!