Prečo ma smrť zvierat dojíme viac ako smrť ľudí?

M 25

hlavne teraz začnite odsudzovať tých, čo je pre nich zvierací život možno dôležitejší ako ten ľudský ...
už len potom sa ukážete , akí ste ľudia!

smrtucikpesč

B. - aj pravda aj nepravda..polovnícky pes oproti trhá mačky pre radosť PÁNOVI... akože vážne.. nezožerie ich ale donesie ukázať, blee a ja mám dom 6 mačiek...ale aj tak sa na toho psíka jednoducho neviem hnevať, aj moju mačku raz dostal, ale tá ho tak zaškrabla že sa nachvíľu ,,zdezorientovlal" a kocúrik utiekol :))jednoducho je to pes poľovnícky, a tak to má ,,v krvi"! (:(a ďakujem Vám už som sa bala ze som nenormalna xD

lost

no ved to..
ze vzdy si dovolia len na slabsieho..
ale tak matematika nepusti, skor ci neskor sa prepocitaju a pichnu do nespravneho osieho hniezda :)
a spravodlivost ich dobehne..

nicolette

Lost
Väčšinou si tí ľudia, ktorí ublížia zvieratám nemajú kde vybíjať zlosť, cítia sa menejcenní a preto taký psík (psa hovorím ako príklad, je jasné, že aj iné zvieratá sú týrané), ktorý je bezbranný je pre nich tou najlepšou možnou voľbou ako si vykorigovať svoju frustráciu, okrem iného samozrejme. Takí ľudia pre mňa nie sú ľuďmi, opovrhujem nimi...
A tie deti... Je to smutné :(
Ľudia s nízkym sebavedomím, zvýšenou agresivitou a pod. si vybíjajú to, že o nich nikto ani len nezakopne, nikoho nezaujímajú a preto si svoju "silu" dokazujú pri tom najjemnejšom, najcitlivejšom, nevinnom človiečikovi - dieťati.
Tiež nemám s takými "ľuďmi" zľutovanie...

lost

keby aspon ti ludia co trieskaju s palicou psov, trieskali taku hyenu, ktora by im to vratila :D

nikdy nepochopim, ale najradsej by som takych ludi treskol ja naoplatku

a to ani slovami neviem vyjadrit, ako by som treskol o hlavu cloveka, co to robi s detmi...

ak oten pripad nedavno (i ked tazko sa k tomu vyjadrovat, kedze som tam nebol)

podla mna najlepsie je takeho "cloveka" (dehonestuje zvysok ludi) hodit do pivnice, kde bude mat len vodu, ziadne svetlo, ziadne jedlo a nechat na pospas osudu.. ziadna rychla smrt, ziadna intenzivna bolest, samota a hlad, to je podla mna najkrutsia smrt :) pre cloveka..

nicolette

Prečo?
Pretože zvieratá Ti vedia častokrát menej (ak vôbec) ublížiť ako človek.
Ľudia si navzájom ubližujú a plne si to uvedomujú, že robia niečo zlé, neprípustné, ale u zvierat je to iné.
Mňa tiež dojíma smrť zvieratiek. Napr. keď vidím v TV správach ako nejakého psíka utýrajú na smrť, nechajú vyhladovať, atď., nikdy ma to nenechá chladnou a bez emocii. Nikdy nedokážem pochopiť niekoho, kto ubližuje zvieratám!
Kto nemá rád zvieratá, nemá rád ani ľudí... A taký človek je pre mňa ničím...

arman

Nieje pravda, ze ta dojme smrt zvierata viac ako smrt ludi.

Zviera ma v podstate psychiku dvojrocneho dietata.

Co ta dojme viac? Ze zomrelo zviera, alebo dvojrocne dieta.

Vacsinu ludi viac dojme to dieta. Ak nie, tak ... nieco nieje v poriadku.