Mám fóbiu z pavúkov, ako s tým bojovať?

Arachnea

Nó, ja zas až takú fóbiu nemám,aby som behala s metlou po byte a tzv. skafandri, ale na takú to terapiu fakt nemám dosť odvahy, to by mi museli zaplatiť aspoň milión eur, vtedy hej.

Magy

nasiel som to:
www.youtube.com

ak to dokazala ona v jej stave, dokazete to aj vy! staci len chciet a ist za tym aj cez mrtvoly.
arachnea, "...mňa by to asi dostalo do katatonickeho stavu."
ver ze nedostalo. pri spravnom vedeni s odbornikom alebo clovekom, ktoremu naozaj doverujes pri tebe to zvladnes. pusti si to video dookola a pochopis, ze sa to da. ;)

Arachnea

To ja tiež asi do takého úspechu nedôjdem ako ty Magy, mňa by to asi dostalo do katatonickeho stavu.
Diamant19 ja ich zabíjam topánkou alebo knihou, najhoršie keď sú niekde v kúte, to sa potom ťažko vraždia.

Magy

diamant19 - ano, som to ja.
ver mi, ze vsetko sa da. kedysi som na discovery videl dokument s alanom aldom (herec co hral v m.a.s.h.) kde baba bola uplne odrovnana z pavukov, obliekla na seba kopec siat ako skafander ked nieco robila ci ked sla von, mala specialne metly na vymetanie kutov a auta, do ktoreho nesadla, kym ho zvonku poriadne nevykefovala... oblepovala dvere lepiacou paskou dookola na noc... fobia v najsilnejsej forme. a napriek tomu, ze nebola najmladsia (starsi clovek sa podstatne tazsie uci/meni) dokazala to porazit!

diamant19

to mlaspi neviem preco tam je (pisem cez mobil tak to nejako blbne)
Magy ak si hento ty tak to ti gratulujem ja by som to nezvladla... a ani by som nechcela aby nejake osem nohe hovado po mne liezlo... to by som asi skolabovala :D ja to totizto ani nemozem zabit..

diamant19

ja tiez trpim touto fobiou... :(
mlaspi pred par rokmi sa mi stalo ze som mala nad postelou pavuka okolo 23tej a som zacala tak kricat a plakat az dosla mama zabila ho no ja som potom v tej izbe cca 2-3tyzdne nespala(som radsej na kresle spala ako tam) ..
je to strasne jeden cas som s tym chodila k psychologicke no bez uspechu.. teraz sa bojim nielen pavukou ale aj pavucin :/ a to moze byt len jedna nitka uz vrestim jak pavian :D

Magy

moznych sposobov boja proti fobii je niekolko.
- psycholog. najbeznejsi postup je progredujuca liecba, ked si vystavovana zakazdym o kusok silnejsej expozicii od objektu tvojej fobie. pod dohladom odbornika, ktory zarucuje bezpecnost sa tvoj mozog na vedomej urovni uci, ze predmet tvojej fobie je naozaj neskodny a ucis sa zvladat jeho pritomnost bez extremnych reakcii. aj keby to po tebe liezlo.
- hypnoza. pouziva sa len pri zvlast tazkych fobiach a len u urciteho druhu pacientov. doporucujem to podstupit len s hypnoterapeutom s naozaj dobrymi referenciami.
- samoterapia. pouziva sa u lahsich foriem fobii, princip je podobny ako s psychologom, ibaze je podstatne pomalsia a mozno sa niekde bez cudzej pomoci zaseknes. nutna je kompletna zmena postoja k objektu fobie, jeho dokonale poznanie (obrazky, texty, naucne videa - nie horrory!!) , prichadzanie do dennodenneho styku...
zacat mozes tak, ze si z neho napr. spravis "maskota"...
kupis si velkeho plysoveho pavuka, ci roztomileho pavucika ako privesok na kluce, srandovnu nalepku an sklo auta (pavucinka s pavukom) a podobne. tych moznosti je neurekom, podstatou je aby si tvar tohoto tvora mala dennodenne na ociach. postupne mozes skusit tzv. zazitkovu terapiu, ist do zoo, prip. blizkeho teraristickeho obchodu, kde nejake vtackare (velke chlpate pavuky) maju urcite. su za sklom, neublizia. urcite tam nechod sama, kamoska alebo blizka osoba je super, ale casom to zvladnes aj sama. a verim, ze sa neskor dostanes aj k tomu, aby si sa dostala tak daleko, ako ja:
i261.photobucket.com

p.s. - je to NAOZAJ prijemny pocit. treba zazit.

Timo

Ten obrázok to bol des!

Pre Arachneu- alebo si predstav ze ten pavúk je tvoj frajer a hneď ti bude sympatickejší:DDD

lost

Tak existuju pavuky aj vo velkosti taniera na obed..
A su aj exosticke ktore po ustipnuti sposobia toto:

www.topyaps.com

mimochodom prave lahodim na chipsoch :D sranda, ale da sa zbavit akejkolvek fobie, zacni vnimat svet cislami.. aj tak je to len jeden zle poskladany matrix

Blondula

aj ja mam takuto fobiu.pred par dnami som sa zobudila,otvorim oci a zrazu ze jaky "pavucik" na stene !!! skoro som dostala infarkt :DDD nebojujem s tym nijak.ale ked pavuka vidim,musim ho zabit !!! predstava,ze zmizne a za par dni z neho vyrastie tarantula by ma fakt zabila :D