Doberman?

marcipan

SAO:

-odkaz odstránený-

kaukazak:

-odkaz odstránený-

československý vlčiak - podľa mňa najkrajší pes v galaxii:

-odkaz odstránený-

Naja85

Ak chces naozaj psa, preto ze je to pes, zviera, a nie modny doplnok ala "zly chlapec". tak chod za nejakym skusenym kynologom a povedz mu o svojich znalostiach/neznalostiach psov a urcite ti poradi pre teba to naj plemeno(mozno ten pudel bude pre teba naozaj najvhodnejsi).

Inak, DOBERMAN a este ine plemena NIE JE PRE ZACIATOCNIKOV A ANI PRE LUDI, KTORI HO POTREBUJU PRE ZVYSENIE SEBAVEDOMIA. Cim vacsieho psa mas, tym vacsiu zodpovednost nesies. Je velmi lahke, ze sa neznalcovi takyto pes vymkne z kontroly a lala, mame tu titulok v bulvari: Dalsi smrtelny utok psej bestie na cloveka(a potom sa nasi politici akoze zobudia a priparavia nezmyselny a diskriminacny navrh zakona, ktory znovu bude trestat len tych zodpovednych:(, a to len vdaka takymto magorom)...Mam v okoli takych hlupakov, ktori maju velke psy, aby sa ich kazdy bal a tym ludom sa naozaj pre svoje zdravie(a aj zivot) a zdravie svojho psa radsej zdialky vyhybam. Ak si toho dobermana aj napriek tomu vsetkemu zaobstaras, tak potom napis, v ktorom meste byvas, aby sme sa ti viaceri vyhli.

Aj ja by som chcela SAO, kaukazaka, ale NEMAM NA NICH-nielen fyzicky(i ked pri takych psoch je jedno, ci mate 45 kg alebo 70), ale hlavne skusenostami(od mala som pri psoch, vratane NO, svojho psa mam uz vyse 7 rokov, vypomaham pri byvalom trosku agresorovi-teraz mily stary dedko a sem-tam nieco potulne odchytim), a preto si ich nezaobstaram!!!

Mike Litoris

Sexi - myslel som elegantny. Pekne krivky, pekny pohlad, nie drsny, ani makky, vzbudzuje respekt a co je dobre, nevidel som ziadneho na sidlisku zatial, cize nema ho kazdy druhy clovek. O co ale nejde. Ide o to ze je pekny, ma taky charakter a je inteligentny (piata priecka), tak isto aj rottweiler je inteligentny a nemecky oviciak, ale ti sa mi az tak nepacia, no su pekni taktiez. A pohyb a vycvik, no jasne, to bude tazky oriesok, doteraz som necvicil psa, ide o to ze on bol slachteny pred 150 rokmi na strazenie (nemec Herr Doberman bol danovy vyberac a potreboval psika na strazenie), mne sa paci hlavne, aby som odradil viac ludi od seba, lebo ked vencim sestre pudla, tak je z toho kazdy na makko. Ale hlavne, zaujala ma myslienka mat psa, na ktoreho kazdy nadava, ze je nebezpecny, on moze byt, ak je v zlych rukach, chapate ma ? Proste chcem mat v rukach velky vykon ktory treba krotit.

TinaM

Mike to podla mna myslel tak, ze dobermany su pekne stavane a v podstate ich vyzor moze majitela robit v urcitom zmysle sexi, takze by som hned neutocila.

Nemam skusenosti s dobermanom, mali sme labradora. Musis si uvedomit, ze pes potrebuje vela VELA pohybu, dobermana nevynimajuc. Ak to majitel podceni, pes strati kondiciu, bude nachylnejsi na rozne ochorenia a moze predcasne uhynut. Je to aj dost velky pes, aby ti "zbytocne" nezaberal miesto v byte. Pes musi mat vlastny kut, kde by sa citil bezpecne.

dedy

Pes sa nevyberá podľa toho že je "sexi" aj keď u drvivej väčšiny ľudí to tak je, ale skôr ide o to, či budeš schopný ho vychovávať a cvičiť, venovať mu čas, peniaze, starostlivosť, nevyznám sa v chove dobermanov, ale sú to pracovné psy, potrebujú nejaké to využitie, výcvik, dostatok pohybu, (a nie to že je pes na dvore nie je pohyb) . Inak toto plemeno sa celkom hodí aj do bytu, kedže má veľmi krátku srsť a vyhovuje mu prístup do domu najmä v zimných mesiacoch, nie je obmedzujúce mať veľkého psa v byte, ide skôr o to či si dosť skúsený aby si zvládol jeho výchovu a výcvik, ale to sa už opakujem.