Otec ma inu.

Príspevok v téme: Otec ma inu.
igor369

Zdravim, uz dlhsie mam z tejto veci psychicke problemy, aj ked to navonok nedavam vediet, no moja mysel je uplne zdeptana, smutna atd. Uz dlhsiu dobu cca 2 roky som si nestastnou nahodou vsimol v otcovom mobile SMS trochu ineho charakterku, no najprv som tomu nedaval velmi velku pozornost, myslel som si, ze ma mozno nejaku dobru kamaratku alebo nieco ine, no zacal som si vsimat, ze smskuje coraz viac, a videl som ho aj ako chodi vonku telefonovat, tak som schvalne siel viackrat k nemu, a ak ma uz videl priblizovat sa zlozil. No nepocul som ani raz, o com rozpravaju. Teraz vidim, ze si pisu len skratkami resp. zaciatocne pismena, no kazdy trochu inteligentnejsi, co vie o co sa jedna to rychlo rozlusti. Problem je v tom, ze k mame sa nesprava nijak zvlastne, teda aspon to tak vyzera, ze ju ma stale rad. Pisal som aj tej slapke emaily, o tom, ze viem, ze ma nieco so zenatym muzom, a ci jej nerobi problem rozbijat rodinu, no vzdy mi napisala, ze vsetko je v poriadku a ze s nikym nic nema (nepisal som jej, kto som, aj ked sa na to pytala). Dnes som schvalne nechal na jednom mobile nahravat zvuk, no pocul som len \\\"Nerusim milacik?\\\" potom sa niekde vzdialil a uz viac nieje pocut nic. Velmi ma mrzi tato skutocnost, nakolko sme boli velmi stastna rodina, ale toto ma fakt neskutocne depta. Nemam sa ani s kym o tom porozpravat, mame to hovorit nechcem, sestre tiez neviem, ci to mam povedat, lebo obavam sa, ze ak jej to poviem, uz to nikdy nebude medzi nami to, co predtym a ja som taka povaha, ze dokazem odpustit kazdemu vsetko. Kamaratom to tiez nechcem hovorit, hanbim sa za to a bojim sa, ze si potom o mne budu mysliet nieco ine. Tak to drzim v sebe, co mi nerobi velmi dobre, a nvm, co mam robit. Mate (mali ste) niekto podobny problem? Viete mi nejako poradit? Dakujem.

LenaLena

igor , taku istu situaciu som zažila aj ja. Dodnes svojho akože oca nenavidim, je to hlupak a absolutne si nerozumieme ako po ľudskej, moralnej a rodinnej stranke.
Najlepšia vec, ktoru môžeš urobiť je, že si pekne posadiš sestru aj mamu, keď nebude otec doma alebo hoci aj bude, a povieš všetko čo vieš. Pozri, ani tebe by sa nepačilo keby si bol podvádzaný a tvoj syn by ti nič nepovedal. Čím skôr to povieš mame, tým skôr sa uľaví tebe a myslím, že tvoja mama by ti bola veľmi vďačná keby si jej to povedal. Nie je to nič príjemné. Určite koľko otcových kolegov o tom vie, že ma milenku, lebo chlapi sa tým radi chvália, a tvoju mamu to predsa ponižuje.
Igor to že to povieš bude tá najlepšia vec akú urobíš. Otec sa na teba hnevať nemôže, to ty si tu ten kto sa ma hnevať na neho. Rozbíjať rodinu...to sa mu akože zdá normálne? zabudol že má voči sebe, manželke a vám deťom isté morálne a rodinné záväzky? neboj sa s otcom ani pohádať, hoci si slabšej povahy, toto je proste vec, ktorá sa má a musí riešiť bezodkladne. Ja keď som to urobila, bola to tá najlepšia vec na svete. A vieš, keby mal tvoju mamu rád, nikdy by nedokázal inej žene povedať miláčik a vôbec..nikdy by nedokázal volať a udržiavať mimomanželský vzťah s inou ženou. Hlavne sa neboj. Ty by si mal byť naštvany na oca a povedať to mame aby vedela, čo jej robi. Keď s tou milenkou ešte chrape tak aby tvoja mama nemala ženske problemy, chlapi si to neuvedomuju ale z takych veci môže vzniknuť aj rakovina krčka maternice a pod.Chráň si svoju mamu a svoju rodinu.
Keď má aspon štipku charakteru tvoj otec tak by sa mal riadne hanbiť čo vlastne robi, mal by sa prebrať a čim skôr.

Carie

kazdy tu pise svoje skusenosti s tym, ako otec podvadzal mamu. je tu vobec niekto, koho otec mamu nepodvadzal (alebo aspon o tom nevie)? ruky hore

Carie

Toto su take sproste situacie do ktorych dostavaju muzi svoje rodiny, ublizuju tym nielen manzelke, ale aj detom a je im to uplne jedno. Igor, spomen si aspon na tieto tvoje pocity ked raz sam budes mat manzelku, deti, budes so zenou dlhsie a budes mat nutkanie najst si milenku. Inak moj otec tiez podvadzal moju mamu a tiez o tom vsetci vedeli, len ona nie. Otec sa s tym netajil ani pred nami - detmi. Boli sme este male. Moc sa o nas nestaral, ale raz s nami isiel volakam na dovolenku alebo kam, neviem uz presne, je to uz davno a bola som mensia. No a cestou nam povedal, ze sa zastavi u jednej kolegyni. A aj sa zastavil, aj s nami. Ta nam otvorila oblecena len v podprsenke a gatkach a hned sa vitali. Hoci som bola mala, hned som chapala co sa deje. Ta zena sa neskor pomaly obliekla a mne a bratovi sa snazila zaliskat sladkostami. Tiez som vtedy trpela. Tiez som to nemohla povedat mame. A ani nikdy nepovedala. Doteraz nevie naisto, ze ju podvadzal, len tusi. Ale to su uz viac nez 10 rokov rozvedeni. Som si ista, ze ju podvadzal s mnohymi zenami. Otcovi bolo jedno ze ublizuje aj nam detom, on nam vlastne ublizoval aj inak. My sme na rozdiel od vas nikdy neboli stastna rodina. Poradit ti moc neviem, sama som si s tou situaciou neporadila. Ale skus to povedat aspon sestre, ked si myslis, ze je to dobry napad. Nech sa s nim porozprava ona. Alebo vy obaja. Ked budete na neho dvaja, bude to lepsie ako ked budes sam.

igor369

Nebolo by lepsie to uz ked tak povedat radsej sestre? Myslim si, ze ona by s tym nemala problem mu nieco povedat a porozpravat s nim, co s tym planuje robit.

Aisha5

Ale Igor, ked sa nemozes s otcom porozpravat, lebo sa na to necitis, tak to mozes vyriesit inac. Mozes to zahrat. Mozes ist za mamou a povedat jej, ze si videl nejake pekne sms od otca na simkarte, ze je to sranda, ze este aj po tolkych rokoch jej vie otec nieco take pisat, ze cislo si nekontroloval, ved naco, hned si si myslel, ze je to pre mamu... Staci iba toto, a neboj sa, mamu to hned trkne a ona sama si zacne vsimat veci a postupne na vsetko pride. A ked otec za tebou pride nahnevany, tak mu povedz, ze odkial si mal vediet, ze to nebolo pre mamu... Kludne to sprav takto,a ked sa nechces medzi nich montovat,staci mamu iba navodit, ona to uz sama da do poriadku. Vies kazde klamstvo skor ci neskor vyjde na povrch. Raz sa to prevali,take veci sa nikdy neutaja, takze nemaj vycitky svedomia, mama by na to raz aj tak prisla. Ibaze teraz je to mozno na zaciatku a ked sa o tom dozvie skor, tak sa mozno este vasa rodina bude dat zachranit

igor369

Neviem, co mam robit. Ako som povedal strasne sa bojim toho, ze ked jej to poviem, ze bude po nasej rodine, a aj ked zostanu spolu, ze uz to nikdy nebude take ake bolo :(

ja40: ja by som to nikdy nedokazal spravit taketo nieco, to mozem povedat uz teraz na 100%.

sattira

nechcem moj postoj vnucovat.
Cosa stane po case...on neprestane, mama sa to aj tak casom dozvie a to bude pre nu dalsi uder pod pas, nielen ze ju muz podvadza, ale este sa dozvie, ze to vedeli aj jej deti..nechcela by som byt na jej mieste

ja40

Igo je to zvlastne,ale mne moj muz teraz vravi,ze by si to mal povedat mame,lebo otec ti to zapre,proste ti bude klamat.
Nieco na tom,vo vravi sattira je...

Nezavidim ti situaciu,ale jedno ti garantujem,vyraste z teba super manzel a otec a vies preco? Lebo ty uz teraz vies,ze take veci ake robi teraz tvoj otec,ty robit nebudes :-)

igor369

lajla, nie nebol.

sattira, mame by som to nerad hovoril. Viem, ze ked jej to poviem mam po krasnej rodine, ktoru som mal tak velmi rad, a takisto by som to asi nevydrzal a....

sattira

vy si myslite, ze ked sa porozprava s otcom, ze otec sklapne?
Ja si osobne myslim, ze by to mal povedat rovno mame. Neviem,preco by sa ju malo obchadzat a byt jej oporou. Pamatam si, ze co mi najviac ublizovalo, ze moje deti nevedeli co maju robit,otec im vtlkal do hlavy same somariny, co som ja nechcela robit na oplatku a potom sa mi to v podstate vratilo. Neschvalovali to,alev podstate ho "chapali"pretoze "sa vlastne so mno nedalo zit" Mama ma predsa pravo vediet tieto veci, a ako si to potom vyriesia, je to ich vec. Nemusi byt klamana, zaroven okradana a ohovarana, len preto, ze ju chce syn setrit. Naopak, ked jej to povie, rozdycha to a jej nanej ako mudro s tym dokaze nalozit a mozno ak to zoberie s chladnou hlavou,zvazi urcite okolnosti, pripravi sa.