Maju pekní ludia lahsi/lepsi zivot?

Príspevok v téme: Maju pekní ludia lahsi/lepsi zivot?
ciernaperla

co si o tom myslite? Pekni ludia maju podla mna viacero vyhod v zivote napr. pri hladani partnera, prace a aj kamaratov. Zato skaredi ludia ano aj takí su bohuzial su casto krat odsudzovaní za svoj vzhlad ak ke za to nemozu. Napr. také modelky pekne zarabaju, zbalia koho len chcu, ale za to chlap sa na nad skaredou zenskou casto krat len posumeje (hehe...jezibaba)
ja neviem...kde je v tomto svete spravodlivost??

Leela333

lost, nečítaš? Nehovorím, že sa chvasce. Iba že sa príliš zaoberá sama sebou čo nie je zrovna pozitívum. Nemám nič proti zdravému sebavedomiu ani proti tomu, keď žena sama o sebe povie, že je pekná (teda ak je schopná sa vidieť v pravom svetle), ale stačí napísať: "som pekná". A nie vymenúvať všetky svoje pekné črty v kilometrovom príspevku, ktorý som fakt nebola schopná ani dočítať.

lost

bibba to podla mna napisala jasne a tak explicitene presne ako sa len da :)
vela z toho co pisala bola podla mna pravda.. resp moze byt..

za to ze niekto napise pravdu, neznamena ze je to chvastanie.. to tu uz niekto pisal..

napr ked napisem, ze som skaredy, vacsinou je to OK a kazdy to berie ako fakt, popripade sa snazi utesit, ze ale nieee nie je to take zleee, aj ked ma nikdy nevideli :D
ale ak napise niekto "som pekna" (alebo -ý) tak hned je to zle? :D dokonale t ozapada do mojej teorie (teda nie mojej, ale vseobecne), ze clovek stravi negativny udaj rychlejsie ako pozitivny, napr, ak poviem "spadol som" tak okamzite to kazdy zoberie ako fakt a uveri ze sa to stalo (ak to nie je prehnane v danej situacii)..
ale ak napisem "dostal som 100% z pisomky" zase by som sa stavil o 100 eur, ze to uveri daleko menej ludi, ako keby som napisal "dostal som 5ku z pisomky"

nemyslim ze je to skodoradost, alebo hocico ako zavist. skor strach.. alebo nieco take, ze ludia uveria negativne veci skor ako pozitivne..

ale limit prispevku, bibbu nechcem prekonat :D

Leela333

Začínam si myslieť, že Mydielko a bibba sú tá istá osoba :D

ciernaperla, to už nevieš riešiť nič lepšie ako lak na nechty? Prepáč, ale mužom je šuma-fuk, čo máš na nechtoch pokiaľ len nie sú fakt do krvi dohryzené alebo čo.

Bibba sa možno nechvasce, ale až príliš sa v celom svojom príspevku zaoberá sama sebou. Bez urážky.

Marechiaro24

Definuj škaredá ženská...podla mňa každá žena môže byť príťižlivá..stačí len trocha sebavedomia, upraviť sa, nahodiť sa...

PoPotvorka

bibba to napisala cele zle ..... mozno ani sama netusila ,ze jej prispevok skor poukazuje na niekoho ,kto sa berie privelmi vazne (aj ked mozno nechtiac)
ale ked pan B napise ,ze je pekna ,tak urcite je to poriadna kocanda
:)))

parazitik

no citam to tu a smejem sa :) niekto tu pisal, ze pekni ludia to maju tazke. to je blbost na entu. a verte, ze jeden jediny pekny clovek by nemenil za moznost byt menej pekny, neznasam to pokrytectvo a falosnu skromnost. na slovensku je inak tolko peknych az krasnych zien, ze sa cudujem tymto reciam tu a tomu, ze sa boja pochvalit. je rozdiel byt falosne skromna a mat pokoru. ja sa citim byt pokorna a kludne si dokazem priznat svoje plusy (tiez aj minusy). inak bibbin prispevok som nedocitala tiez, lebo bol nechutne dlhy, ale co som citala bolo celkom ok, len az prilis vyzdvihovala vsetky svoje telesne prednosti, a to mi prislo uz skor usmevne :)
a nesuhlasim s tym, ze krasa je subjektivna. nie je. subjektivne sa moze niekomu viac pacit svetlejsi/tmavsi typ, moze preferovat urcitu farbu vlasov, oci, pleti, urcity uces, stavbu tela... ale zakladne crty co robia niekoho peknym alebo nie, su cele storocia rovnake. sumernost tvare, proporcionalita jednotlivych crt (zlaty rez), velke oci, klenute obocie, vysoko posadene vyrazne licne kosti, proporcne akuratny skor mensi nos (zavisi od tvare, ked je vacsia aj nos nemoze byt prilis maly atd.), akuratne pery (klaunovske pery nie su esteticke, aj ked pipky si to myslia ked si ich davaju napichavat),... ina vec je pritazlivost, tu skutocne moze vyzarovat aj nie prilis pekny clovek a naopak pekny ako obrazok moze posobit sucho.

mydielko

Tak chcela aby sme pochopili že je veľmi pekná :) a čo že ma super postavu. Vidíte, všetci si myslíte že len preto že vie že ma dobrú postavu a peknú tvár musí byť namyslena. Ja som od nej čítala aj iné príspevky a nepôsobí tak na mňa.

mydielko

Ale veď ona sa nechvasta. Len sa chcela popísať, a aj sama píše že to tak blbo znie že sa chváli, ale tak ked je pekná tak je pekná, a chcela vysvetliť aké to je miestami dosť nepríjemné. Ale načo vysvetľovať ked to chcete vidieť takto plytko.