Zdražovanie, kríza, bieda a hlad

lost

arman

ked si napisal "akokeby ich niekto prebudil zo sna."

tak ako keby si mi to zobral z mojej hlavy (nechcem pisat z jazyka) tu vetu :D

haha

lenze si zabudol dopisat druhu cast vety.

ze akonahle zapnu prud spat, tak ...

domysli si :p

arman

Problem je, ze ludia to nechcu vidiet, co sa blizi, a tak budu cakat do posledneho konca. Uvidime, ako dlho si nechaju srat na hlavu, predcim sa vzburia, ale ja si myslim, ze az dovtedy, kym im nezacnu vypinat prud a vymiznu potraviny zo supermarketov.
Vzdy som bol svedkom, ked vypadol v meste prud, naprikald v celej stvrti, a vypli sa vsetky telky a internety, ako ludia vysli do ulic, na chodbu, a susedia sa zacali po roku vobec rozpravat... zacalo sa zit. Pripomina mi to take prebudenie, akokeby ich niekto prebudil zo sna. Medziludske vztahy zacali fungovat.
To, co treba ludom zobrat, je telka a internet, aby sa spametali, prestali mat konstantne 24 hodin denne vymyte mozgy, a zacali zit v realite. No a ked uvidia tu realitu... spanikaria a bude kriza ako vzdy bola... boj o jedlo.

Aliz

Dnes som čítala že kúrenári teda teplárne žiadajú zvýšiť ceny za teplo, pretože ľudia príliš šetria, zatepľujú domy. Prednedávnom sa jedna žena z vedenia vodárov v médiách vyjadrila že chcú zvýšiť ceny za vodu, lebo ľudia šetria.
O čom to teda je?
Najprv ľuďom natĺkli do hlavy že treba si dať namontovať merače vody, urobiť termoreguláciu,zatepliť domy aby ušetrili. Z fondu opráv a pôžičiek to ľudia urobili,dali prácu rôznym firmám a nakoniec čo z toho majú?
Ľudia šetria, niektorí aj WC nesplachujú pravidelne, doma sedia zababušení, len aby teplo, termoregulančé ventily mohli byť na minime. Dokonca niektorí ani nekúria.
A Teplári či vodári potrebujú svoje zisky, jednoducho požiadajú o zvýšenie cien a sme tam kde sme boli.
Nech teplári skôr zlacnejú, aby si ľudia mohli dožičiť viacej tepla. Podobne je to aj s vodou. Kríza núti bežných ľudí čoraz viacej šetriť, ale to neplatí pre tých, ktorí za každú cenu chcú mať svoje vysoké platy.

kôň

Jesť každý deň viac ako raz nie je normálne. Pračlovek tak nežil a opäť sa to navráti do normálu. Vlastne aj dnes v Indii či Afrike tak bez problémov fungujú. Keď tuční Gréci alebo Američania potrebujú jesť každý deň, to je ich problém. My máme na rozdiel od nich charakter.

pan d.

Treba si utahovat opasky, to je zaklad a potom vydrzat aspon tyzden bez jedla, tepla. Mne brat, ktory je v Skotsku, dnes povedal, ze tam sa tak nezerie ako my doma. My mame v nedelu aj tri chody:DDD Zijeme na vidieku a mame sa jak prasce v zite - ha, ha, ha.