Bojove plemena?

Príspevok v téme: Bojove plemena?
lost

Hehe, prave citam ze "Aj na zapade poznaju bojove plemena"
retardi..
ak na zapade budu skakat do zumpy, budu aj nasinci?

kazdopadne, posielam na zapad hnoj, nie kvety.

k pointe

Ak sa narodi napr doberman, on nemoze za to ze sa narodil ako doberman, ale je automaticky oznaceny za nebezpecneho.

Pytam sa, mozem ja teda oznacit roma/cigana za nebezpecneho a obmedzit ich pohyb na uzemi ? Tj. vykastrovat ich a zakazat ich?

To by ma zaujimalo, ci by sa do tejto debaty pustil macher co ma v lsovniku BOJOVE plemeno..

Ihned by som naucil svojho pudla zopar peknych hmatov, a potom mozeme debatovat :D

Magy

lost, tvoja argumentacia nema ani hlavu ani patu.
"mna absolutne vobec nezaujima, ze ma nejaky kakaovnik svoje prava a je clovek - statisticky je nebezpecny".
toto chcem vidiet, ako to chces uzakonit. ty tu sermujes s matematikou, statistikou vypoctami, ale unika ti realita, chlape.

arman

lost, cize podla tvojej logiky, si mozem na ulici vencit aj leoparda...
super, uz sa tesim, vzdy som chcel jedneho mat.

Napriklad takehoto :-)
www.youtube.com

Vsak je taky neskodny, pritulny...

S takym po boku... to by mi mohli aj ti tvoji nebezpecni cigani vyliezt na hrb. :-)

Uz mi v tom stoja len tie blbe zakony... ach jaj... dufam, ze sa vam ich podari nejako zrusit. :-)

lost

napr dnes som bol niekde, na otvorenom dvore, nikto nikde, ale nejaky pes, nejaky bull nieco to isto bol :) taky vyraz, dost drsny :D
cierny, pes (nie sucka), a bezi ku mne :D

co teraz? :D

oooo zabije ma :D

mam teoriu ak vidim psa navolno a cim je vacsi, cim je volnejsi, tym je bezpcnejsi, lebo ak by nebol, logika hovori, uz by mal problem :D

no a s tym psom som sa pokamaratil :D mal tam aj nejake stena.. cca 5-10 minut a vobec mi nic neurobil :) potom si ma konecne niekto vsimol, ze tam cakam :D

sranda, strasne som sa smial (nie nahlas samozrejme) ze kde su teraz ti obhajcovia antipsacich zakonov :D

pohoda, majitel ho dobre vycvicil, ani neskakal na mna a ani ma neolizoval !!!! ani nestekal, detto stena.. neuveritelna poslusnost, ale hladkat sa nechal :) mal aj obojok a stitok od mesta atd..

dalsia vec, co ma utvrdila, ze pes za to nemoze..

len jedna z historiek, z realneho zivota, ako nebezpecnu je pes :D

ale na druhu stranu, raz sa mi stalo ze nejaky velky pes, pripominal mi tibetskeho mastiffa, sa rozbehol k mojmu psovi, len neviem ci ho chcel zjest :D alebo len onuchat.. tiez bol na volno a na dedine.. ale potom zdrhol..

soffa

lost ono je to tak,ak zakon chce uzakonit niekto od stola,ktory o plemenach psov nema ani sajnu,vravme mu treba laik..nikdy psa nevlastnil,nikdy ho mozno ani z blizka nevidel;-)))nie vsetky "velky psy" su nebezpezne.aj obycajny ratlik moze ublizit ak ma nenormalneho chovatela,resp majitela.neviem ako moze nemecka doga,alebo bernardin ublizit,mozno v niejakej rozpravke pre deti.ale podme k veci,zakonom sa nic nezmeni,to by museli zmenit myslenie ludi ktori tychto psov vlastnia!vsetko je o tom ze ludia chovaju povacsinou take plemena na strazenie,su k tomu vedene aby objekt strazili,lebo doba je zla.proti ciganov sa neda nic robit.ale vzdy je za tym clovek,nikdy nie zviera!!!!takze by stihany mali byt vzdy len majitelia psov,nikdy nie pes!!!

Veronika_27

Milujem túto tému...
Sama som psíčkarka, veľa času venujem tomu, aby som im lepšie pochopila a teda aj môjmu psovi, nech sa môžem vystríhať rôznym nepríjemným situáciám od A po Zet.
Preto, kebyže je viacej ľudí ako ja, ktorí sa zaujímajú o psa tak ako majú a nerobia z neho netvora, nemuseli by sa písať takéto bludy a robiť zo zvierat "bojové plemená". Človek si má o psovi naštudovať prv než sa rozhodne o jeho kúpe a v prípade, že na neho nemá skúsenosti a potrebné znalosti, mal by svoje rozhodnutie prehodnotiť, poprípade sa s odborníkom poradiť o vhodnom plemene :/ A nie vyberať si plemeno od buka do buka, aké je momentálne in alebo aby bol dotyčný pre okolie zaujímavejší.

lost

Deria

no asi tak.. ale ak by politici isli po gangoch, bolo by to efektivnejsie..

to je ale "trh" :D bohuzial..

tak isto ako prostitucia, ak by po tom nebol dopyt, zaniklo by to..

a hla.. kazdy na to nadava.. ale dopyt je extremne obrovsky..

tak isto co je jasne nemoralne, ak je po tom dopyt, nikto s tym nepohne, len sa obmedzi zivot normalneho cloveka, ktory nahodou zapadne do tabuliek...

lost

Magy, ale mna absolutne vobec nezaujima, ze ma nejaky kakaovnik svoje prava a je clovek - statisticky je nebezpecny, tak isto ako "bojovy pes" .. tiez je to len nepresna statistika..

ta kolia by napadla hocikoho, ak by sa jej nikto nevenoval - staci ju nechat hnit na dvore par rokov a ona sa z toho zblbne.. takych psov je 90%, vzdy stekjuch behaju a hadzu sa o plot..

taketo nieco u bytoveho psa som este nevidel :) proste tam je vidiet ten rozdiel, ze ked je clovek so psom, to nestaci, psovi sa treba venovat.. ako to tu myslim uz niekto pisal...

A naposledy uz :)
Jedna otazka, logicka.
Ak "bojove" plemena nie su uznane FCI, alebo nikym prakticky, tak su krizenci, ze? A ako nejaky clovek, teda politik, ci kynolog, ci ktokolvek zisti, ze je to "bojove plemeno" ak napr nepozna rodicov? Pretoze ak je to krizenec, je prakticky neidentifikovatelny, resp je to extremne narocne (monzo pomocou DNA testov?)..

Zakazy su VZDY na nic, a nikdy nic neriesia, pretoze komu sa paci hoci aj HYENA, tak si ju zadovazi, bez ohladu na to, ci je to legalne a ako drahe to bude... odradi to maximalne tak rodicov 8 rocneho chlapca, ale dospeleho jedinca velmi tazko a pochybujem ak vobec..

ALE.. ak by dali nejake povinne testy poslusnosti, napr hoci aj periodicky, tak by sa to zlepsilo.. A idealne pre uplne kazde plemeno, cize aj kolia, pudel, york a vsetko.. Konieckoncov, bolo by to prospesne pre majitela, a aj samotneho psa, ked uz na susedoch a spolocnosti nezalezi..

A potom by sme ani nemuseli skrtit psov na voditku... Vies si predstavit ze by som sa s nim 15 km prechadzal (u mna celkom bezne) na voditku? ved by z toho mal TRAUMU !!! tak je navolno..

Vzdy tvrdim jedno - istenie = falosny pocit bezpecia.

Deria

Lost, ano, je ich aj v Nemecku dost. A aj ked su psie zapasy zakazene, su bohuzial pripady, ked si s nimi ani policia neporadi. A vies preco? Ide o gangy, ktore z toho trieskaju dokonca peniaze a kde ide o peniaze, tam nepozna nikto nikoho, ani vlastneho brata. Keby sa vsetci pozabijali! Ale zase si to odnesu len ti chudaci psi.

Deria

Nesuhlasim. Ziadny pes neprisiel na tento svet agresivny. Agresivnym ho urobili ludia. Stafford ci pitbul ma jednoducho silu a hlavne silne celuste, tak to adrenalinuchtivi vagabundi zneuzili a spravili zo psov zabijakov. Viem, ako sa take steniatka tyraju za ucelom, aby sa z nich stali agresivne psy. Zatvaraju ich bez zradla do tmavych pivnic, natahuju im nohy, aby citili bolest a pod. Titi prasivci vedia presne, ako urobit zo psa hyenu! Som zvedava, keby ich samotnych niekto hodil do pivnice, nedal by im zrat a este by ich mucil, ci by sa nestali agresivnymi. Taki si zasluzia presne to iste!! Poznam zopar takzv. "bojovych" psov, ktori ziju ako clenovia rodin, niektori spavaju dokonca s detmi v posteli. Faktom zostava, ze psa treba vediet spravne vychovat a preto taky druh psov patri do skusenych ruk. Ak urobime vo vychove chybu u maltezaka, ci yorkshira a ten niekoho kusne, tak to nie je taka katastrofa, ako ked urobime chybu pri vychove napr. stafforda. Tam su uz nasledky ine. A kto je potom na vine? Pravdaze pes! A ak aj nie pes ale jeho pan, znova si to odserie chudak pes. Taka je pravda.
dadadaggg, co sa tyka tvojho psa, mozno tak reaguje len pri psoch (myslim nie fenach), co je bezne aj u inych druhov psov, odhliadnuc od rasy.