Manipulovanie bankového účtu

Príspevok v téme: Manipulovanie bankového účtu
thatiank_aa

Ahojte,
mám - ani neviem, či to mám zrovna nazvať problém, určite - dilemu.
Mám otca, ktorý ako živnostník má problémy, má dlhy v poistovni, ktoré neplatil a zablokovali mu prístup k účtu.
Momentálne si zohnal prácu v Rakúsku na stavbe, ktorá má byť ževraj na zmluvu, ale peniaze budú vyplácané na ruku. On sa však obáva, aby mu tie peniaze tam niekto neukradol, poprosil ma teda, či by som nebola ochotná otvoriť si druhý účet(jemu banka neotvorí účet kvôli dlhom), na ktorý by on pravidelne tieto peniaze zasielal. Jedná sa o čiastku vyše 1000€ mesačne. Hlavne ma zaujíma, či nieje možné, aby ho niekto zneužil, aby potom mohol manipulovať s účtom na moje meno, keď bude môj otec mať iba číslo účtu, teda údaj, ktorý potrebuje na vklad peňazí. A ďalej ma zaujíma, či banka alebo daňový úrad nebude prešetrovať každomesačný príjem takejto čiastky na účet na moje meno. Neviem, či je bezpečné takéto niečo podniknúť, keďže kvôli neplateniu alimentov sa súdi a má dlhy, obávam sa, aby ma do toho nezatiahol.
Rada by som mu dôverovala, ale už ma toľkokrát sklamal, že sa obávam, že to proste nedokážem a chcem si teda overiť dostupné informácie.
Ak by ste mi mohli/vedeli pomôcť, budem Vám veľmi vďačná.

thatiank_aa

A čo tá vysoká čiastka? Nemôžem mať postihy, popr. vysvetlovačky banke kvôli každomesačnej 1000€ sume, ktorá mi bude chodiť od súkromnej osoby?
Určite by som založila nový účet, niekde, kde sa zaň neplatí, ale obávam sa.
Hlavne, že niekto urobí nepovolený výber do mínusu, ktorý potom budem dlžná. Ale toto by sa asi nemalo stať v prípade, že daná osoba nepozná heslo od účtu, nie?

Lulu2011

to nemoze nikto, pokial si nepodpisovala nikde, ze jeho uvery atd. zatiahnes v jeho financnej neschopnosti, nikto nemoze, to ze si dcera ta k nicomu nezavazuje, ja odporucam zalozit jeden novy ucet, ktory bude prazdny a bude si tam otec vkladat peniaze