Praca v cisto zenskom kolektive

Príspevok v téme: Praca v cisto zenskom kolektive
Laurina22

Ahojte.Zmenila som pracu a pracujem v cisto zenskom kolektive.Som tam len druhy den ale citim,ze som nezapadla.Z dovodu:osoby v kancelarii su same zeny a vsetky su rozhadane,neustale na seba za chrbtom nadavaju.Nie som na to zvyknuta,dokonca dnes som mala uz aj ja potycku s mojou sefkou ked ma konatel urcil na riesenie ineho problemu a ona si to vysvetlila po svojom a prestala so mnou komunikovat...

Ako sa vam pracuje v zenskom kolektive?Som sama s takym problemom?

nestastna023

ahoj ja mam taku teraz a uplne tam trpim...nastupila som po vysokej skole do svojej prvej prace a beriem antidepresiva stratila som radost zo zivota aj sebavedomie... na toto som studovala.... jedna krava ktorej som nesadla mi tam neustale robi zle...

fdfdfd

drzim palce... nemusis tak dopadnut ty, a ak budes verit nedopadnes tak... ja som kvoli tomu dala vypoved... rsp. tak ma to tam nicilo ze som zacila byvavat chorlava... zo psychiky... ale zalezi, aj na akej urovni je tvoj zensky kolektiv.. nechcem tym nikoho urazit, ale ja som mala same zakomplexovane, menej inteligentne zeny okolo 40ky...

Agnes999

Ja som pracovala v cisto zenskom kolektive, v cisto muzskom aj v zmiesanom a mozem povedat, ze najlepsie sa mi pracuje samej z domu :-) Ale inak mi z hentych vyhovoval najlepsie kolektiv zmiesany. A zalezi samozrejme hlavne od toho, aki ludia sa stretnu, aj muzi aj zeny vedia byt jak fajn a prijemni, tak hnusni.

jablko

Vystriedala som-vsetky druhy kolektivov.A urcite sa mi lepsie pracovalo v muzskom kolektive .Ale aj zensky kolektiv nie je zly-ak sa najde par zenskych ktory nezavidia.
V jednom kolektive zenskom-pracovali same strigi-musela som tuto pracu opustit.Tak som nastupila do dalsieho kolektivu kde bolo -hafo zien.A na kazdom useku boli ine zeny.Ale boli sme aj partia zien-ktore sme si sadli a boli sme perfektni tim zien.
Vela zalezi aj na charaktere zeny nie len na tom-ze pracujeme zo zenou/ami.

Lussy86

Laurina, určite niečo na tom bude pravdy.... mám známu ktorá sa dostala do podobného kolektívu ako máš ty... pracoval tam až jeden muž.... a jedna z tých kolegýň ju tak znenávidela, také intrigy voči nej robila až ju z toho zamestnania dostala.....

doubledog

tak ja to zhrniem:
zeny su povacsinou zavistlive osoby, neprajne, neempaticke a zakerne.
su prilis zamerane na svoju vizaz, plne skrytej nenavisti a agresie voci inym zenam.
su dost vyrazne neschopne spolupracovat, preto je zensky pracovny tim menej vykonny (zey nevedia drzat spolu a pracovat pre tim).
je samozrejme jasne, ze ide o kompenzaciu roznych komplexov a slabeho sebavedomia.
pritomnost muza (muzov) je absolutnou nutnostou, bez neho je takyto kolektiv zdrojov napatia a frustracie pre vsetky zucastnene.
typickou crtou je ohovaranie, ktore casto nadobuda take absurdne rozmery, ze zeny sa vzajomne ohovaraju kvoli tomu, ze tie druhe ich ohovaraju.
ako pekne ukazuje tato tema :)

formalin

No vies, podla mna je fajn, ked su v kolektive aj nejaki muzi. ja pracujem v kolektive, kde je vela zien, no je tam aj par muzov a to je super, pretoze by som sa asi zblaznil :) zeny su tvrdy oriesok, ked ide o pracu. chce to proste muza, ktory by to upokojil. tie intrigy, ohovaranie, kydanie hnoja poza chrbat a pod. to je len moj nazor :)

Sejla

Laurina tak ja mám asi najhoršie skúsenosti so ženským kolektívom, nakoľko som robila tam, kde bolo 12 zamestnancov, z toho 12 bolo žien, z toho 11 bolo jednej národnosti a 1 - ja inej národnosti, akoby toto nestačilo, dve z nich boli strašné intrigánky, raz s tou, inde s tamtou, celá situácia bola o to horšia, že väčšina z nich neovládala reč a prácu tak dobre, ako ja, 4 z nich sa už dlhodobo snažili o postup v práci, ja som sa učila rýchlo a úplne nevedomky som sa nechala občas zneužívať, ale veď v pohode, mne práca nesmrdí, nechodila som s nimi sa socializovať do baru, lebo som na to nemala čas a okrem toho pár krát, čo som bola, bolo utrpenie, počúvať tie slepačie reči. Takže som bola tak trochu vyvrheľ a vo svojej reči ma ohovárali ešte aj v mojej prítomnosti:) Bola som jediná, ktorá tam vydržala 5 mesiacov, počas toho somsi všimla, že každý nový zamestnanec inej národnosti odtial vypadol po max. 2 týždňoch :D vyhnali ho. Iba ja sprostá som tam ostávala. Posledná kvapka bola, keď mi chceli dať akési oficiálne disciplinárne konanie v podstate kvôli tomu, že som raz neprišla do práce kvôli chorobe. To ma dorazilo, povedala som šéfke, že sa mi zdá nefér, že zakaždým, keď niekto volá pre chorobu, ja vždy naskočím zastupovať, že po celý čas som bola pár krát chorá, umrel mi blízky človek, dôležité stretnutia, sťahovanie, a napriek tomu som zakaždým prišla do práce, ako taký idiot, makala som za dvoch, keď sa niekomu neuráčilo prísť z dôvodu, že sa deň pred tým ožrala jak špongia, že sa tu nechávam zneužívať, ohovárať z dôvodu rasovej neznášanlivosti a keď som raz za uhorský rok chorá tak, že nevstanem z postele, dostanem za to varovanie? Poslala som ich všetkých do riti a v ten ďen odišla s tým, že som varovala vedúcu, že ja som tam bola ako nejaký boxerský mech a bezo mňa sa tam povraždia navzájom a podala sťažnosť na rasovú diskrimináciu. Preložili ma do inej pobočky, kde ma hneď chceli povýšiť (povýšenie som odmietla, nemala som v pláne robiť si kariéru práve v tej firme) a tá, z ktorej som odišla? Mala som úplnú pravdu, napätie medzi nimi vyústilo do takého stavu, že mesiac po mojom odchode musel zasiahnuť regionálny vedúci, jednu vyhodil, dve preložil inde, museli "rozbiť" tú mafiu tam.