15. ročný pudlík stredného vzrastu

Príspevok v téme: 15. ročný pudlík stredného vzrastu
xxxy

Ahojte, mám staručkého psíka. Je už takmer slepý, hluchý a čuch má tiež slabučký. Napriek tomu ho prepadne hracia mánia, pobehá si troška a v kuchyni vždy čaká, že mu niečo dáme papať.
Keď už nevie vydržať, ide na balkón a vyciká sa tam. Zatiaľ sa tam pokakal, len ak mal pokazený žalúdok.
Spí veľa a skoro sa unavý.
Na chrbte má hrčku, ktorá sa mu zväčšuje a zádné labky sa mu už niekoľko rokov trasú (myslela som, že už dávno na ne ochrnie, ale zatiaľ nie).

Povedzte mi svoj názor, trápi sa podľa Vás? Mám ho dať uspať, alebo ho mám ešte nechať žiť svoj život a vyčkať, až kým prídu príznaky, ako: nechuť do jedla a hrania, pocikávanie a pokakávanie sa v byte?

Neviem, si však predstaviť, že s ním pôjdem k veterinárovi posledný krát :(

aktevi...

xxxy - až teraz som si všimla, že si napísala, že havinko už nežije. čo sa stalo ? dali ste ho uspať? je to už 2 mesiace, ako to znášaš ?

dufam, že si toto prečítaš ešte a dáš o sebe vedieť , prosím.

a ešte otázka mimo tému, kam pochovávate psíkov? raz ma to tiež čaká, bojím sa toho a neviem kam ho potom pochováme. Chcela by som aby mal hrobček, ale psí cintorín tu naokolí nie je :(

olivienka

xxxy, je mi to veľmi ľúto :/ ale na psíka mal dosť dlhý život, a určite krásny :) teraz to bolí, poznám to. ale v tvojich spomienkach nezomrie...

xxxy

migel: to je krásny vek. musel dostať strašne veľa lásky :) a o aký druh ide?

lost: hmm aj tento môj bol donedávna taký ... hocikedy zobral loptičku a chcel sa hrať.

bola som dnes u rodičov, tak som ho vystískala. :P

Iba Katka

lost vzrastom alebo povahou? Lebo môj deduško sa tiež celý život správal ako šteňa :D Aj teraz má občas také hefty, kedy mu prešibáva, no rýchlo sa unaví

lost

no ja mam pudla trpaslicieho, trochu podrasteny, 30cm, jeho rodicia mali 28 a 29, myslim tak nejak.. ale rastol .. no najskor VELMI rychlo a potom medzi 6-12 mesiacom velmi pomaly a potom sa mi zda ze sa tiez "formuje" do toho 18teho mesiaca nejak, bud priberie na vahe, alebo sa vyrysuje jeho postava (mozno to je aj zmenou akou chodi, stoji, sprava sa atd..)
niketo mi tiez povedal, ze stena je do 1 rok, potom je pes, no moj ma 2 roky a je stale ako STENA :D (a to je super..), cize tazko povedat, mozno je to individualne.. (geny, strava, atd..) ale myslim ze ak ma 6mesiacov, este porastie trochu :)

Izabelka_MT

ty volee aj ja mám psíka, je to jorkšír a na vianoce bude mať pol roka :) ale to že by som s ním šla posledný krát k veterinárovi si neviem ani predstaviť.... už by som si nevedela bez psíka predstaviť život :)
Inak prosím Vás do kedy rastú šteniatka ??? Lebo niekto mi povie že do pol roka a iný zase že do roka... ja sama neviem ...