15. ročný pudlík stredného vzrastu

Príspevok v téme: 15. ročný pudlík stredného vzrastu
xxxy

Ahojte, mám staručkého psíka. Je už takmer slepý, hluchý a čuch má tiež slabučký. Napriek tomu ho prepadne hracia mánia, pobehá si troška a v kuchyni vždy čaká, že mu niečo dáme papať.
Keď už nevie vydržať, ide na balkón a vyciká sa tam. Zatiaľ sa tam pokakal, len ak mal pokazený žalúdok.
Spí veľa a skoro sa unavý.
Na chrbte má hrčku, ktorá sa mu zväčšuje a zádné labky sa mu už niekoľko rokov trasú (myslela som, že už dávno na ne ochrnie, ale zatiaľ nie).

Povedzte mi svoj názor, trápi sa podľa Vás? Mám ho dať uspať, alebo ho mám ešte nechať žiť svoj život a vyčkať, až kým prídu príznaky, ako: nechuť do jedla a hrania, pocikávanie a pokakávanie sa v byte?

Neviem, si však predstaviť, že s ním pôjdem k veterinárovi posledný krát :(

xxxy

takže- doktor mu dal antibiotiká, lebo má ranku v papuľke. Ešte sa s ním nemusím rozlúčiť :P

Strašne sa teším :)))

xxxy

mmm ďakujem :)

každú chvíľu mám plné oči sĺz

a tých sĺz bude o nedlho ešte viac.

Raz to však musí prísť, viem. Neviem si však pomôcť :(

Iba Katka

xxxy - cítim tvoju bolesť, tiež mám staručkého pudlíka stredného vzrastu. Má síce "len" 13 rokov (v máji bude mať 14), no je slepý, nemá predné zuby (povyrážal si ich narážaním), je takmer hluchý, často spínká. Ale zatiaľ sa teší zo života. No, jedného dňa príde aj jeho čas a to sa rýchlo blíži.

Ty sa hlavne drž, veľa šťasia.

xxxy

nepotrebujem teraz žiadnu radu, len ...
včera som bola u rodičov, kde mám toho môjho starúcha.

dožil sa 16tich rokov minulý týždeň ... včera sa však už ani netešil z mojej prítomnosti, len sa motal po kuchyni a chodbe. Čumel do blba :(
v piatok mu krvácalo z papulky - nevieme či zo zubov, alebo z vnútra :(
u starkej bol na 1 deň - tak sa 2x vykakal :(

tým som chcela povedať, že asi prišiel čas, kedy ho už nechcem trápiť. ale začínam sa trápiť ja :(
stále na neho myslím a vždy sa pritom rozplačem :(
Dnes ide mama s otcom so starúchom k veterinárovi, že čo povie na jeho stav. Čakám len jednu odpoveď. :((((

xxxy

Ďakujem Vám všetkým za podporu a skvelé názory :)

Boli sme teraz spolu celú nedeľu a tak som si ho vyobzerala.... bolo mi ho strašne ľúto. Potom sme vyšli na prechádzku a stretli sme sa s hárajúcou sučkou,a čo sa stalo? Zo starého mladý sa stal. Už mal v sebe toľko energie, že až.

A to je podľa mňa ďalší dôkaz, že nie je ešte čas uvažovať nad uspatím :)