Sucasna zenska "moda"

Príspevok v téme: Sucasna zenska "moda"
aurora666

ja viem ze existuju zavaznejsie problemy, ale po tom, co som vcera videla mi nedalo sa trochu nezamysliet...v obchode som videla mlade dievca, zenu, mohla mat okolo 25, a na sebe spinave teplaky, mastne vlasy, bez zubov...a tak som si trochu zacala vsimat zeny okolo seba, ako sa o seba staraju, resp. nestaraju...ani si nepamatam kedy som videla pekne nahodenu zenu, mlade dievcata maju but "kurvie handry", resp. rifle, mikina, tenisky, dospele zeny takisto, prip. vrchol snahy nejaka sukna alebo bluzka...nehovorim ze kazdy ma vyzerat ako z modneho casopisu, alebo ze ja som nejaka modna ikona, ale je mi luto ze tie zeny zbytocne potlacaju svoju zenskost a krasu, "obhajuju" sa pohodlnostou, a ze oni nemaju cas sa fintit...ale o co su pohodlnejsie tesne rifle pred peknymi satami, a rovnaky cas ako navliect rifle a tricko zaberie bluzka a sukna...neviem ci sa mi to zda, ale ked pozeram obrazky zien minuleho storocia, zdali sa mi ovela zenskejsie...

lebojetotak

No ja som presne taký typ čo teba trápi. Že stale nosím len rifle a športové oblečenie. Tak ti to vysvetlím. Jednoducho sa v tom cítim prijemne, pohodlne a svoja. Odjakživa sa blbo cítim v skrobenom štýle obliekania ala kostymceky, podpatky, silonky, sukne, volaniky, vesticky a podobne. Niekto sa v tom cíti prijemne, ja ako vo väzení. A s takým pocitom úzkosti určite nemôžem vyzerať dobre. A mam v p..i čo si o mne myslia nejake nahodene pipiny čo celé dni riešia jak vyzerajú, zmalovane sú že im xicht nevidno a myslia si ze vďaka veciam čo na seba navlecu stupne ich hodnota. Poviem ti jedno - takých strojenych ľudí vlastne ľudia radi nemajú. Teraz nehovorím o normalne vkusne upravených babach ale o tých čo to preháňajú a vyzerajú ako nepodarene figuriny.

aurora666

no ak si odmyslime zakladnu hygienu, tak nema dovod....ale napr, ja osobne sa lepsie citim, a ak sa niekto citi lepsie v mikine, prosim...poslednykrat...tymto prispevkom som nechcela povedat ze zeny maju nahodit saty a chlapi obleky, len to, ze ludia nemaju zaujem sa o seba starat, opat zdoraznujem, nemyslim len vzhlad, a kazdy ukon navyse povazuju za zbytocny..ale ked im to tak vyhovuje, ich vec...ja ich naozaj neodsudzujem, len som sa nad tym zamyslela, lebo mam proste blbu premyslavu povahu, a som schopna rozmyslat aj pol dna nad tym ako som kupovala chleba v obchode

beskyd

hmm... mozem otazku? mam sice na taketo temy a postoje ako vyjadruje zakladatelka svoj nazor, ale ten nie je teraz podstatny. skor by som sa chcel spytat, z akeho dovodu by som mal o seba nejak zasadne dbat (samozrejme nehovorim o hygiene a smrade a podobnych extremoch) alebo z akeho dovodu by mal o seba dbat clovek, ktory by investovanim casu a penazi do zovnajsku absolutne nic neziskal? jednoducho mal by rovnaku pracu, okruh ludi (pripadne ziadny okruh ludi), zaujmy, prijem, byvanie, vsetko totozne a z jeho vlastnej vole tak v pripade ze by mal satnik prepchaty cool handrami a x vonavkami ako aj v pripade ze by sa oholil raz za 3 tyzdne, nosil by par (cistych) veci dokola roky, sem tam by si supol pred spanim cibulu na svizi dych a podobne.. aka je v takych pripadoch pridana hodnota vyhovovania nejakym sablonam a diktatom firiem co sa vzhladu tyka?

slnecnica

S tým oblečením si začala úplne zle, preto ma to tak vytočila, som na to naozaj háklivá:-) (až príliš, ale je to môj súkromný problém) :-)

aurora666

precitala som si temu este raz, a zrejme mate pravdu, mohlo to vyzniet tak ze neriesim nic ine len handry a podobne...nemam problem priznat si chybu :) ale naozaj jedine co som chcela povedat, ze ludia sa o seba nestaraju, ci uz myslime oblecenie, spravanie, svoju osobnost...zrejme nebolo vhodne ze som ako priklad uviedla len oblecenie, preto som mala potrebu to dalej vysvetlovat

Dadula56

Aurora, lenze ked tvrdis, ze chces rozoberat upadok spolocnosti, nezaujem o rozvoj osobnosti a neslusnost v medziludskych vztahoch, tak nenazyvaj temu "zenska moda"a nepis o zenach v rifliach, ktore "potlacaju zenskost". Lebo to sa da pochopit jedinym sposobom a take reakcie si aj dostala. Podla mna zasluzene.

slnecnica

Lenže tvoja téma vyznela úplne inak! Prečítaj si ju teraz ešte raz a porovnaj s posledným príspevkom, ktorý si napísala.

Sejla

aurora, ja som ťa pochopila:) No a za toto ja idem kupovať auto, aby som nemusela chodiť so smradlavými ľuďmi v buse:D A je mi v skutku jedno, čo si kto nosí, každý má svoj štýl, ale čo zase mi príde v skutku záhadné a trápne, vzhľadom na našu kultúru a počet černochov v krajine, ako je na slovensku rozšírená techno a hip hop móda:D

aurora666

a uz naozaj posledna vec :) myslim ze ta hemingwayova poznamka sa da rozsirit na akekolvek aspekty ludskeho spravania, aj ked povodny zamer bol iny...jasne ze toto nie je moj zivotny problem, a neumaram sa tym od rana do vecera...len som chcela trochu rozvinut zakladnu temu, ak nebola dobre pochopena...proste v minulosti zeny boli damy a muzi gentlemani, dnes dobre ze chlap netresne dvermi do zeny ked ide za nim(samozrejme nie vsetci!), ked do vas na ulici niekto omylom vrazi, este po vas hladi co mu stojite v ceste, vsetky problemy sa najlepsie riesia, doma, v krcme, ale verejne sa vyjadrit uz dokaze malokto...je to dost odbocenie od hlavneho prispevku, ale proste som chcela vyjadrit pointu,...ludia sa nestaraju o seba, o druhych, o nic,...a to vsetko mi je len luto, nikoho neodsudzujem, ani nekazem ako ma zit