24 rokov a žiadny vzťah

Príspevok v téme: 24 rokov a žiadny vzťah
essterka

Možno nie veľmi originálna téma, ale rada by som vedela čím myslíte že to može byť. Takže niečo o mne, tento rok budem končiť VŠ, a začínam mať pocit že konči jedna etapa a chcelo by to konečne aj nejaký vzťah. Doteraz ma to nikdy nejak netrápilo že som sama. Navyše nikdy som ani nestretla nikoho kto by sa mi páčil alebo koho by som si vedela predstaviť ako svojho partnera, neviem či je to celkom normálne, keď počúvam ako sú všetci každú chvíľu zamilovaný, a koľko vzťahov už majú za sebou v mojom veku.
Je pravda že som aj trochu viac uzavretá osoba. Často si stačím aj sama, na druhej strane sa ale veľmi rada bavím z ľuďmi musia mi ale sadnúť a mať o mňa záujem, čoho sa práve niekedy bojím že o mňa nestoja, tak sa radšej ani nejak nehrniem do kontaktov, aby som nebola sklamaná a necítila sa preto trápne...
Takže toto sú moje vlastne dva problémy ktoré spolu ale súvisia.
Začínam naozaj túžiť po priateľoch, aj po láske.

essterka

Magy - máš pravdu, človek sám seba nevidí, často nad tým rozmýšľam že ako ma asi vidia ostatný ľudia...
No čo som sa dopočula vraj som veľmi milá a posobim pokojne - čo teda inak vobec nie som, len sa nesprávam nijak živo alebo uletene, potom si často ľudia myslia že som veľmi dobrá a charakterná čo tiež nie je pravda niekedy som sama prekvapené ako zle by som sa dokázala zachovať v určitých situáciach, a inteligentná čo tiež nie je pravda už len preto koľko námahy mi dalo vobec zvládnuť školu, ja sa len tak občas tvárim :D
No ale v podsate samé dobré veci si myslia tak prečo potom nikto nechce mať so mnou bližší kontakt - myslím aj kamarátsky napríklad?
Ja viem že sa na to nedá odpovedať keď ma nevidíte, len som si tak chcela o tom popísať, pretože naživo by som to už skutočne nikomu nerozprávala..

essterka

Tak vidím že nie som jediný takýto prípad,
Miso99 - áno možno som introvert aj keď ja na tieto charakteristiky veľmi neverím, pretože keď treba viem sa zasa správať aj spoločensky a byť zhovorčívá ale paradoxne skor pracovne, a v profesionálnom prostredí, keď už ide o priateľsvo nejak sa vždy stiahnem, zľaknem.
no nestretla som nikoho takého, možno len raz, ale to bol úplne nevhodný človek takže nič. Ja ani žiadne konkrétne nároky nemám, tak nemám z čoho zľaviť, len nech sa mi aspoň trošku páči a hlavne ja jemu.
Larrra - som z BA
kvetinka25 - veď nie že by som si s toho niečo robila, ale tak nechcem aby to takto bolo na vždy.
Problém je že možno nie som dostatočne zábavná a spontánna, byť len milá nestačí...,ale to len na začiatku, v spoločnosti v ktorej sa cítim uvoľnene a viem že ma berú som aj vtipná celkom.

Magy

ono by to chcelo popisat o sebe trosku viac. pises ze si "trochu viac" uzavreta. z tvojho pohladu. mozno z pohladu ostatnych si velmi nepristupna. aj na sebe som sa naucil, ze sami seba vnimame inak, nez aki sme v skutocnosti, snazime sa svoje negativne stranky alebo vlastnosti zlahcovat, bagatelizovat, prehliadat. vidime sa lepsi, nez naozaj sme.
to by chcelo sem napisat zopar nezavislych vyjadreni o tebe od ludi, ktori ta poznaju. my ta cez tych par pismenok nedokazeme zodpovedne ani objektivne posudit.
mozno mas dokonca nejaku vlastnost alebo crtu spravania, ktora mnohym vadi (teda potencialnym napadnikom), len ty ju nevidis, pripadne neregistrujes.

miso99

si introvert poznam to som podobny typ ... nestretla si nikoho kto sa ti paci ??? tak musis trosku zlavit z narokov inac sa to neobrati... a zariskovat... zivot je taky kto neskusa nic nema ...