Reinkarnacia, my vsetci mame za sebou minule zivoty.

Príspevok v téme: Reinkarnacia, my vsetci mame za sebou minule zivoty.
Aisha5

Prace som videla skutocny pribeh o dvojrocnom chlapcovi, ktory tvrdil, ze bol pilot v druhej svetovej vojne. Toto sa stalo teraz v roku 2007 a chlapcek je uplne normalny a inteligentny... Ked mal chlapec dva roky, tak zacal mavat hrozne nocne mory a krical kazdu noc ako o zivot. Bol skruteny do polohy, lezal na chrbte a kyval rukami a nohami tak, akokeby bol niekde zatvoreny a nemohol vyjst. Po troch mesiacoch raz v noci, ked sa vsetci zobudili na krik, tak im sam od seba povedal, ze je zatvoreny v horiacom lietadle a nemoze vyjst. Nato sa otec opytal, ze kde sa to deje a chlapec nato, ze v Japonsku a je pilot. Otec sa ho opytal, ze ako vie, ze je v Japonsku, chlapec na to, ze z vlajky v lietadle a lietadlo spadlo po odstreleni vojenskou stihackou. A este povedal, ze stale vzlietali z lode NATOMA a bol tam aj sjednym pilotom menom Jack Larson. Tak to vsetko preverili a ten pilot aj ta lod SKUTOCNE existovali... Mama toho chlapceka hovorila, ze od narodenia sa hral iba s lietadlami, a ked zacal rozpravat, tak im opisoval presne, z coho sa sklada lietadlo - odbornymi nazvami... Cela jeho rodina a odbornici nemali ineho vysvetlenia, iba ako reinkarnaciu, ze dusa pilota sa znova narodila... A to najlepsie je, ze chlapec ma teraz 5 rokov a nic si uz nepamata, ziadny minuly zivot, nic, Dialo sa to iba ked bol este babo... Ja verim na reinkarnaciu. Po smrti sa znova narodime, ci uz ako v ludskej, alebo zvieracej podobe, zena, alebo muz, moslim, alebo krestan, stastny alebo tyrany. Verim, ze kazda dusa si musi prejst vsetkym. Alebo, ako sa chovame teraz, tak nam aj bude nadelene v buducom zivote... Aky mate nazor vy? Zazili ste nieco alebo videli ohladom reinkarnacie? A mozete si vyhladat aj na internete o tom chlapcovi, vola sa James Leininger...

anjelik*

Bytosťou som myslela formu života, ktorá prechádza vývojom od jednoduchých foriem života ako trebárs prvoky, cez bytosti s kolektívnym vedomím, ako sú trebárs svorky zvierat, po bytosť schopnú sebavnemu, akou je napr. človek, až po bytosť nesmrteľnú, ktorá je schopná zachovať si svoj sebavnem aj po smrti fyzického tela. Na tvoju otázku sa ale zdržím odpovede, keďže hodnotiť úroveň človeka mi nepripadá vhodné. Ale je jednoznačné, že sa ľudia navzájom líšia svojim správaním a tým, čo už vo svojom živote pochopili. Čím sú vo vývoji ďalej, tým sú to bytosti láskavejšie, tolerantnejšie a súcitnejšie. Nereagujú na podnety bezprostredne, ale pred okamžitou reakciou sa zamyslia. Snažia sa zvládnuť svoje duševné pochody a pre tých ostatných vytvárať *dýchateľnú * atmosféru. ;o)

Mimulus

Aj tak si myslím, že BOH je mimozemšťan, ktorý tu zanechal veľa zo svojich poznatkov. Všetci niečomu veríme - aj ja verím v reinkarnáciu ale napriek tomu si myslím to, čo som napísal v prvej vete :) Cirkev je tu podľa mňa iba preto, aby združovala a vychovávala ľudí k obrazu aký chce nie boh ale... Tri bodky!!! Prečo si myslíš, že je tak prísne chránená Vatikánska knižnica? Lebo cirkev vie všetko!
Zaujímavá debata to je ale na mňa je to napriek tomu, že som sa zapojil dosť veľa. Veď je to o reinkarnácií a nie o tom kto sme aký nie? Kto je skutočný veriaci. Ten kto verí nie. Ja verím, že Boh bol alebo je mimozemšťan, že Chuck Norris je nesmrteľný a že sme všetci potomkami Boha len Chuck je tzv. ZLATÝ GRÁL :)

Leela333

stamin, to isté sa dá povedať o tvojej viere, čo ak Boh neexistuje? Alebo, konkrétne "tvoj Boh", lebo veď je mnoho náboženstiev. Nikto netvrdí, že človek má viac duší. Práveže má len tú jednu, ktorá sa po smrti prevtelí - ak tomu človeku nebolo vrátené všetko, čo predtým napáchal. Neviem, či anjelik myslela to isté čo ja, no ja to chápem tak, že až keď sa ti všetko vráti, viac sa nereinkarnuješ, ale postúpiš do vyššej úrovne vývoja.

hotentot

Dobry den. reinkarnacia existuje. stravil som nejaky cas na vychode a mozem to potvrdit. viera v reinkarnaciu ma svoje opodstatnenie. druha vec je, ze mi zijeme na slovensku, kde sa veri v ine hodnoty. nepatri sem.

stamin

leela, nehovor, že veríš, že pravidlá fyziky, ktoré na zemi platia tak dokonale, nikto nestanovil - aké nevedecké! Ak počujem v prírode zaspievať drozda, nemusím ho vidieť, aby som mal istotu, že tam niekde ten vták je a spevom sa dáva poznať. Je také nepravdepodobné, aby za všetkými fyzikálnymi, matematickými, chemickými či biologickými zákonitosťami prírody, ktoré študovali vedci počas dlhých storočí, bola geniálne mysliaca bytosť, ktorá sa práve múdrosťou prírodných zákonov dáva poznať?

reinkarnácia môže byť zaujímavý koncept, ale čo keď prevteľovanie v skutočnosti neexistuje? Človek má len jednu dušu a jedno telo - tak to stanovil môj Boh :)

anjelik, aké sú to bytosti na nižšej a vyššej úrovni vývoja? Existujú aj ľudia na nižšej a vyššej úrovni?

Sejla

stamin, neexistuje spôsob správania sa taký, ktorý by vyhovel všetkým a ak človek chce vyhovieť aspoň väčšine, je to otrokárstvo, stádovitosť. Ty hovoríš, že neveriaci nedokážu rešpektovať veriacich, nuž tak to tiež hádžeš všetkých do jedného vreca tak, ako sa veriaci sťažujú, že ich neveriaci hádžu do jedného vreca a tá netolerancia je veľmi obojstranná. Rozdiel je možno len v tom, že neveriaci sa správa intolerantne v závislosti od jeho povahy, ale veriaci netoleruje nevericeho, lebo ho k tomu nabáda náboženstvo. Nech by bol neveriaci akýkolvek samaritán a alturista, veriaci ho odsúdi len preto, že neverí. Podľa cirkvy je strata viery ten najväčší hriech a viera jedinou nutnou podmienkou vstupu do neba i keď až po očistci. Biblia káže bojovať s inými náboženstvami tak isto, ako s pohanmi a bezbožníkmi, pretože verí, že jediný možný dôvod, prečo smrtelník - hriešnik, jeho jediná pohnútka správať sa mravne, je viera v kresťanského Boha. Iné filozofie, náboženstvá a ideológie, ktoré učia morálke rázne odmieta, podozrieva a netoleruje. Stretla som sa už s niekoľkými kresťanmi, keď som povedala, že nechodím do kostola a neverím, nezabudnem na ten ich vyčítavý, pohŕdavý a odsudzujúci výraz. Títo mi zvykli hovoriť, ako sa za mňa budú modliť, dávali mi požehnania, častokrát spomínali Bibliu a ako je v kostole fajn - že sa tam u nich spieva, tancuje, sú tam pekní chlapci a super ľudia a kedykolvek môžem ísť sa pozrieť :D - to považujem za také lacné a manipulatívne, že sa musím smiať. Najskôr nabudia úplne kohokoľvek na vieru lacnými prostriedkami, sľubmi, potom ho involvujú do komunity, ktorá je k tebe milá len preto, že veríš, v prípade, že nie, vylúčia ťa z nej. Potom zaberá sugescia a autosugescia (neustále opakujúce sa frázy v svatých knihách, pri každej omši, ruženec a opakujúce sa modlitby, ktoré má človek zároveň sám sebe pravidelne opakovať, hlavne vtedy, keď je organizmus oslabený, pred jedlom, pred spánkom a v chorobe. Vtedy je autosugescia najúčšinnejšia a vie to každý hypnotizér:) Navyše, Boh je láska? O láske k bohu a ježišovi sa hovorí normálne a aj ja súhlasím, že samotná viera je veľmi podobná stavu zaľúbenia, keď človek vníma milovaný objekt nekriticky. Ďalším veľmi exemplárnym prostriedkom manipulácie je stanovenie nesplnitelných požiadavok (vedia to aj tí najlepší manažéry a uplatňujú na zamestnancoch), a teda dodržiavanie všetkých prikázaní a to spravidla aj v mysli, čiže už len myšlienka na hriech je hriechom, odriekanie a dodržiavanie prísnych zvyklostí a tradícií, ako pôst, každodenné modlenie, pravidelné chodenie do kostola, spoveď a podobne. To v človeku umocní jeho menejcennú pozíciu voči Bohu, autorite. Ďalším a jedným zo základných prostriedkov manipulácie je strach. Človek v strachu je najlešie manipulovatelný a ten všemohúci Boh ho vyšle do pekla, ktoré je také kruté a mučivé, že si to človek počas života nevie ani predstaviť:) Či už človek verí, že je to manipulovanie, či nie je len na ňom tak isto ako zodpovedať si otázku, či má cirkev čisto šlachetné zámery a tiež je na človeku, či uverí tomu, že sa narodil z hriechu, ako hriešnik a viera v konkrétne náboženstvo je jediné, čo mu pomôže odolať pokušeniu páchať hriechy. Ale čo by určite v tom prípade nemal, je obviňovať ateistov, že to oni sú stádo, neschopné samostatného rozmýšlania a že ich manipulujú liberálne media, reklama a politici. Lebo otázne je, od koho sa to asi tak exemplárne naučili.