Reinkarnacia, my vsetci mame za sebou minule zivoty.

Príspevok v téme: Reinkarnacia, my vsetci mame za sebou minule zivoty.
Aisha5

Prace som videla skutocny pribeh o dvojrocnom chlapcovi, ktory tvrdil, ze bol pilot v druhej svetovej vojne. Toto sa stalo teraz v roku 2007 a chlapcek je uplne normalny a inteligentny... Ked mal chlapec dva roky, tak zacal mavat hrozne nocne mory a krical kazdu noc ako o zivot. Bol skruteny do polohy, lezal na chrbte a kyval rukami a nohami tak, akokeby bol niekde zatvoreny a nemohol vyjst. Po troch mesiacoch raz v noci, ked sa vsetci zobudili na krik, tak im sam od seba povedal, ze je zatvoreny v horiacom lietadle a nemoze vyjst. Nato sa otec opytal, ze kde sa to deje a chlapec nato, ze v Japonsku a je pilot. Otec sa ho opytal, ze ako vie, ze je v Japonsku, chlapec na to, ze z vlajky v lietadle a lietadlo spadlo po odstreleni vojenskou stihackou. A este povedal, ze stale vzlietali z lode NATOMA a bol tam aj sjednym pilotom menom Jack Larson. Tak to vsetko preverili a ten pilot aj ta lod SKUTOCNE existovali... Mama toho chlapceka hovorila, ze od narodenia sa hral iba s lietadlami, a ked zacal rozpravat, tak im opisoval presne, z coho sa sklada lietadlo - odbornymi nazvami... Cela jeho rodina a odbornici nemali ineho vysvetlenia, iba ako reinkarnaciu, ze dusa pilota sa znova narodila... A to najlepsie je, ze chlapec ma teraz 5 rokov a nic si uz nepamata, ziadny minuly zivot, nic, Dialo sa to iba ked bol este babo... Ja verim na reinkarnaciu. Po smrti sa znova narodime, ci uz ako v ludskej, alebo zvieracej podobe, zena, alebo muz, moslim, alebo krestan, stastny alebo tyrany. Verim, ze kazda dusa si musi prejst vsetkym. Alebo, ako sa chovame teraz, tak nam aj bude nadelene v buducom zivote... Aky mate nazor vy? Zazili ste nieco alebo videli ohladom reinkarnacie? A mozete si vyhladat aj na internete o tom chlapcovi, vola sa James Leininger...

anjelik*

Dôvodom reinkarnácie je samozrejme vývin foriem života od najjednoduchších až postupne k najvyšším..od toho, čo by si ťažko nazval forma života až po bytosti nesmrteľné. A vždy budú bytosti na vyššom ako aj na nižšom stupni vývoja žiť spolu v snahe naučiť sa navzájom jeden druhého tolerovať, jeden druhému pomáhať. Pretože bez dobrej rady a tá je tou jedinou, ktorú vieš tomu druhému poskytnúť, veľakrát nie je absolútna šanca sa vývojovo posunúť ďalej. Ale najväčšou brzdou pokroku sa stáva práve náboženstvo so svojimi dogmami a absolútnymi vyhláseniami, ktoré tým pádom nevytvára priestor na úvahy, ktoré by sa akýmkoľvek spôsobom odlišovali práve od týchto dogiem.

doubledog

stamin
samozrejme, proces reinkarnacie ma svoju logiku a svoj ucel.
ak nehladas konflikty, ale vysvetlenia, tak ti tento koncept pomoze vysvetlit mnoho otazok, musis byt ale otvoreny k prijimaniu novych nazorov.
v tvojom ponimani to cele zariadil Boh, ja tomu napr hovorim Univerzalne vedomie, iny to zas vnima ako proste fakt, ktory je.

Leela333

stamin, to máš ako pravidlá fyziky, nikto ich nestanovil, ale predsa platia. Veríš v Boha ako stvoriteľa, lebo potrebuješ odpovede na podobné otázky, jednoducho sa s tým nevieš zmieriť, že na niečo nemáš odpoveď.

A my, veriaci, od vás fakt nič nechceme ;-) Jediné čo by sme si priali je to, aby ste nám tak vehementne nevnucovali vašu vieru.

Tu o tom len diskutujeme, preto tou poslednou vetou na teba vôbec nenarážam, ale bohužiaľ, bežne sa to deje.

stamin

sejla, len poukazujem na fakt, že ako veriaci či už by som robil to alebo ono, aby som sa zapáčil neveriacim, aj tak vždy na mne nájdu chyby, za ktoré ma budú odsudzovať. Pre nich nie je dobré byť ani horlivým ani vlažným veriacim - tak čo vlastne od nás veriacich chcú? Kto chce odsudzovať, dôvod si nájde, raz taký, raz onaký, podľa toho ako mu to práve vyhovuje.

Ak reinkarnácia existuje, treba sa zamyslieť nad jednou vecou - kto tento systém a pravidlá prevteľovania stanovil? Podľa toho čo píšu zástanci tejto teórie, má reinkarnácia svoju vnútornú logiku, teda je na mieste otázka, kto je za tým všetkým - aká vyššia moc. Lebo samo od seba by sa to takto asi nezariadilo.

doubledog

to, ze sa taketo veci deju,a teda ze nejaka forma reinkarnacie existuje, vie uz kazdy, kto sa trosku o veci zaujima a zistuje si dostupne informacie.

Sejla

stamin, na teba mám len jednu otázku, nakoľko zmysel celého tvojho príspevku som nepochopila. Predpokladám však, že sa považuješ za veriaceho. Prečo sa potom v druhom odseku, 3 a 4tom riadku, pýtaš práve ateistov, ako sa má chovať správny veriaci???

stamin

Je zlé, keď kňaz dáva pohoršenie neveriacim. Pritom sa však na hriechy kňazov nepozerá aj z iného uhla pohľadu. Zabúda sa na to, že kňazom sa môže stať hociktorý človek a to z rôznych pohnútok. Ani 5-ročná formácia v kňazskom seminári nemusí odhaliť niektoré pokrivené charakterové črty - s ktorými už do toho seminára vstúpil a najmä ak sa ich snaží utajiť. Do cirkvi a to hneď do radov kňazov, ktorí sú pod drobnohľadom verejnosti, sa tak môžu dostať aj ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť.

Nerozumiem jednému. Na jednej strane sa atakujú tí, ktorí žijú podľa evanjelia a nazývajú sa fanatikmi, ale ak urobia chybu, tak už nie sú dosť svätí. Aký má byť potom správni veriaci? Kňaz, ktorý nechce v kostole zosobášiť rozvedených, ktorý nedá rozhrešenie niekomu, kto žije a aj chce naďalej žiť vo voľnom zväzku atď. je vnímaný negatívne, lebo vraj nechápe, že doba sa zmenila. Na druhej strane, ak kňaz nie je až taký konzervatívny a niektoré božie prikázania neberie až tak vážne, opäť nie je dobre.

Pravda je však taká, že verejnosť chce počuť len škandalózne a negatívne správy. O tichej a obetavej práci tisícok kňazov, o ich dobročinnosti a zásluhách, ktoré mnohokrát vidí len Boh, nikto nebude mať záujem písať. Ktorý z bulvárnych plátkov by uviedol, aký je priemerný plat bežného kňaza? Kto by z tých, čo na nich ukazujú prstom, chcel takto "zarábať"? Kto z nás vie, koľko z vyzbieraných peňazí veriacich putuje na rôzne charitatívne diela, na misie, pre chudobných? V mnohých prípadoch tak cirkev supluje sociálnu úlohu štátu. Má záujem nejaký plátok pravdivo zverejniť tieto údaje? A čo sa týka morálky a práva, celé západoeurópske právo je položené na kresťanskej etike. Na to sa už tiež zabudlo?

Leela333

Problém je, RNG - odpusť, ale nedá mi to nezareagovať -, že asi zle čítaš. Nikde som nenapísala, že Bill Gates je slušný človek. Ide o to, že ho nemôžeš porovnávať s cirkvou. Rozdiel medzi ním, a cirkvou je totiž ten, že cirkev hlása pomoc blížnemu, ale sama sa topí v bohatstve, ktoré ale medzi chudobných nerozdá. Pokrytectvo.

Nikdy som nepoznala žiadneho kňaza osobne, len som reagovala na tvoju poznámku, že ak nejaký kňaz urobí zločin, je očierňovaný vo všetkých možných médiách, ale nepostupuje sa rovnako, ak niečo zlé spraví obyčajný človek. Vravím, že kňazi si nemôžu ani len dovoliť robiť zlé skutky, lebo to potom vrhá zlé svetlo na celú cirkev. Majú nám ísť príkladom. Ak sa podľa toho nesprávajú, nečuduj sa ako potom svet reaguje na celú cirkev.

RNG

Ok, este na toto reagujem leele, a uz naozaj naposledy.
Neviem, kolkych knazov si v zivote poznala, ja mnohych a az na jedinu vynimku zili extremne skromne, a to aj velmi vysokopostaveni, ako biskupi a moj dobry znamy arcibiskup.
S nim som nemohol ist ani do lepsej restauracie, lebo to povazoval za hriesne marnemie penazi, ktore sa daju pouzit na lepsie ciele. Saty nosil az do uplneho zodratia, zastopkane ponozky, rozpadajuci sa kufor atd. Proste prikladny CLOVEK , a predsa ho v novinach najmenej 20 krat obvinili, spinavo a cierno, aby nejak cez neho ociernili celu cirkev. Ja byt nim, tak ich vsetkych sudim a to nie o malo, ale miliony,lebo tych ludi inac nemozno postihnut, len financne potrestat, a on im odpustil. Samozrejme to bolo vzsetko vymyslene, ked robili na neho audit, nic samozrejme nenasli, ale ludia na Slovensku,co ho nepoznaju osobne ale len z novin, ako som zistil, su vyse 1/2 proti nemu, len vplyvom spinavej tlace

Bill Gates si sice prvu miliardu pravdepodobne zasluzil, ale dalsie su len zo spekulacii na akciovom trhu. Kedze na akciovom trhu sa hodnoty netvoria, len presuvaju z jednych ruk do druhych, je to vlastne legalne okradanie ludi, co si tam chcu nejak ulozit celozivotne uspory a takito superbohati spekulanti ich o ne oberu manipulaciamui na akciovom trhu, ktory kontroluju roznako, ako cely proemyusel a politcke dianie, vcitane komunikacii az na malicke vynimky.
Co sa tyka jeho cielov, jasne sa vyjadril neraz v uzzsich spolocnostiach, ze je za geneticke vyskumy, ktore obmedzia porodnost, ci uz priamo cez vakcinacie, alebo cez geneticky zmenene polnohospodarske produkty. Patri teda do skupiny superbohatych, ktorych cielom je zredukovat svetovu populaciu z dnesnych 7 miliard na 500 milionov, tj ludi, co su ochotni 6.5 miliard ludi priamo ci nepriamo vyvrazdit, alebo ako to oni nazyvaju, zredukovat.

Prosim neadresujte ma tu uz, nemam casu sem pisat, ani naladu, naviac z ludmi , ktori maju tlacou uplne vymyte mozgy a pravdu nepoznaju, aj keby do nej osobne hubou narazili.

Leela333

RNG, to nemyslíš vážne, veď kňaz má byť "pomocníkom Boha", nemôže si ani dovoliť páchať hriechy či zločiny. A neargumentuj, že je to tiež len človek, lebo keď sa raz vydám touto cestou, mám ísť ostatným príkladom. Lenže cirkev je už celá skrz-naskrz prehnitá, ťažko hľadať kňaza, ktorý by bol hodný prirovnania "sluha Boží".

Po daľšie, samozrejme, že cirkev je bohatá a nie všetko si nakradla. Tiež predávala odpustky, aby sa ľudia vykúpili z hriechov, je to snáď etickejšie ako kradnutie?

Lenže Bill Gates nehlása, aby sme pomáhali blížnym, a potom sa vráti do svojej prepychovej vily. Nemôžeš ho porovnávať cirkvou, ktorá vodu káže a víno pije.

Reinkarnácia sama nie je náboženstvo. Je to viera, ale nepokladá sa to za náboženstvo. Nazval by si poniektoré sekty náboženstvom? Je to takisto viera, tak prečo nie podľa tvojej logiky.

Cirkev učí morálku? Cirkev asi nevie čo je morálka, keď ju sama nedodržiava.

Nemusíme obviňovať dnešných kňazov z omylov v minulosti, oni sa stále dokážu postarať o nové zločiny.

anjelik* 23:13, alebo "Nebudeš veriť v iného Boha" je tiež dobrým príkladom.