Má anorexiu? Bojím sa veľmi..

Príspevok v téme: Má anorexiu? Bojím sa veľmi..
napochybach

dobry den,
moj frajer je strasne chudy,ma 185 cm a vazi 65 kg ..
:(
vraví,ze to je dedicne,ako ano,aj jeho mama aj otec su chudi,ale zase nie az takto alarmujuco ..
on ma trosku problemy so psychikou,urcite veci zle znasa,castop je v strese ...
je prilis chudy,neznasa mastne atd ..ale zase sladke si celkom rad dá ..
nieco zje s chutou,nieco nie ..uz sa to taha roky ..

avsak !!! teraz som spozorovala nieco celkom ine ...
vzdy,ked sa naje ide na wcko !!!!:(:(:(
neviem,co tam robi,nebudem ho kontrolovat predsa ..ale pocuvala som minule za dverami,nijake cudne zvuky,ani natahovanie ani nic ..anorektici,alebo bulimici dokazu uplne potichu zvracat ?
a este po wcku si vzdy usta umyje ..
je to to,co si myslim ?
ale nikdy som ho pri zvracani naozaj nevidela ..
len raz sme boli v restike,dali sme si pizzu a on hned do 10 minut siel na wcko,vratil sa odtial spoteny trosku ..a vravel,ze nic ..ze je v pohode,ale necitim z neho "zvratky " ..co toto ma znamenat ?prosim pomozte mi ...

Sir_Cayman

ja mám 195cm a smiešnych, ani nie 60kg. Avšak nemám problém zjesť čokoľvek úplne v pohode bez toho, aby som potom musel niekde odbiehať...

Dadula56

Prva vec je, ze zvracanie sa spaja s bulimiou. Anorexia nervosa je ochorenie, ked dotycny neje skoro nic (napr. 1 jablko denne).
Tvoj priatel teda moze mat bulimiu, navstevy WC zakazdym po jedle su velmi podozrive, to mas pravdu.
Moze sa vsak jednat aj o poruchu travenia, teda nie psychicke ochorenie. To je podla mna parvdepodobnejsie. Ma mozno nieco so zaludkom, crevami, mozno mu prichadza zle po kazdom jedle.
Neviem, ako dlho ste spolu, ci vobec ma chut sa to zverit s problemom, urcite je to pre neho tiez tazke, mozno zahanbujuce. Tiez nepises, ci uz navstivil lekara, minimalne ta strasna podvaha snad uz bola riesena aj s odbornikom. Ak je to problem s travenim, musi ist na gastroenterologiu, ak je to bulimia...no tam by to bolo ovela horsie.
Na tvojom mieste sa to priamo spytam, co sa deje. Nie si predsa na hlavu padnuta, aby sa on mohol tvarit, ze sa nic nedeje a ze si si nic nevsimla. Tvarit sa, ze sa nic nedeje, pripadne ho spehovat na zachode vobec nic nevyriesi, skor to veci zhorsi. Len sa priprav, ze ak ma bulimiu, tak bude velmi zle.

Iba Katka

a nemôžeš mu vletieť na wc, keď tam je? Napríklad doma. Zobrať pred tým, ako sa pôjdete najesť kľúč a schovať ho (kľudne aj u nich doma, veď je to len na pár minút) a pristihnúť ho pri čine? Ja by som to urobila tak

napochybach

prosím ludia,poradte mi,idem sa z toho zblaznit ..
on ..odmietol ist k odbornikovi kedysi ,ked som ho tam volala a pod.a nemozem sa ho to spytat " ty mas anorexiu ?" .

ako to mam " vystopovať " ???