Prašivé akné ešte stále aj v 20tke

Príspevok v téme: Prašivé akné ešte stále aj v 20tke
aknoška

Milion krát omielaná téma ja viem. Ale ja už neviem mám 20 rokov pomali už o dva mesiace a stále mám to poj...... akné na ksichte. nie v takej hroznej forme ako v 17tke lebo som už raz brala to roocutanne to mi zabralo rok pohodička ale tento rok je to hroza...zase sa mi to vracia brada a spodok líc... kožná hovorí že to je len hormonálne že mi už pomože len antikoncepcia alebo znovu roocutane...ja neviem ani sa mi už nechce kupovať dake vodicky len co si vecer s clean and clear ocistim a dám na to diferinne masticku nak to zasusi ale stále sa urobia take malé mrnavé a ide mi to hore krkom lebo ked si na tom chcem dat make up este horsie to vyzerá same hrbolce och ... niekedy sa mi už chce plakat že nikdy nebudem mať peknu tvár za ktoru sa vecer ked sa odlicim nebudem musieť hanbit :/ lebo ked to ocistim pretreim tak je to cervene no ako sa tak mozem ukazat niekomu to je otrasne :/ neviem poradte nejake alternatívne liecby lebo tu antiku nechcem z toho budem mat taku celulitidu že až a ešte tucnejšia budem aj tak chcem shcudnut 15kg a mozno to pomoze aj na pleť.. ja už vobec neviem :/ alebo si zase dat tie silné lieky ?... ach

didi1023

no tak kozmeticka mi to normalne vycisti potom vydezintifikuje da nejaku masku a tak a mne to pomaha aspon trocha a inac viem ako sa citis priatela mam a ked sa mam vecer pred nim odlicit tak tiez mi to nie je prijeme hoci on mi stale hovori ze mu to nevadi ale je to hrozny pocit ja som akne nikdy nemala v takej forme ako teraz takze dost to prezivam :D

aknoška

ešte aj v 30tke...ááách to mi nehovor to je hrozné to ma asi porazí ... :( :( viem že to nie je žiadna rakovina ale proste žene to vie pekne dodrbať celú náladu a sebahodnotenie... tak hľadám ale nič a fakt by som ráno ušetrila kopu casu keby som si na tvár nemusela cápať nejaky make up aby som vyzerala "normálne" a

xdanielax

okrem kozmeticky treba ist na vysetrenie dermatologicke napriklad, pripadne aj na ine vysetrenia.

ja mam 30 a tiez nemam 100% plet. A poznam viac takych zien.
Takze rozculovanie, ze mam 20 a ESTE STALE mam akne mi pride trochu vtipne :) i ked viem, ze ta to trapi.

Takze radsej, nez antikoncepciu, skus pobehat lekarov, ci nezistia pricinu niekde celkom inde a tak aspon zistis svoje moznosti.

bobule

baby vitajte v klube tiež mám toľko čo vy a tiež ma trápi tento problém, už druhý mesiac sa liečim roocutanom ale žeby to nejak zaberalo sa nedá povedať. Dúfam teda že sa to zlepší ale pochybujem. Osobne si myslím že to musí byť hormónmi ale keď si predstavím že by som zas musela brať antikonc. tak mi je z toho zle. Keď môžem poradiť tak kvalitu pleti zlepšujú tie rôzne procedúry u kozmetičky ako je laser alebo biolampa či čo to je. To mi pomohlo a aspoň trošku zlepšilo pleť, lenže na taketo procedúrky treba chodievať pravidelne každý mesiac.

aknoška

ja som chodila ku kozmeticke na dajaký pííling ale pr to pomohlo nic...tak som mesiac jedla len zeleninu a cistu vodu a ovocie a nevidela som nejake zlepsenie ani to ... aj kadejake maste ale tie to len zasušia ale nevyliecia... a to roocutane sa znovu brat bojím lebo to je silné ale antikoncepcia je ešte hotší sajrajt do organizmu :/ a už mam také mindráky z toho poslednu dobu ze strácam nejaku chut sa o seba starat lebo aj tak som rapavá na ksichte :/... tak ten roocutan ti 1000% zaberie pockaj... je to Mega ...mne to na rok a pol uplne vikinožilo akné ... nikdy sa mi už nevratilo v tej hardcore zlej forme co bolo v 17tich ale teraz je to take hormonalne že normalne mam zo 10 cervenych vyrazok spodkom tváre alebo sem tam čelo ale ked dojdu menzes tak adios..to je na plač to je dvojnasobok :/ a ke to o nervy lebo už mam 20 a som zufaláááá chcem POMOC :/

aknoška

kozmeticka ti co take robieva a pomaha to nejako vyraznejšie ?.. lebo ja neviem mam z toho hlavu v smutku teraz idem na vš no a doma ked som nikto nevidi aka som vecer špatná ale ta :/ si hovorim že takto mi je aj blbo chlapca mať vecer sa nebudem citit sexy ani nic a strasne zavidim tým babam co maju peknu plet..lebo mne sice hovoria že som pekna a podobne ale to ja si to vobec neberiem k srdcu lebo to som namalovana a to nie je skutocna krása...a už neviem co mam robit ci si dat predpisat to roocutane neviem ci to preplaca poistovna vtedy to bolo dost drahé a preplatili mi to ale vobec som nevedela ze z toho moze byt depresia a podobne sračky... tak neviem už hladam citam kadejako fora blogy kde su nejake alternativy na liecenie tohto ale nijake prkotinky nezabrali tak ja už neviem :(

didi1023

Ahoj tak ja mam rovnaky problem ale antikoncepciu ti neodporucam samozrejme ked to budes brat tak plet sa vycisti ale po vysadeni to bude este horsie ako pred tym moj pripad :/ mne pomahaju kvalitne prirodne kremy a pravidelne cistenie u kozmeticky inak ti neviem poradit a inac tiez mam 21 rokov