Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ovčie mlieko prispieva ku fyzickej a psychickej kráse

Príspevok v téme: Ovčie mlieko prispieva ku fyzickej a psychickej kráse
Green Sheep

Hlavné benefity ovčieho mlieka sú vysoký obsah minerálov (Ca, P, Mg, Na, Zn), vysoký obsah tuku vspojení smastnými kyselinami, ktorý optimalizuje pomer dobrého a zlého cholesterolu, vysoký obsah vitamínov (B6, A, D, E) a druhy bielkovín, ktoré sú nenáročné na ľudské trávenie.

Vedúca poradne zdravia doktorka Alžbeta Béderová dopĺňa, že „Výživa v období detstva a dospievania má svoje špecifiká. Rast a budovanie vnútorných systémov kladú zvýšené nároky. Dostatočný príjem energie, kvalitných bielkovín, kompletné spektrum mastných kyselín, vrátane esenciálnych, ochranných vitamínov a minerálnych látok je nevyhnutný. Výrobky z ovčieho mlieka uvedené nároky spĺňajú a sú vítaným spestrením.“ Aj preto by malo byť prirodzenou súčasťou stravy v každej rodine.

Overený recept hovorí, že je lepšie hľadať najprv v prírode a až potom v lekárni. A dlhovekí starčekovia na salaši boli v minulosti pravidlom a nie výnimkou, takže využime to, čo naši predkovia už dávno vyskúšali!

Doteraz boli dostupné ovčie produkty ako bryndza, syr a tradičný slovenský výrobca Bryndziareň a syráreň Zvolenská Slatina prináša ako prvý do slovenských predajní ovčí jogurt. Ovčí jogurt sa bude na Slovensku predávať pod značkou „Green Sheep“, teda „zelená ovečka“.

olivka30

viem, ze kozie mlieko a vyrobky nezahlienuju. je to tak aj s ovcim?
ak ano, to by bolo fajn, lebo bryndzu milujem, ale v obchodoch som si vsimla len bryndzu s podielom kravskeho mlieka. kupim vobec v potravinah aj 100% ovciu?