Mám veľa kg

Príspevok v téme: Mám veľa kg
eliza7

Môj problém je spojený s jedlom, stále priberám na váhe. od minulého leta som pribrala 15 kg, už som zúfalá čo mám robiť, nakoľko sa snažím aby sa konečne nárast mojej váhy už konečne skončil nejde to. Skúšala som už všetko, diéty, cvičenie, aj to ako každý radí, že chudnutie začína v hlave...potom som začala s tým že 5x denne malé porcie to som z toho pribrala ďaľšie 2 kilá a aj mi zostali.potom som na odporúčanie jednej známej začala s tým že treba prvých 5 dní len piť tekutiny ako čaje a šťavy, vraj sa metabolizmus naštartuje, ale po troch dňoch mi bolo príšerne zle tak som niečo zjedla a nepokračovala som. Delená strava so mnou absolútne nič nespravila snažila som sa ju dodržiavať asi 4 mesiace. Fakt neviem čo mám so sebou už robiť, vyšetrenia ako štítna žľaza bolo v poriadku, neviem ešte čo by som mohla ďalej v tomto smere. Vidím okolie svojich známych, ktoré sú vekove ako ja a sú v pohode normálne sa stravujú, aj prejedajú, necvičia a vyzerajú super a sú štíhle. V poslednej dobe som si na sebe všimla, že stále myslím na jedlo a asi by som aj stále dokázala jesť, len ja dúfam že mi už z toho nehrabe. Fakt ma to veľmi trápi, lebo aj poznámky kolegov a okolia keď Vám každý povie ako si pribrala, aká si iná nepridajú na nálade.Mám 43 rokov a 88 kg , moje kilá stále rastú , moje váha sa pohybovala okolo 65 kg a asi dva roky dozadu to začalo. Každému vopred ďakujem kto mi poradí.

Lulita

asi nejes spravne a malo pohybu, vidim to na sebe, som doma uz viac rokov a sportovat sa mi nechce, alebo nevladzem, za tie roky som raz pekne schudla len zmenou jedalnicka a nejakym tym cvicenim doma na karimatke, chudla som podla Mira Veseleho s mensou upravou :) schudla som 7 kg, ktore som zial nabrala po 2 rokoch naspat, kedze sa necitim dobre so svojimi kilami a trapia ma aj ine zdravotne problemy, rozhodla som sa jest zdravo, varim si na prirodno jedla s ryzou, vylucila som zo stravy lepok (alergia) a pomaly, ale isto to pojde dufam smerom akym chcem, drzim palce, ono je to aj vekom, kazdym rokom sa metabolizmus spomaluje v 40 rokoch nemozes cakat, ze to bude ako v 20tke

Magy

eliza, za prve - nenapisala si svoju vysku, co je dost dolezite, lebo je rozdiel mat 88kg pri 155cm a pri 180cm.
nenapisala si tiez, co zvlastne alebo dolezite sa stalo pred tymi zhruba dvoma rokmi. choroba, dieta? nieco ine? aj to je dolezite.
vidim ze si sa snazila o cokolvek, ale nijako si nespecifikovala to cvicenie.
z napisaneho mi vyplyva, ze priberas zo vsetkeho co polozis do ust a zjavne je to sposobene niecim, cim si si presla pred tymi dvoma rokmi a tvoj metabolizmus sa radikalne spomalil. odvtedy si si presla dietami od vymyslu sveta, ako sama pises - co vobec nie je dobre. nepises ake cvicenie si riesila. mam obavy, ze v tvojom pripade bude nutne radikalne zmenit cely zivotny styl a pohybovat sa nepomerne intenzivnejsie, ako si doteraz zvykla. dat si sem-tam nejaky pohyb, aby sa nepovedalo a uspokojila si si svedomie "ved sa snazim" bohuzial nestaci. najdi si aktivitu, ktora ta bude bavit, naplnat, pohaldaj ludi vo svojom bezprostrednom okoli, ktori ju budu vykonavat s tebou... tu energiu, ktoru tvoje telo tak vehementne uklada musis spalovat. aktivne!

baaboo

nastuduj si poriadne stranku Mira Veseleho.....ja sa drzim jeho rad 3 tyzdne...( sem tam nejaky prehresok), doma cvicim a pridala som raz za cas rychlu chodzu.....a cm idu dole.....drzim palcuchy :)

Dadula56

Eliza, ja ti radim si nahodit to co jes do kalorickych tabuliek, s tym, ze si odsledujes aj zlozenie stravy(sacharidy, tuky, bielkoviny). Mozno budes prekvapena, casto sa stava, ze clovek predpoklada, ze toho vela neje, ale zisti opak. Tym ta nechcem obvinovat z prezierania a podobne, ide o to, ze sa mozno dozvies, kde je pricina priberania. A pohyb. Zacat pozvolna-napr. rychlou chodzou, zacat budovat svalovu hmotu(to sa da aj domacim cvicenim). Neskor prejst na "akcnejsi" pohyb. Na diety sa vykasli, v prvom rade si nastuduj co len sa da o strave, zdrojov je nespocetne vela. Riesenie nie je dieta, ale zmena zivotneho stylu.

[zruseny19]

Ahoj,
skusala si uz sa POHYBOVAT?
neverim ze by vaha nesla dole kebyze cvicis 4x do tyzdna aspon hodinu zlahka, treba jest menej muky(resp nejest vobec)... pit vela tekutin (vody,nie sladenych napojov) a nejest 2 hodiny pred spankom...