Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Syndróm karpálneho tunela

Príspevok v téme: Syndróm karpálneho tunela
dexter636258

hello all , :)
dakedy som hraval hry denno denne aj niekolko hodin
pouzival som pri tom 3 prsty na klavesnici ktore boli vyuzivane po cely cas hrania a jedneho dna sa mi stalo ze som v placi zacal pocitovat nieco ako krce nastalo to z nicoho nic a od vtedy mam s tym palcom na ruke problemi ... najviac to pocitim ked drzim telefon v rukach a snazim sa pisat sms s palcom na pravej ruke bez problemov no na lavej ruke ked dam palec do jednej polohy tak sa mi ako keby stiahne slacha a mam ho problem vistriet pri beznych vecich nemam problem... vsetko je ok len ked daco uchopim do tej ruky a jedna sa o citivu pracu zacina sa mi palecm ako keby stahovat smerom dolu :) ma niekto s niecim takym skusenosti ? pretrvava to uz mozno al 2 roky no lekara som nenavstivil lebo som to nebral za nieco zdraviu neprospesne ..., dakujem za odpoved ;)

RNG

Skratene a stvrdnute slachy sa daju zmakcit pouzitim DMSO(rozriedene na 70%, povodne 99.9% plus ciste) alebo aspon pravidelne natieraneho roztoku MSM na dlan a ine miesta v tele, kde mozu byt priskripnute nervy slachami.
Tema uz bezala neraz.

duskiss

Ja som asi pred troma mesiacmi podstupil operaciu kbvoli karpalnemu tunelu v pravom zapasti, mal som to z pocitaca, drzania mysi a kazdotyzdenneho soferovania na dlhe trasy. Zacalo to trpnutim ruky, bolestami, neskôr castymi krcami, najma v noci, neskôr mi strasne trpli prsty az tak, ze som nemohol nic poriadne chytit do tej ruky. Lekar ma hned poslal na operaciu a odporucil mi uzivat enzymi wobenzym,este pred operaciou a aj po nej na zotavenie sliach. Dva mesiace som musel mat ruku v klude, soferovanie bolo vylucene, ale uz je to aspon v poriadku.

dexter636258

Hhoj... ja ziadne bolesti nemam :)
a ani krce... len proste pri praci kde ten palec je v tej polohe ako som hravaô (zkrceny) tak sa mi tam asi stahuju slachy a nedokazem tukat na pisnemnka lebo neviem ich presne trafiť :-)

mariolka

ahoj...osobne skusenosti nemam ale moja mama mala pre toto operovanu ruku... mala krce v ruke nastali hocikedy najma v noci...neviem ci je to zdraviu nebezpecne rozhodne vsak musis mat caste bolesti a to nie je v poriadku,,podla mna by si mal navstivit lekara