Aknenormin

Príspevok v téme: Aknenormin
Aknar

Ahojte, doktor mi predpisal AKNENORMIN, na akne sa mi pozrel ale nerobil mi ziadne vysetrenia.. samozrejme nebudem si davat lieky bez toho aby som si o tom nieco nenastudoval.. a ak je pravda co som vsetko o tom precital tak nechapem jak to mozu vobec predavat, niekto pisal ze sa len poskrabal na tvary a koza mu zisla az do masa, atd, mam problemy s crevami a vraj aknenormin ich tiez sposobuje tak sa to bojim uzivat, atd milion vedlajsich ucinkov.. dost sa teda bojim to brat, mam to doma a od zajtra som si to chcel davat.. mate s tym skusenosti? mam to brat?

Aknar

vdaka za odpoved.. :( akne mam uz dlho, davam si na to isotrexin.. a doktor mi povedal ze aknenormin mi urcite pomoze ale tie vedlajsie ucinky ma totalne odradili :(

RNG

Tema tu uz bezala viackrat, pod roacutane, co je tak v podstate chemikalia isotretinoin.
Retinol, propavy prirodny vitamin A ma take iste, dokonca lepsie ucinky, ale samozrejme je v takych davkach uz skodlivy, ale ani zdaleka nie tolko ako tato chemikalia. Kedze nie je schvaleny ako liek, lekari ho samozrejme nepredpisu , lebo "je skodlivy"
Takze je na tebe, ci sa rozhodnes pouzivat prirodny vitamin A v takych davkach, alebo ovela viac skodlivu molekularne udajne podobnu umelu latku, ktora sa v prirode nenachadza a teda je pre telo zamorenie.
Davky 20 000 az 50 000 IU vitaminu A(retinol palmitate, alebo masivne davky karotenoidov)su ucinne na zastavenie mazotoku(nezdrave) a tym podstatne zlepsenie acni. Hladina sa v tele buduje okolo 1 mesiaca, kym to zacne mat plny ucinok, podobne ako z izotretinoinom, az na to, ze skoda na peceni a crevach je podstatne mensia a po skonceni liecby telo vyluci prebytky prirodneho vitaminu A alebo ho spotrebuje bez problemu a dlhodobyvch nasledkov chemikalii.

[zruseny16]

prave problemy s crevami mozu byt priznakom akne. Zanesene creva su casto pricinou akne, vlastna skusenost. Mozno dat doporiadku travenie - ak sa sa, a potom mozno zmizne aj akne. A nebolo by zle sa poradit odborne. Moj nazor.