Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ukončenie SŠ v 3.ročníku

Príspevok v téme: Ukončenie SŠ v 3.ročníku
Sissa11

Dobrý deň, je možné ukončiť SŠ v 3. ročníku keď už mám 18? Ide o 4-ročný odbor. Ak je to možné tak ako mám proste ísť za riaditeľom alebo to poslať nejako písomne? A je možné odísť zo školy až koncom jedného ročníka (čiže posledného júna) alebo kedykoľvek v priebehu šk.roku? Na tento krok mám naozaj vážne dôvody. Prosím seriózne odpovede tých ktorí o tom aspoň čo to vedia. Ďakujem

panča

sisi.
myslim, ze hocikedy. proste das tiadost od vteda a ide to...ak potrebujes pomoct na Sk, tak sa mi ozvi..emine@atlas.sk

Sissa11

Dobrý deň, ďakujem za všetky rady ešte by som sa chcela opýtať či je možné SŠ ukončiť aj v strede roka (tesne po pol roku) alebo musím ukončiť 3.ročník. Naozaj pekne ďakujem

panča

som si precitala tvoj prispevok trochu nozsie nez ten posledny..takze vies co chces dalej. Tak ti drzim paste, nech sa ti dari a fakt si nechaj zadne vratka - neukoncuj studium, iba prerus..potom sa mozes hocikedy vratit

panča

tak to asi meni situaciu, len si neviem predstavit co chces dalej robit. Ukoncenie studia/resp. prerusenie je len zaciatok. Tvojim hlavnym problemom je fakt, ze nechces zostat doma..ale mas to dobre premyslene? mas kam ist? mas v niekom oporu/podporu? zrejme kazdy z rodiny, koho si oslovila, ta odbil. Vies, kym na to budes sama, budes to mat velmi tazke

Sissa11

Ok, je to anonymné fórum nemám čo stratiť. Tak tu je môj problém. Žijem s mamou a jej priateľom, ktorý sa ma niekoľkokrát pokúsil znásilniť, keď som to povedala mame tak na mňa nahúkala že jej závidím takého úžasného partnera a chcem jej zničiť život, okrem toho mi kradne všetky peniaze ktoré mám poskrývané kade tade vždy ich nájde, práve preto som si zriadila účet kde si odkladám či už výživné od otca alebo prachy z brigády. Keď som šla za starkou (iný starí rodičia mi nežijú) tak povedala že som len hlúpe decko ktoré si vymýšľa. Otec so mnou prerušil kontakt v 12tich odvtedy len posiela výživné a koniec. Keď som mu asi 2 roky do zadu volala (aj to som si musela zistiť jeho číslo nemala som ho) povedal že ja už pre neho nie som dôležitá že patrím k jeho minulosti a jediné čo bude robiť je to výživné ale nech ho už nekontaktujem. Tak ako inak to mám vyriešiť než útekom z domu??

dreamchanger

Škola je čím ďalej, tým viac človeku na hovno. Niekedy ľudia robili to, čím boli vyučený, dnes si spravíte týždňový kurz a ak ste v tom dobrí, vezmú vás - v tom najlepšom prípade začnete sami. Ja robím tiež úplne niečo iné než som študoval a väčšina mojich rovesníkov tiež. Na čo je škola? Je dobrá že sa naučíte čítať, písať a počítať, zvyšok je na vás a vašom odhodlaní niečo dosiahnuť. Čím ďalej, tým viac sa rádoví zamestnanci nahradzujú automatizovanou technikou.

Ale pozor. Čo sa týka teba, školu by si si mala dokončiť. Hovorím to preto, lebo dôvody na skončenie nie sú dostatočné. A ak chceš utiecť pred problémom, zabudni na ten prvý odsek čo som napísal, nie je v tom prípade určený tebe. Prečo nenapíšeš dôvod? Podľa mňa preto, lebo sama vieš že to nie je tak vážne. A ak to vážne aj je, určite sa to dá riešiť ináč než útekom. Stačí ti rok, rok a pol.

pio3

Sissa11: presne ako ti tu druhi pisu: olutujes to skor ci neskor! to je uplny fakt. a nahovarat si,ze sa vratis o 3 roky a dokoncis si to je cista iluzia, hoc je to mozne, ale pamätaj na tieto slova, budes to sakramentsky lutovat. staci ti pockat par mesiacov, mat papier v ruke a tak ist von, ale takto s ukoncenou zakladnou skolou, si ta viem predstavit asi len niekde slapat chodnik vedla dialnice..

Sissa11

Mám doma veľké problémy, verte mi to si neviete ani predstaviť. Práca už sa rysuje v zahraničí a ak to víde zrejme odídem a ukončím tu strednú Môj plán je taký ísť von na 2 - 3 roky trochu zarobiť a potom si dokončiť SŠ ktorá ma bude baviť nakoľko na túto som bola donútená a neznášam to tam

btw: Ďakujem za všetky odpovede

panča

ahoj, mozes odist kedy chces - staci dat pisomnu ziadost o ukjoncenie studia. Len ti poviem, ze to skor neskor olutujes, pretoze ti nikto nikde neuzna tie tri roky studia..vsade budes mat najvyssie ukoncene studium ZDS . NezvladaS TO DIALKOVO ALEBO NA individualny ucebny plan ? alebo len prerus a neskor dokoncis

vinea

Povinnú školskú dochádzku máš už splnenú. Môžeš poslať riaditeľovi školy list o ukončení vzdelania. Veď nie je nič jednoduchšie...ako ukončiť

Ale uvedomuješ si, že nebudeš mať nič v rukách?? Žiaden doklad o vzdelaní vyučení? Kým si mladá (a môžeš sa živiť peknou tváričkou postavičkou) tak Ti to možno bude stačiť a aj tým ostatným - ale raz aj Ty zostárneš a dnes aj ľudia so vzdelaním, či remeslom v rukách a praxou to majú ťažké. Čo budeš robiť potom?
Myslím si, že keď si už vydržala 3r tak ten 1r už vydrž a aspoň niečo v rukách budeš mať..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.